"Federacja" – Nowy program Adama Federa w Nowa TV

Adam Feder i jego Federacja, czyli racja Federa to nowy program emitowany w soboty na antenie NOWA TV. Specjalnie dla widzów dziennikarz przygotowuje subiektywny przegląd wydarzeń tygodnia, począwszy od tematów politycznych, na lifestylowych i showbiznesowych kończąc. Oglądając Federację nie sposób się nudzić, bowiem poruszane zagadnienia przedstawiane są z przymrużeniem oka, czasami bardzo mocnym.
 
Inspiracją do powstania Federacji były amerykańskie programy typu night show,w których poważne tematy omawiane są z przymrużeniem oka. Formuła programu oraz poruszane w nim wydarzenia są dostosowane do potrzeb i wymagań polskiego widza.
„Było już wiele prób stworzenia w Polsce programu rozrywkowego, z elementami informacji, ale podejmowali je zazwyczaj ludzie ze świata rozrywki. My jesteśmy dziennikarzami, ludźmi informacji i to będzie wyróżniało Federację. Będziemy w lekki, satyryczny sposób przekazywać często ważne, czasem mniej istotne, ale zawsze prawdziwe informacje”mówi Adam  Feder.  
„Adam nie znika z 24 godzin. Federacja jest dopełnieniem jego aktywności w newsach. Taką wisienką na torcie. Adam jest postacią na polskim rynku telewizyjnym. Budzi duże emocje. Federacja też będzie pełna emocji. Liczę na ten format, bo podobnego nie ma w polskich mediach. Mam nadzieję, że program świetnie odnajdzie się również w Internecie, który kupuje taką właśnie formę przekazu. Przed Federem trudne zadanie, bowiem musi zmierzyć się z polskim życiem społeczno – politycznym, które potrafi przerastać kabaret” – mówi Tomasz Sygut, redaktor naczelny działu publicystyki i informacji NOWA TV.
Michał Owerczuk, współautor programu dodaje: „Chcemy, aby wszystkie nasze materiały łączyły w sobie elementy poważnego serwisu informacyjnego i lekkiego programu rozrywkowego. Inspiracje czerpaliśmy od najlepszych np. Jon Stewart, Bill Maher czy John Oliver. Patrzymy na rzeczy oczywiste i wyciągamy z nich nieoczywiste wnioski. Cel jest jeden – sprawić, aby program był atrakcyjny dla polskiego widza.”
„To jest Federacja, czyli racja Federa, czyli moja racja. Moje spojrzenie na to co nas otacza. Będę komentował wydarzenia, którymi żyje Polska, przekazywał informacje ze świata polityki, show businessu czy sportu skąpane w oparach absurdu. Nie będziemy się jednak tylko śmiali. Będziemy się raczej pochylali z troską nad tymi celebrytami i politykami, którzy czułego podejścia najwyraźniej potrzebują”dodaje gospodarz programu, Adam Feder.
„Federacja” – Premierowe odcinki w soboty o godz. 18:55 w  Nowa TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *