MediaZapowiedzi TV

Premiera komedii Obywatel w Kino Polska

Premierą tygodnia w Kino Polska będzie najnowsza komedia Jerzego Stuhra – Obywatel. Bohaterem tego słodko-gorzkiego filmu, z gracją wyśmiewającego przywary Polaków, jest grany przez samego reżysera Jan Bratek. Tytułowy obywatel Bratek idzie przez życie niczym Forrest Gump, biorąc udział w najważniejszych dla swojego kraju wydarzeniach historycznych ostatnich kilkudziesięciu lat. Przy czym los cały czas płata mu figle. Jeśli Jan Bratek chce być w Solidarności, to wiadomo, że trafi do partii… Jerzy Stuhr otrzymał za Obywatela Nagrodę Specjalną Jury na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

 

PREMIERA KINO POLSKA

Obywatel

dramat, komedia, Polska 2014
reż. Jerzy Stuhr
wyst.: Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, Janusz Gajos, Dorota Stalińska, Magdalena Boczarska, Sonia Bohosiewicz

Słodko-gorzki obraz losów obywatela Jana Bratka, który za sprawą dziwnych zbiegów okoliczności lub wrodzonego pecha, przez całe życie bierze udział w najważniejszych wydarzeniach historycznych dotykających jego pokolenie.

sobota, 11 maja / 20:00

Lincz

thriller, Polska 2010
reż. Krzysztof Łukaszewicz
wyst.: Leszek Lichota, Agnieszka Podsiadlik, Wiesław Komasa, Maciej Mikołajczyk, Łukasz Simlat, Izabela Kuna

Film oparty na prawdziwych wydarzeniach, które relacjonowały wszystkie media. Historia samosądu mieszkańców mazurskiej wsi na 60-letnim mężczyźnie terroryzującym okolicę. Świetnie zgrany i wyreżyserowany debiut reżyserski Krzysztofa Łukaszewicza.

sobota, 11 maja / 22:10

W ukryciu

thriller, Polska 2013
reż. Jan Kidawa-Błoński
wyst.: Magdalena Boczarska (na zdj.), Julia Pogrebińska, Tomasz Kot, Krzysztof Stroiński, Jacek Braciak, Agata Kulesza

Rok 1944. Pewien fotograf ukrywa przed nazistami córkę przyjaciół, piękną Esterę. Janka, córka mężczyzny, z każdym dniem coraz bardziej interesuje się młodą Żydówką. Między kobietami wytwarza się silna, erotyczna więź.

wtorek, 14 maja / 20:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *