Euro U21: młodzieżowe mistrzostwa Europy od 24 marca w TVP Sport

Już w środę 24 marca rozpoczną się młodzieżowe mistrzostwa Europy w piłce nożnej. W tym roku niestety w turnieju nie zobaczymy reprezentacji Polski. Nie zabraknie za to młodych gwiazd futbolu. Ze względu na pandemię Euro U21 zostało podzielone na dwie części. W marcu będą rozgrywane mecze fazy grupowej – transmisje wybranych spotkań na żywo w TVP.

 

Dorosłe reprezentacje w najbliższych dniach będą walczyły w eliminacjach mistrzostw świata 2022. W tym samym czasie na Węgrzech i Słowenii zostanie rozegrana faza grupowa MME. Przez tydzień – od 24 do 31 marca – odbędą się 24 spotkania. Faza pucharowa jest zaplanowana od 31 maja do 6 czerwca.

Niestety w turnieju nie zagra reprezentacja Polski. Było bardzo blisko trzeciego występu w rzędu, ale ostatecznie biało-czerwonym zabrakło jednej zdobytej bramki, żeby wywalczyć awans jako jednej z najlepszych ekip z drugich miejsc w eliminacjach. W grupie lepsza okazała się Rosja.

Zespół prowadzony przez Macieja Stolarczyka w tym czasie będzie przebywał na zgrupowaniu w Hiszpanii. W poniedziałek 29 marca Polacy zagrają towarzysko z Austriakami. Transmisja w TVP Sport oraz online.

Tytułu sprzed dwóch lat z Włoch będą bronić Hiszpanie. W 2019 roku w finale pokonali Niemców 2:1. Trzecie miejsce zajęły Francja i Rumunia.

W tym roku nie zabraknie wielkich talentów, już osiągających sukcesy w wielkim futbolu. W niemieckim zespole wszystkie oczy będą skierowane głównie na zaledwie 16-letniego Youssoufa Moukoko z Borussii Dortmund. Oprócz niego został powołany m.in. Mateo Klimowicz, syn byłego zawodnika m.in. BVB – Diego Klimowicza.

We włoskim zespole zagrają m.in. Sandro Tonali czy Patrick Cutrone, a w holenderskim Justin Kluivert. Nie zabraknie zawodników występujących w podstawowym składzie Barcelony – Hiszpanów Oscara Minguezy czy Riquiego Puiga.

Bardzo mocny skład mają Francuzi. Jednym z ich liderów będzie Eduardo Camavinga , czyli wielki talent ze Stade Rennes. Wśród faworytów są także Anglicy, z Ryanem Sessegnonem, Masonem Greenwoodem czy Callumem Hudson-Odoi w składzie.

Wielu już bardzo doświadczonych piłkarzy na najwyższym poziomie mają w kadrze Portugalczycy. To m.in. Diogo Dalot i Raphael Leao z Milanu, Gedson Fernandes czy Francisco Trincao z Barcelony. To tylko niektóre nazwiska spośród kandydatów do tytułu najlepszego zawodnika turnieju.

Jeśli chodzi o pierwszą kolejkę, pokażemy trzy mecze: pierwszego dnia mistrzostw w TVP będzie można obejrzeć mecz współgospodarzy, czyli Węgrów, z Niemcami. W czwartek kolejne spotkania faworytów: Anglii ze Szwajcarią i Portugalii z Chorwacją.

Już w następnych tygodniu transmisje decydujących starć w każdej z grup. W późniejszym terminie poinformujemy, które z równolegle toczonych meczów będzie można oglądać we wtorek 30 i środę 31.

Piłka nożna. Mistrzostwa Europy do lat 21. Skład grup:

Grupa A: Węgry, Niemcy, Rumunia, Holandia

Grupa B: Słowenia, Hiszpania, Czechy, Włochy

Grupa C: Rosja, Islandia, Francja, Dania

Grupa D: Portugalia, Chorwacja, Anglia Szwajcaria

Euro U21. Terminarz fazy grupowej:

środa 24 marca

Czechy – Włochy (18:00)

Słowenia – Hiszpania (18:00)

Rumunia – Holandia (21:00)

Węgry – Niemcy (21:00) – transmisja w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji

czwartek 25 marca

Anglia – Szwajcaria (15:00) – transmisja w TVPSPORT.PL i aplikacji

Rosja – Islandia (18:00)

Francja – Dania (21:00)

Portugalia – Chorwacja (21:00) – transmisja w TVPSPORT.PL i aplikacji

sobota 27 marca

Słowenia – Czechy (18:00)

Węgry – Rumunia (18:00)

Hiszpania – Włochy (21:00)

Niemcy – Holandia (21:00)

niedziela 28 marca

Islandia – Dania (15:00)

Chorwacja – Szwajcaria (18:00)

Portugalia – Anglia (21:00)

Rosja – Francja (21:00)

wtorek 30 marca

Holandia – Węgry (18:00)

Niemcy – Rumunia (18:00)

Hiszpania – Czechy (21:00)

Włochy – Słowenia (21:00)
środa 31 marca

Chorwacja – Anglia (18:00)

Dania – Rosja (18:00)

Islandia – Francja (21:00)

Szwajcaria – Portugalia (21:00)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *