MediaViaplayZapowiedzi TV

“Fenris” – Skandynawski serial kryminalny pełen tajemnic i…wilków na Viaplay (wideo)

Najnowsza produkcja Viaplay zabierze widzów w mroczny świat pełen tajemnic i…wilków. Serial ‘Fenris’ to wciągająca opowieść, łącząca tajemnicze zaginięcie chłopca, zagadkę kryminalną i lęk przed czyhającym w rozległych lasach Norwegii nieznanym. Reżyserem serialu jest wielokrotnie nagradzany norweski twórca Simen Alsvik (‘Ragnarok’, ‘Lilyhammer’). Premiera już 25 września tylko na platformie Viaplay.

 

Gęste lasy Norwegii tuż przy szwedzkiej granicy. Do położonej na odludziu niewielkiej miejscowości przyjeżdża biolożka Emma Salomonsen. To tam mieszka jej ojciec, kontrowersyjny badacz wilków. W miejscowości niedawno doszło do zaginięcia nastolatka, którego według plotek rozszarpały wilki. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy Emma znajduje zakrwawioną kurtkę chłopca w domu swojego taty. Gdy ten również znika bez śladu, kobieta rozpoczyna samodzielne poszukiwania, uzbrojona jedynie w instynkt i własną wiedzę na temat wilków. Co skrywa się za zaginięciem ojca? Czy to rzeczywiście wilki zabiły nastolatka? Jakie inne tajemnice kryją mroczne skandynawskie lasy? To wszystko i wiele więcej w serialu ‘Fenris’!

 

 

‘Chciałem stworzyć emocjonujący serial, w którym ważną rolę odegra natura. Historię z silnymi bohaterami, którzy są w stanie zrobić naprawdę wiele, by osiągnąć swój cel. W Norwegii nic nie wzbudza mocniejszych emocji niż debata na temat wilków. To wybuchowa mieszanka idealizmu i polityki, która posłużyła za kanwę dla zagadki kryminalnej, łączącej konflikty rodzinne, przyjaźnie i bliski związek Norwegów z naturą. ‘Fenris’ to serial o tym, o co naprawdę warto walczyć.’komentuje reżyser Simen Alsvik.

‘Gdy scenariusz trafił w moje ręce, byłam całkowicie pochłonięta tą historią. Jest tak ekscytująca, że nie mogłam się od niej oderwać. Emma przypomina mi trochę postać Heddy Gabler Henrika Ibsena, którą miałam okazję grać w teatrze. Jest nieprzystępną i bardzo złożoną postacią.’komentuje Ida Elise Broch, odtwórczyni głównej roli.

W produkcji oprócz Idy Elise Broch (‘Facet na święta’, ‘Switch’) wystąpili również szwedzcy aktorzy: Magnus Krepper (‘Królowa Kier’, ‘Świt’), Cengiz Al (‘Skam’, ‘The Burning Sea’), Helena Ødven (‘Zombielars’), Jan Gunnar Røise (‘Obywatel roku’, ‘Nasze dzieci’), John Emil Jørgensrud (‘Bliźniak’, ‘Ślub Diany’), Ingjerd Egeberg (‘Układ’, ‘Zakazana miłość’) i Viljar Knutsen Bjaadal.

‘W tym serialu piękne skandynawskie lasy zamieniają się w nieprzystępny labirynt, gdy tylko zapadnie zmrok. Tak jak bohaterowie ‘Fenris’ – każda z postaci ma swoją mroczną stronę. Ustalenie komu można zaufać i co tak naprawdę stoi za zaginięciem chłopca będzie niemałą przyjemnością dla widzów Viaplay – komentuje Filippa Wallestam, NENT Group Chief Content Officer.

Produkcja składa się z sześciu odcinków. Scenariusz jest dziełem Simena Alsvika, Marena Skolema i Nikolaja Scherfiga. Producentem serialu jest Sigurd Mikal Karoliussen. Producentem wykonawczym ze strony Nordisk Film Production jest Sveinung Golimo, a ze strony Viaplay Tanya Nanette Badendyck.

‘Fenris’ to już kolejna produkcja Viaplay zrealizowana w Norwegii. Platforma Viaplay produkuje również swój pierwszy norweski film fabularny – dramat ‘Gold Run’, którego akcja została osadzona w czasie II wojny światowej. Inne produkcje oryginalne stworzone przez Viaplay w Norwegii to seriale ‘Pørni’, ‘Furia’ i ‘Wisting’, który został uznany przez brytyjski dziennik ‘The Guardian’ za ‘najlepszy kryminał Nordic Noir wszechczasów’.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *