Internet & GrySport w TVWAŻNE

F1 TV na Grand Prix Hiszpanii w maju

Formuła 1, szczyt sportów motorowych, uruchomi F1 TV w maju, przed Formułą 2018 Gran Premio De Espana. Do tego czasu Formuła 1 będzie nadal prowadzić zamkniętą wersję beta usługi dla niewielkiej grupy fanów do oglądania i testowania podczas zbliżającego się Grand Prix Formuły 1 2018 1 Heineken oraz Grand Prix 2018 Azerbejdżanu Formuły 1.
 

 
F1 TV to fińska platforma wideo o najwyższej cenie (OTT), wyprodukowana we współpracy ze światowymi liderami w dziedzinie strumieniowego przesyłania wideo i subskrypcji. NBC Playmaker, iStreamPlanet, CSG i Ostmodern dołączą do Tata, dostarczając rozwiązanie dla fanów F1. Uruchomienie usługi oznacza największą inwestycję F1 w cyfrową transformację do tej pory.
F1 TV będzie mieć dwa poziomy usług w dwóch różnych punktach cenowych. F1 TV Pro, klasa premium, będzie zawierać wyścigi na żywo i wszystkie 20 kamer-kierowców, a także oglądanie wyścigów side-by-side i dodatkowe ekskluzywne kanały. Subskrybenci będą mogli spersonalizować sposób, w jaki oglądają Grand Prix, treści, które oglądają oraz jak i kiedy uzyskują do nich dostęp. Wszystkie treningi, kwalifikacje i wyścigi będą oferowane na żywo, wraz z konferencjami prasowymi oraz wywiadami przed wyścigiem i po wyścigu. Później w sezonie do serwisu zostaną dodane główne serie wsparcia FIA Formula 2 Championship, GP3 Series i Porsche Supercup.
F1 TV uruchomi się początkowo na pulpicie. Urządzenia mobilne i tablety firmy Apple, Android i Amazon Fire zostaną wkrótce udostępnione. Do lata usługa będzie dostępna dla fanów w Amazon Fire TV, Android TV i Apple TV. Ceny będą oferowane corocznie w wysokości 70-150 USD, a miesięczne stawki wynoszą od 8-12 USD. Usługa będzie wyceniona według rynku.
Tańsza subskrypcja, która nie jest dostępna na żywo, zapewnia dostęp do transmisji telewizyjnych w czasie rzeczywistym i transmisji radiowych, a także przedłużone wydarzenia z każdej sesji z weekendu wyścigowego. Zostanie również podkreślony przez bezprecedensowy dostęp do archiwalnych materiałów wideo z niesamowitego historycznego archiwum należącego do Formuły 1. F1 TV Access będzie dostępny na poziomie niemal globalnym podczas startu, w celu uzupełnienia F1 TV Pro; i będą również dodawane przez cały sezon.
Opracowując platformę, Playmaker Media NBC Sports i iStreamPlanet będą działać jako integrator systemów i partner w zakresie strumieniowego przesyłania wideo. Dostarczają wysokiej jakości, gotowe do użycia rozwiązania do strumieniowego przesyłania obrazu wideo dla firm medialnych, oferując swoim klientom najlepsze wrażenia z treści wideo na żywo i treści na żądanie na wszystkich platformach.
CSG zapewni zarządzanie tożsamością, przetwarzanie płatności i analizę biznesową w celu obsługi zarządzania i utrzymania subskrybentów. Ostmodern zaprojektuje i dostarczy doświadczenie w zakresie aplikacji internetowych i aplikacji, w tym personalizację, oglądanie obok siebie i przyszłe ulepszenia funkcji, wspierane przez ich Skylark CMS.
Usługi CDN i usługi łączności w celu globalnej dystrybucji treści TV F1 będą dostarczane przez Tata Communications, Oficjalnego dostawcę łączności Formuły 1.
Frank Arthofer, dyrektor Digtal and New Business, Formuła 1, powiedział: “W przestrzeni OTT istnieje olbrzymia szansa, aby dostarczyć zagorzałym fanom F1 wyjątkowe wrażenia z oglądania F1 na wszystkich urządzeniach. Dzięki tej premierze fani znajdą łatwą w obsłudze transmisję strumieniową, bogatą w treści na żywo i na żądanie dostępne tylko w telewizji F1, a wszystko to w atrakcyjnej cenie. “
Pete Samara, dyrektor Digtal Technology, Formuła 1, powiedział: “Z dumą ogłaszamy datę premiery F1 TV. Wybraliśmy partnerów, którzy są w czołówce tego sektora: między innymi Playmaker Media, iStreamPlanet i Tata Communications. Oni, podobnie jak my, koncentrują się na dostarczaniu najlepszych doświadczeń OTT naszym zapalonym fanom F1, siłą napędową naszego sportu. “
Eric Black, starszy wiceprezes i dyrektor techniczny w Playmaker Media, powiedział: “Firma Playmaker Media ma zaszczyt być częścią imponującego zespołu, któremu powierzono odważną wizję F1 dla F1. Zwycięzcy będą fani F1, którzy będą mieli niespotykany dostęp do sportu dzięki tym przemieniającym produktom. “

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *