Zrekonstruowane cyfrowo Psy 30 listopada w Kino Polska

Czekając na kinową premierę filmu Psy 3. W imię zasad, dobrze będzie przypomnieć sobie, jak się to wszystko zaczęło. Hitem tygodnia w Kino Polska będzie kultowa produkcja Psy Władysława Pasikowskiego – jeden z najlepszych filmów sensacyjnych w historii polskiej kinematografii i próba rozliczenia z poprzednim systemem w jednym. Były funkcjonariusz Służby Bezpieczeństwa Franz Maurer nie przechodzi weryfikacji i trafia do policji. Szybko przekonuje się, że w nowej Polsce nie będzie mu łatwo. Dawni kumple nie dają o sobie zapomnieć… W 1992 roku Psy otrzymały mnóstwo nagród na najważniejszym polskim festiwalu filmowym w Gdyni, w tym statuetki Złotych Lwów w tak kluczowych kategoriach, jak najlepszy reżyser czy najlepsza główna rola męska. Publiczność doceniła film ustawiając się w długich kolejkach do kin. Kino Polska wyemituje Psy w wersji zrekonstruowanej cyfrowo.

 

 

 

 

 

Ponadto Kino Polska zaprasza na rewelacyjną komedię Nic śmiesznego w reżyserii Marka Koterskiego oraz film Yuma – brawurowe kino akcji osadzone w realiach polskiej transformacji ustrojowej. W roli głównej Jakub Gierszał – czołowy polski aktor młodego pokolenia.

Psy

dramat, akcja, Polska 1992
reż. Władysław Pasikowski
wyst.: Bogusław Linda, Marek Kondrat, Cezary Pazura, Janusz Gajos, Agnieszka Jaskółka, Zbigniew Zapasiewicz, Zbigniew Bielski

Franz Maurer i grupa jego kolegów z SB, zostają poddani weryfikacji i przeniesieni do służby w policji. W trakcie akcji, podczas której mają zatrzymać gang złodziei samochodów, ginie trzech z nich. Franz wie, że gra idzie o wyższą stawkę niż kradzione samochody.

Domyśla się też, kto stoi za całą tą sprawą – tak otwarcie przeciw policji mogli wystąpić tylko jego byli kumple po fachu…

30 listopada / 20:00

Nic śmiesznego

dramat, komedia Polska 1996
reż. Marek Koterski
wyst.: Cezary Pazura, Ewa Błaszczyk, Henryk Bista, Marek Kondrat, Maciej Kozłowski, Krzysztof Kowalewski

W prosektorium trwają przygotowywania do pogrzebu byłego filmowca Adasia Miauczyńskiego. Nie spotkało mnie w życiu nic śmiesznego – podsumowuje swoje życie nieboszczyk. Jego nieszczęście zaczęło się już w szpitalu położniczym. Rodzice Adasia chcieli, żeby był dziewczynką i ubierali syna w sukienki. Poszedł na reżyserię, by stać się sławnym, mieć kobiety i pieniądze.

Niestety nic z tego nie wyszło. No i ciągle wyrzucano go z pracy. O prawdziwym życiu Adasia najwięcej mówiła jego codzienna szarpanina ze starym Fiatem 126p. Nic śmiesznego to niesamowicie opowiedziana przez mistrza Koterskiego litania niepowodzeń sfrustrowanego polskiego inteligenta, która zdaje się nie mieć końca…

1 grudnia / 20:00

Yuma

dramat, akcja, Polska, Czechy 2012
reż. Piotr Mularuk
wyst.: Jakub Gierszał, Katarzyna Figura, Tomasz Kot, Krzysztof Skonieczny, Karolina Chapko, Kazimierz Mazur

Oparty na prawdziwej historii film, który opowiada o czasach szalonej transformacji, po roku 1989, kiedy szczytem marzeń były nowy telewizor, lodówka czy para adidasów. Dobra te były kradzione w Niemczech, a proceder zwano jumaniem, stąd tytuł filmu.

Doskonale odtworzone realia końca lat 80. i początku 90. W rolach głównych rewelacyjni Jakub Gierszał oraz Katarzyna Figura.

6 grudnia / 22:15

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *