Fantastyczna oglądalność Roland-Garros w Eurosporcie!

Kolejny rok z rzędu Eurosport osiągnął znakomitą średnią oglądalność podczas Roland-Garros! Drugi w tym sezonie turniej Wielkiego Szlema transmitowany był w Eurosporcie 1 i Eurosporcie 2. Widzowie mogli obejrzeć ponad 200 godzin relacji na żywo z meczów największych tenisowych gwiazd, w tym oczywiście Polek i Polaków. Roland-Garros w Eurosporcie 1 oglądało średnio 123 tys. widzów, co jest najlepszym wynikiem od ośmiu lat!

 

Przez ostatnie dwa tygodnie na kortach im. Rolanda Garrosa w Paryżu toczyła się pasjonująca rywalizacja najlepszych tenisistek i tenisistów świata. Dużo radości polski kibicom dostarczyła Iga Świątek, która doszła do ćwierćfinału gry pojedynczej i finału debla. To właśnie mecze z udziałem 20-latki cieszyły się największą oglądalnością. Spotkanie czwartej rundy singla z Ukrainką Martą Kostjuk przyciągnęło do Eurosportu 1 średnio 757 tys. widzów! Z kolei finałowy mecz debla, w którym Iga Świątek wraz z Amerykanką Bethanie Mattek-Sands uległy czeskiej parze Barbora Krejcikova / Katerina Siniakova oglądało w Eurosporcie 1 średnio 578 tys. osób. To najlepszy wynik w historii transmisji gry podwójnej w Eurosporcie! W trakcie obu tych spotkań Eurosport 1 był najchętniej oglądanym płatnym kanałem w Polsce.

Podczas Roland-Garros znakomicie zaprezentowała się również Magda Linette, która awansowała do trzeciej rundy gry pojedynczej i półfinału gry podwójnej. Jest spotkanie z Australijką Ashleigh Barty przyciągnęło do Eurosportu 1 155 tys. widzów, a deblowy półfinał, w którym Polka wraz z Amerykanką Bernardą Perą przegrały z duetem Krejcikova / Siniakova oglądało średnio aż 180 tys. osób.

Zakończony w niedzielę turniej w Paryżu oglądało w Eurosporcie 1 średnio 123 tys. widzów, co jest najlepszym wynikiem od ośmiu lat i rezultatem o 30% lepszym niż rok temu.

– Kolejny rok z rzędu osiągamy świetną oglądalność podczas Roland-Garros, z czego jesteśmy bardzo dumni! Widzimy, że turnieje Wielkiego Szlema, przede wszystkim ten w Paryżu, stają się dla polskich widzów dwutygodniowym świętem sportu. To wielka zasługa polskich zawodniczek – Igi Świątek, ale także Magdy Linette. W tym roku po raz pierwszy w tak szeroki sposób pokazywaliśmy turniej deblowy z udziałem polskich tenisistek i widzimy, że zostało to docenione przez widzów.  Z tym większą radością patrzymy w przyszłość, bo Roland-Garros zostaje na platformach Discovery na kolejne lata! – powiedziała Dorota Żurkowska-Bytner, Dyrektor Eurosportu w Polsce.

W ubiegłym tygodniu Discovery oraz Fédération Française de Tennis (FFT) ogłosiły zawarcie nowej umowy, na mocy której miliony użytkowników platform Discovery w Europie będą mogły oglądać Roland-Garros przez kolejne pięć lat, począwszy od 2022 roku.

 

fot. Getty Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *