BadaniaPlatforma Canal+/ Canal+ PolskaSport w TV

Fantastyczny wynik oglądalności zwycięskiego finału Igi Świątek

W sobotnim finale turnieju WTA Tour w Adelajdzie Iga Świątek pokonała Belindę Bencic w dwóch setach i wygrała swój pierwszy tytuł WTA 500 w CANAL+. Wielkie zwycięstwo Polki na antenie CANAL+ SPORT obejrzało 148 980 osób. Świetny wynik zanotowały również serwisy online.

Iga Świątek, obecnie piętnasta zawodniczka w rankingu WTA, w trakcie turnieju w Adelajdzie wygrała wszystkie spotkania bez straty seta. Ukoronowaniem jej świetnego występu był finał ze Szwajcarką Belindą Bencic, którą pokonała w dwóch setach – 6:2, 6:2. Polka wygrała w tym spotkaniu 59 punktów, przy zaledwie 34 rywalki. Premierowa wygrana Igi Świątek w turnieju z cyklu WTA była jednocześnie pierwszym turniejowym zwycięstwem transmitowanym na antenie CANAL+

Finał turnieju WTA w Adelajdzie, komentowany w CANAL+ przez Marka Furjana i Klaudię Jans-Ignacik cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród kibiców tenisa w Polsce. Zwycięstwo Polki na antenie CANAL+ SPORT obejrzało 148 980 osób, a w kanałach online 60 287 widzów. Jest to najwyższy wynik w historii tenisowych transmisji na antenach CANAL+. Dodatkowo, mecz Świątek z Bencic uatrakcyjniony był studiem, prowadzonym przez Bartosza Ignacika. Jego gośćmi byli Joanna Sakowicz-Kostecka (ekspertka CANAL+) oraz Tomasz Świątek (tata Igi). Pomeczowe studio, w którym nie zabrakło łączenia z zwyciężczynią turnieju w Adelajdzie oraz profesjonalnych analiz, oglądało w CANAL+ SPORT średnio 89 400 widzów.

W ramach umowy z WTA, CANAL+ będzie mógł pokazać na żywo ponad 50 turniejów i 800 meczów rocznie. Turnieje z kategorii WTA 1000, WTA 500 i WTA 250 obejrzeć będzie można w CANAL+, zarówno na platformie satelitarnej oraz w sieciach kablowych, ale również w serwisie CANAL+ online (www.canalplus.com/pl), na urządzeniach mobilnych oraz telewizorach z Android TV i Apple TV. To właśnie w tej usłudze znaleźć można również wiele dodatkowych materiałów extra – takich jak wywiady z zawodniczkami, czy skróty spotkań.