Kino Polska w HD na 15. urodziny

W grudniu 2018 roku Kino Polska obchodzi 15. urodziny i rozpoczyna nadawanie w jakości HD. Już od 3 grudnia nadawca udostępnia sygnał HD, a do końca tego roku kanał Kino Polska HD znajdzie się w ofertach wszystkich operatorów kablowych i satelitarnych w kraju. Sygnał SD całkowicie zniknie do końca bieżącego roku. Z okazji jubileuszu na antenie stacji ruszył specjalny cykl z najlepszymi polskimi filmami.

 

Kanał Kino Polska, który od początku swojego istnienia emituje najciekawsze i najcenniejsze filmy w dorobku polskiej kinematografii, rozpoczął nadawanie 20 grudnia 2003 roku jako pierwszy kanał nadawcy. Dziś dociera do prawie 9 milionów gospodarstw domowych w kraju, a jego nadawca – spółka Kino Polska TV SA – jest piątą komercyjną grupą telewizyjną w Polsce ze średnim rocznym udziałem w widowni komercyjnej na poziomie 1,83% (SHR, All 16-49; grudzień 2017 – listopad 2018).

– 15 lat temu kanał telewizyjny, opierający swoją ramówkę wyłącznie na polskim repertuarze, był ryzykownym przedsięwzięciem – polscy widzowie częściej wybierali filmy zagraniczne. Dziś Kino Polska jest silną marką – z tradycjami, ale też nowoczesną. Wielka moda na polskie kino trwa, dlatego liczę na to, że najlepszą jakością obrazu i dźwięku przyciągniemy do Kino Polska jeszcze więcej widzów mówi Bogusław Kisielewski, Prezes Zarządu Kino Polska TV SA.

Z okazji swoich urodzin Kino Polska zaprezentuje dedykowany cykl filmowy z najlepszymi polskimi filmami. W każdą sobotę grudnia o godzinie 20:00 na antenie Kino Polska będzie można zobaczyć uwielbiane przez widzów kultowe komedie – „Sztuka kochania”, „Seksmisja”, „Kingsajz” i „Wielki Szu”, a z kolei w styczniowe soboty stacja zaprezentuje nowsze rodzime produkcje, premierowo emitowane w Kino Polska: „Obława”, „Yuma”, „Lincz” i „Kret” (szczegóły poniżej).

 Kino Polska jest – jak mawiał Forrest Gump – jak pudełko czekoladek. Zawsze kiedy je otworzę, znajdę w środku coś smacznego – mówi czołowy polski aktor Artur Barciś.

– Z okazji 15-lecia stacji Kino Polska chciałabym życzyć wszystkim widzom ważnych przeżyć przed telewizorami i wielu doznań z dobrymi polskimi filmami – dodaje Zofia Wichłacz, aktorka znana m.in. z roli w filmie „Miasto 44”, wyróżniona tytułem Europejska Gwiazda Jutra na festiwalu filmowym Berlinale.

Cykl filmowy na 15-lecie Kino Polska: 

 „Sztuka kochania” (1 grudnia, godz. 20:00)

– „Seksmisja” (8 grudnia, godz. 20:00)

 „Kingsajz” (15 grudnia, godz. 20:00)

– „Wielki Szu” (22 grudnia, godz. 20:00)

– „Dzień świra” (29 grudnia, godz. 20:00)

 „Obława” (5 stycznia, godz. 20:00) – premiera

– „Yuma” (12 stycznia, godz. 20:00) – premiera

 „Lincz” (19 stycznia, godz. 20:00) – premiera

– „Kret” (26 stycznia, godz. 20:00) – premiera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *