Fantastyczna frajda na „Placu Zabaw Boomeranga” i debiut maskotki kanału

Jak zapewnić maluchowi zabawę i aktywność ruchową w domu czy przedszkolu? Z odsieczą nadchodzi specjalna odsłona „Placu Zabaw Boomeranga”, ulubionego cyklu małych widzów, w którym debiutuje nowa maskotka kanału, Boomiś. Stacja zachęca do wspólnej nauki tańca z Boomisiem oraz wykorzystania scenariuszy zabaw stworzonych dla rodziców i opiekunów przedszkolnych.

 

Od kiedy tylko „Plac Zabaw Boomeranga” zyskał miano stałego cyklu na antenie Boomeranga, całkowicie podbił serca najmłodszych widzów. Pozwala w mig przenieść się do świata ulubionych postaci z seriali animowanych. Kot Agent Binky wraz z przyjaciółmi rozwiązuje tajne misje, a nieco opieszały niedźwiedź Grizzy musi poradzić sobie z psotnymi Lemingami. Pojawiają się również Królik Bugs, Tweety, Lola i Kaczor Duffy. Do radosnej ferajny dołącza także nowa bohaterka, 6-letnia Alice, która pewnego dnia odkryła przejście do tajemniczej Krainy Czarów, a jej przewodnikiem został królik Lewis.

Nowość na Boomerangu: rozrywka połączona z tańcem i śpiewem

Od teraz „Plac Zabaw Boomeranga” jest jeszcze bardziej angażujący dzięki nowemu bohaterowi. Do ekipy przyłącza się Boomiś, wdzięczna maskotka kanału. Uwielbia zabawę ruchową i śpiewająco zachęca najmłodszych, aby razem z nim ruszali się w takt muzyki. Opiekun dziecka może sam dostosować odtwarzanie utworu do potrzeb i nastawienia malucha. Piosenka „Zaśpiewaj z Boomisiem” jest emitowana na antenie stacji oraz dostępna na oficjalnym kanale YouTube stacji:

 

 

Przy okazji debiutu nowej postaci, stacja udostępniła serię prostych ćwiczeń dla małych widzów, w formie scenariuszy aktywnych zabaw. Materiały, opracowane we współpracy ze „Światem Przedszkolanki”, przygotowano w wersji dla rodziców i opiekunów przedszkolnych. Są dostępne pod linkiem: http://swiatprzedszkolanki.pl/wp-content/uploads/2020/12/Zatancz-i-zaspiewaj-z-Boomisiem.pdf

Ulubieńcy dzieci? Potwierdzają to badania!

Do najfajniejszych zwierzaków, w opinii dzieci, należą kolejno psy, koty i króliki – potwierdzają to badania przeprowadzone przez WarnerMedia*. Nic dziwnego, że „Plac Zabaw Boomeranga” jest tak chętnie oglądany przez maluchów. Badanie mówi także o ulubionych sposobach spędzania czasu, wśród których przodują aktywności na świeżym powietrzu (80%), zabawa (70%), a także oglądanie telewizji (35%).

*Ankieta wielokrotnego wyboru przeprowadzona została przez WarnerMedia. Grupę badawczą w Polsce stanowiło 300 dzieci w wieku 4-7 lat w równej reprezentacji wieku oraz płci, a także ich rodzice.

Boomerang zaprasza do zabawy z Boomisiem i oglądania cyklu „Plac Zabaw Boomeranga”. Emisja seriali animowanych w ramach „Placu Zabaw Boomeranga” codziennie o 9:00 i 17:00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *