Internet & Gry - ReklamaMaxPolecane

Fałszywe maile od HBO Max

Uwaga użytkownicy HBO Max! W ostatnim czasie cyberprzestępcy rozsyłają fałszywe wiadomości e-mail, podszywając się pod popularną platformę streamingową. Oszuści obiecują przedłużenie ważności konta o 90 dni, ale w rzeczywistości ich celem jest wyłudzenie wrażliwych danych.

 

Jak to działa?

Na skrzynkę trafia informacja, że Twoje konto HBO Max wygasło. W ramach programu lojalnościowego możesz bezpłatnie przedłużyć jego ważność o 90 dni. Propozycja wydaje się bardzo kusząca, prawda? Wystarczy, że klikniesz przycisk “Przedłuż”, a przed Tobą kolejne miesiące oglądania ulubionych filmów i seriali zupełnie za darmo!

Dane w niebezpieczeństwie

Kliknięcie linku umieszczonego w fałszywym mailu przekierowuje do spreparowanej strony internetowej, łudząco przypominającej oficjalną stronę platformy streamingowej. Podanie tam danych logowania i informacji o karcie płatniczej grozi utratą dostępu do konta HBO Max, a także uruchomieniem płatnej subskrypcjiwyjaśnia Karolina Kmak, specjalistka ds. Cyberbezpieczeństwa Jednak to nie wszystko! Przekazanie adresu e-mail może spowodować zwiększoną ilość otrzymywanego SPAMu.

Jak rozpoznać fałszywy mail? Istnieje kilka kluczowych elementów, na które należy zwrócić uwagę:

– Fałszywe maile często zawierają błędy gramatyczne i stylistyczne, których nie znajdziemy w oficjalnych komunikatach HBO Max.

– Adres e-mail różni się od oficjalnego. Należy dokładnie go sprawdzić przed kliknięciem linku.

– Oszuści często nakłaniają do natychmiastowego podjęcia działań, na przykład kliknięcia łącza lub podania danych. Należy zachować ostrożność i nie ulegać presji.

– Informacje o rzekomym, darmowym przedłużeniu subskrypcji o 90 dni nie są dostępne na oficjalnej stronie platformy. Brak oficjalnych informacji o takiej promocji to wyraźny sygnał, że mamy do czynienia z oszustwem.

foto. CyberRescue 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *