Sport w TVTVP

Jeszcze Polska nie zginęła Euro 2020: Polska – Szwecja w TVP 1, TVP 4K i TVP Sport

Jeszcze Polska nie zginęła. Tak możemy mówić po emocjonującym boju w Sewilli z Hiszpanią. Nasza reprezentacja dzięki remisowi z trzykrotnym mistrzem Europy nadal może zagrać w 1/8 finału Euro 2020. To jednak ostatni rywal w grupie E jest tego bliżej.

 

Po nieoczekiwanej porażce ze Słowacją 1:2, a przede wszystkim słabej grze, wielu ludzi w kraju straciło nadzieje, że podobnie jak to było w 2016 roku, zobaczymy reprezentację Polski w 1/8 finału.

Jednak piłkarze Paulo Sousy w swoim drugim występie zagrali o wiele lepiej i postawili się faworytowi grupy. Na gola Alvaro Moraty odpowiedział Robert Lewandowski. Wcześniej Karol Świderski trafił w słupek.

Obecnie Polska w tabeli grupy E zajmuje ostatnie miejsce z jednym punktem. Hiszpania jest dopiero trzecia po dwóch remisach. Słowacja ma na koncie jedno zwycięstwo. Liderem z czterema oczkami jest Szwecja.

I to właśnie Skandynawowie będą ostatnim rywalem biało-czerwonych w fazie grupowej. Kiedy mecz Polski ze Szwecją na Euro 2020? W środę o godzinie 18:00 w Sankt Petersburgu. Równolegle Hiszpanie będą walczyć ze Słowakami w Sewilli.

Zwycięstwo w jakimkolwiek rozmiarze pozwoli Polsce zająć miejsce w czołowej dwójce. Przy równej liczbie punktów ze Szwecją i Słowacją to ekipa z północy lub nasi południowi sąsiedzi przez bilans bramek w bezpośrednich meczach będą niżej. A poza tym trudno się spodziewać, żeby Słowacy zdobyli nawet punkt w ostatnim spotkaniu.

Cztery punkty przy uplasowaniu się na trzeciej pozycji także powinny zagwarantować awans. To dobra wiadomość dla naszych rywali. Nawet przy przegranej mają spore szanse na pozostanie w turnieju. Tu wszystko będzie zależeć od wyników w innych grupach.

Szwedzi nigdy nie byli łatwym rywalem dla naszych piłkarzy. A w ostatnich trzech dekadach szczególnie. Ostatnie zwycięstwo Polaków to 1991 rok. XXI wiek to trzy porażki i bilans bramkowy 1-8.

Spotkanie w Sankt Petersburgu oczywiście będzie można zobaczyć tylko w Telewizji Polskiej. Gdzie obejrzeć mecz Polski ze Szwecją? Transmisja na żywo w TVP 1, TVP 4K, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej. W TVP Sport transmisja łączona z drugim starciem grupy.

Euro 2020. Polska – Szwecja, grupa E. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy mecz: środa, 23 kwietnia o godzinie 18:00

Transmisja: 15:00 TVP Sport, TVP 4K, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna, TVP HBB, Smart TV, 17:30 TVP 1

Kto skomentuje: Dariusz Szpakowski i Andrzej Juskowiak

Prowadzący studio: Mateusz Borek / Rafał Patyra

Goście/eksperci: Sebastian Mila, Rafał Gikiewicz, Sławomir Peszko / Jan Tomaszewski, Jakub Wawrzyniak, Łukasz Trałka, Janusz Michallik

Analiza: Piotr Nowak

Reporterzy: Sylwia Dekiert, Rafał Patyra, Kacper Tomczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *