Sierpniowe propozycje programowe National Geographic Wild

Sierpień w Kenii lub RPA? A może chłodniejsze regiony, np. Skandynawia? Bez względu na to, gdzie spędzasz swoje wakacje, National Geographic Wild zabierze Cię na fascynującą wyprawę dokładnie tam, gdzie chcesz być. A jeśli jesteś typem turysty… kanapowego – w swoich programach pokaże, co Cię omija. Sierpniowa ramówka jest zróżnicowana, jak pogoda na Helu. Podniesiony poziom adrenaliny zapewnią „Drapieżniki Południowej Afryki” i „Zoologia ekstremalna”. Równowagę emocjonalną przywróci film „Urodzone w Afryce: cykl życia”, w którym słodkie maleństwa z afrykańskich ostępów aż proszą się o przytulenie. National Geographic Wild zabierze nas także poza utarte szlaki parków narodowych Krugera i Masai Mara. Kto słyszał o jaskiniowych krokodylach z Gabonu? Poznamy również tajemniczych mieszkańców z rzadko odwiedzanych z kamerą regionów świata – odległego Tybetu i całkiem bliskiej Skandynawii.

 

 

DRAPIEŻNIKI POŁUDNIOWEJ

AFRYKIPREDATOR LAND

Premiery w czwartki od 1 sierpnia o godz. 21:00

(3×60 min)

Najwspanialsze parki narodowe Afryki? Większość pewnie wymieni te kenijskie i tanzańskie. Tymczasem dalej na południe ciągnie się kraina, gdzie turyści docierają rzadziej, a najbardziej zabójczy przedstawiciele afrykańskiej fauny mają się świetnie. To Republika Południowej Afryki, kraj wspaniałych krajobrazów i ojczyzna wielkich drapieżników. Lwy? Są. Hieny? Także. Lamparty i gepardy? Jak najbardziej. National Geographic Wild zaprasza na wyprawę ich śladami. Uwaga, to szlak pełen ofiar!

URODZONE W AFRYCE: CYKL ŻYCIA

BORN IN AFRICA: THE CYCLE OF LIFE

Premiera w piątek 9 sierpnia o godz. 21:00

(1×60 min)

Każdy zwierzak był kiedyś mały i słodki! Nie dotyczy to wyłącznie naszych kanapowców, ale również ich dzikich kuzynów z Afryki. Dzięki National Geographic Wild zobaczymy pierwsze chwile maluchów, poznamy opiekuńczość ich matek lub całych stad i poznamy skomplikowane realia rodzicielstwa na sawannie. Czasu na przystosowanie się do ultratrudnych warunków jest niewiele, a to właśnie na najmłodszych czyha najwięcej zagrożeń.

ZOOLOGIA EKSTREMALNA

OUT THERE WITH JACK RANDALL

Premiery w niedziele od 11 sierpnia o godz. 21:00

(6×60 min)

W świecie przyrody jest mnóstwo gatunków, których mamy prawo się bać. Na nasze szczęście nie boi się ich Jack Randall. Dzięki temu mamy szansę oglądać na National Geographic Wild „Zoologię ekstremalną”. Jack zabiera widzów w najbardziej niedostępne rejony świata, by wspólnie obserwować najbardziej bezlitosnych przedstawicieli królestwa zwierząt. Najgroźniejsze pytony australijskiego buszu? To świetny temat na premierowy odcinek, lecimy!

JASKINIOWE KROKODYLE

CAVE CROCS OF GABON

Premiera w piątek 16 sierpnia o godz. 21:00

(1×60 min)

Wszyscy wiemy, że krokodyle można spotkać w pobliżu rzek i jezior. Okazuje się, że te gady potrafią zaskakiwać. W Gabonie żyje karłowata odmiana, która upodobała sobie… jaskinie. Co więcej, wyróżnia ją charakterystyczne pomarańczowe ubarwienie. Skąd się wzięło? Czym żywi się mięsożerny gad w ciemnej i wilgotnej jaskini? Odpowiedzi już wkrótce na National Geographic Wild.

DZIKIE OBLICZE CHIN: UKRYTE ŚWIATY

CHINA’S WILD SIDE: HIDDEN WORLDS

Premiera we wtorek 20 sierpnia o godz. 21:00

(1×60 min)

Kiedy w Pekinie i Szanghaju gęstnieje las drapaczy chmur, niektóre obszary Chin pozostają dzikie i trudno dostępne. To tam zabierze nas National Geographic Wild. Tytułowe „ukryte światy” to między innymi Junnan, wciśnięty między Wietnam, Laos i Mjanmę oraz Tybet, w którym nieugięta przyroda wciąż wygrywa z polityką, swoją potęgą udowadniając, do kogo naprawdę należy wyżyna.

SAFARI NA ŻYWO: NAJCIEKAWSZE UJĘCIA

SAFARI LIVE: GAUNTLET COMPILATIONS

Premiera serii w piątek 23 sierpnia o godz. 21:00

(3×60 min)

Wybierz się na safari z National Geographic Wild. Oczywiście polujemy wyłącznie na najlepsze ujęcia. Kenijski park Masai Mara i południowoafrykański Park Krugera to jedne z najlepszych miejsc do obserwacji lwów, lampartów, gepardów czy hien. Zobaczcie je z bliska. Z bardzo bliska!

DZIKA PÓŁNOC EUROPY

WILD NORDIC

Premiera serii we wtorek 27 sierpnia o godz. 21:00

(5×60 min)

Czy w Europie są jeszcze rejony tak dzikie, że to człowiek czuje się tam gościem? Z powodzeniem można ich szukać w Skandynawii. Poza wysoko rozwiniętymi miastami na wybrzeżach, Norwegia, Szwecja i Finlandia są niedostępne i nieprzyjazne człowiekowi. W spokoju żyją tam gatunki, które w innych częściach kontynentu musiały ustąpić pola ludziom. Paradoksalnie, nieskalana przyroda znalazła ostoję w jednych z najbogatszych państw świata! Dowiedz się więcej z National Geographic Wild.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *