Internet & Gry - Reklama

Europejski miesiąc na Gazeta.pl z okazji 15 lat Polski w Unii Europejskiej

Redakcja Gazeta.pl zorganizowała specjalną debatę w Parlamencie Europejskim z okazji okrągłej rocznicy obecności Polski w Unii Europejskiej. Gośćmi Łukasza Kijka w studiu telewizyjnym w Strasburgu byli europosłowie Prawa i Sprawiedliwości, Platformy Obywatelskiej i Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Debatę będzie można obejrzeć w całości w poniedziałek, 29 kwietnia br. w południe na Gazeta.pl.

 

– Sensem parlamentaryzmu jest rozmowa i debata. Parlament Europejski jest pod tym względem wyjątkowy, ponieważ to tutaj ścierają się, czasami skrajne, poglądy posłów z 28 krajów członkowskich Unii Europejskiej. Rozmowa o przyszłości Polski i wspólnoty w takim miejscu nabiera szczególnego znaczenia. Szczerze polecam obejrzenie na Gazeta.pl debaty o sprawach, które czasami w obliczu polityki krajowej schodzą na drugi plan, a w rzeczywistości są fundamentalne dla przyszłości naszego krajumówi Łukasz Kijek, redaktor naczelny Next.Gazeta.pl.

W debacie Gazeta.pl w Parlamencie Europejskim w Strasburgu wzięli udział Krystyna Łybacka, Zbigniew Kuźmiuk i Dariusz Rosati.

Publikacja programu rozpocznie na Gazeta.pl cykl codziennych, specjalnych wywiadów ze Strasburga oraz artykułów o Polsce w Unii Europejskiej i o przyszłości europejskiej wspólnoty.

– Na Gazeta.pl będziemy świętować obecność Polski w Unii Europejskiej przez cały miesiąc. Zaplanowaliśmy kilkanaście materiałów, m.in. rozmowy Grzegorza Sroczyńskiego o Europie i Polakach, wywiad z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim, a także dyskusję o wzrastającej na kontynencie fali populizmu i nacjonalizmu. Rocznica wstąpienia do UE jest też idealnym wprowadzeniem do polityki krajowej i zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego – mówi Bartosz Raj, szef newsroomu Gazeta.pl.

Europejski miesiąc na Gazeta.pl rozpocznie się w poniedziałek, 29 kwietnia br.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *