Chłopaki nie płaczą w Kinie Letnim Telewizji Kino Polska (wideo)

Telewizja Kino Polska zaprasza na trzeci piątkowy wieczór z polskim filmem w Gdyni. Tym razem w ramach Kina Letniego Telewizji Kino Polska stacja zaprezentuje publiczności jedną z najlepszych polskich komedii ostatnich lat – film Chłopaki nie płaczą Olafa Lubaszenki. Pokaz odbędzie się w piątek, 12 lipca o godzinie 21:00, na Placu Grunwaldzkim w Gdyni. Wstęp jest bezpłatny, więc „coco jambo i do przodu!” – jak mówi bohater filmu, gangster Bolec.

 

 

Chłopaki nie płaczą to pełna świetnych dialogów kultowa już dziś komedia, której bohaterami są dwaj kumple – Kuba i Oskar – przez przypadek wplątani w aferę z gangsterami. Szalona noc chłopaków spędzona w towarzystwie dziewczyn z agencji towarzyskiej, staje się dla nich początkiem serii nieprawdopodobnych zdarzeń, wśród których nie zabraknie strzelaniny, płomiennego romansu i zaginięcia walizki pełnej pieniędzy. W rolach głównych występują popularni polscy aktorzy, m.in. Maciej Stuhr, Cezary Pazura, Michał Milowicz, Anna Mucha, Mirosław Baka, Bohdan Łazuka i Leon Niemczyk. Film był nominowany do nagrody Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

 

W ramach Kina Letniego telewizja Kino Polska pokaże w sumie 18 polskich filmów. Do 13 września pokazy będą odbywać się w każdy piątek o godz. 21:00 na Placu Grunwaldzkim w Gdyni. Od 16 do 21 września, czyli już w trakcie 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, filmy będą emitowane codziennie o godz. 20:00.

Kino Letnie Telewizji Kino Polska odbywa się pod patronatem Urzędu Miasta Gdyni(www.gdynia.pl). Sponsorem wydarzenia jest Ziaja(www.ziaja.com). Partnerami imprezy są: Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (www.festiwalgdynia.pl),ChaiKola(www.chaikola.com) i Hotel Mercure w Gdyni. Patroni medialni to: portalTrójmiasto.pl (www.trojmiasto.pl), Radio Gdańsk(www.radiogdansk.pl) i Co Jest Grane 24 (www.cojestgrane24.wyborcza.pl).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *