Energetyczni Gromee i Lukas Meijer w drugim półfinale 63. Konkursu Eurowizji

Telewizja Polska pokaże na antenach TVP1 i TVP Polonia dwa półfinały ( wtorek, 8 maja i czwartek, 10 maja) oraz finał (sobota, 12 maja) 63. Konkursu Piosenki Eurowizji Lizbona 2018. Polskimi reprezentantami w Konkursie są Gromee i Lukas Meijer. Koncerty skomentuje Artur Orzech.
 

 
Głosami widzów i jurorów finalistą Krajowych Eliminacji do tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji został duet Lukas Meijer i Gromee, jeden z najpopularniejszych dj-ów i producentów muzycznych w Polsce, z piosenką „Light Me Up”. W tym roku Eurowizja odbywa się w malowniczej Lizbonie, w hali Altice Arena, w Portugalii, która uzyskała prawo organizowania Eurowizji po zwycięstwie Salvadora Sobrala w roku 2017 na Eurowizji w Kijowie. Portugalczyk porwał widzów i jury ze wszystkich krajów swoim kameralnym jak na Eurowizję występem.
Widzowie usłyszą naszych reprezentantów podczas drugiego półfinału, w czwartek, 10 maja, o godz. 21:00. Będzie można na nich głosować z numerów zarejestrowanych w innych krajach niż Polska. Tego dnia o awans do finału głosami publiczności i narodowego jury zawalczą reprezentanci Polski, Norwegii, Rumunii, Serbii, San Marino, Danii, Rosji, Mołdawii, Holandii, Australii, Gruzji, Malty, Węgier, Łotwy, Szwecji, Czarnogóry, Słowenii i Ukrainy.
Wielki finał (sobota, 12 maja, godz. 21:00) pokażą TVP1 i TVP Polonia. Tradycyjnie miejsce w nim mają zagwarantowane przedstawiciele Francji, Hiszpanii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Włoch oraz reprezentant gospodarza – Portugalii. Dołączą do nich zwycięzcy obu półfinałów. Osobą przekazującą głosy polskiego jury na Eurowizji w tym roku będzie Marcelina Zawadzka.
Więcej informacji na ten temat można znaleźć TUTAJ.
I półfinał – wtorek, 8 maja, godz. 21:00. TVP1 i TVP Polonia.
II półfinał – czwartek, 10 maja, godz. 21:00. TVP1 i TVP Polonia.
Finał – sobota, 12 maja, godz. 21:00. TVP1 i TVP Polonia.
Internauci będą mogli śledzić konkursowe zmagania na dedykowanym serwisie EUROWIZJA.tvp.pl oraz na Fanpagu facebook/Eurowizja TVP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *