Zapowiedzi TV

“Festiwal strachu” na kanale AMC

Wszystkich wielbicieli horrorów kanał AMC zaprasza do wzięcia udziału w „Festiwalu strachu” – specjalnym cyklu, podczas którego będzie można zobaczyć mrożące krew w żyłach horrory i produkcje należące do klasyki gatunku, takie jak „Bękarty diabła”, „Istota”, „Dom tysiąca trupów” czy „Dom na końcu ulicy”. Cykl filmowy zadebiutuje na antenie z okazji Halloween, 31 października o 21:00, a następnie będzie kontynuowany w każdy listopadowy piątek o tej samej porze. Każdego wieczora wyemitowane zostaną dwa filmy.

 

 

TOPÓR

 31 października o 21:00   

Grupa turystów przyjeżdża na festiwal Mardi Gras do Nowego Orleanu. Znudzeni karnawałem postanawiają wybrać się na wycieczkę po nawiedzonych bagnach. W podróży przez mokradła Luizjany przyjaciołom towarzyszą: niechlujny reżyser Shapiro, jego ulubienice – przyszła aktorka Jenna oraz jej towarzyszka pornogwiazdka Misty, małżeństwo z Minnesoty, Państwo Permatteo, a także niepozorna Marybeth. Z początku doskonała zabawa przeradza się w koszmar…

Występują: Kane Hodder, Joel David Moore, Deon Richmond

DROGA BEZ POWROTU

31 października o 22:40

Gdzieś w Zachodniej Wirginii, młody dziennikarz zostaje uwięziony w gigantycznym korku. Jako, że czas go goni, zjeżdża z autostrady w boczną, zapomnianą drogę. Jadąc przez las, zderza się nagle z autem, którym podróżuje czwórka młodych ludzi. W poszukiwaniu pomocy trafiają do leśnej chaty, która zamieszkana jest przez zdeformowanych kanibali.

Występują: Desmond Harrington, Eliza Dushku, Emmanuelle Chriqui

DOM NA KOŃCU ULICY

2 listopada o 21:00

Elissa (Jennifer Lawrence) wraz z matką (Elisabeth Shue) przeprowadzają się do wymarzonego domu w niewielkim miasteczku. Niedługo potem ma miejsce seria niepokojący i niewyjaśnionych zdarzeń. Sarah i Ellisa dowiadują się, że miasteczko skrywa mrożącą krew w żyłach tajemnicę. Kilka lat wcześniej w sąsiednim domu doszło do makabrycznej zbrodni. Sprawy komplikują się, gdy Elissa zaprzyjaźnia się z chłopcem, który jako jedyny uszedł z życiem.

Występują: Jennifer Lawrence, Elisabeth Shue, Max Thieriot

AMERYKAŃSKI SZATAN

2 listopada o 23:05

Grupa młodych ludzi zakłada zespół rockowy. Marząc o wielkiej sławie członkowie kapeli porzucają szkołę i przenoszą się do Los Angeles. Tam szukają szczęścia grając w podrzędnych klubach. Niestety nie powodzi im się dobrze. Pewnej nocy po kolejnym słabym występie, wściekli muzycy opuszczają klub. Nagle na ich drodze staje szatan…

Występują: Andy Biersack, Booboo Stewart, John Bradley

JAD

9 listopada o 21:00

Luizjana. Późnym wieczorem Ray Sawyer jedzie swoją ciężarówką przez drogę. Dochodzi do wypadku, którego ofiarą pada pewna starsza kobieta. Ray postanawia pomóc staruszce, jednak z przewożonej przez nią walizki wydostają się węże, które kąsają mężczyznę.  Sawyer umiera. Wkrótce jednak jego ciało powraca do życia, by dokonać zemsty.

Występują: Agnes Bruckner, Jonathan Jackson, Meagan Good

DOM TYSIĄCA TRUPÓW

9 listopada o 22:50

Grupa młodych ludzi podróżuje przez kraj. Gdy pośrodku pustkowia, w trakcie burzy, psuje się ich samochód, są zmuszeni do opuszczenia auta i szukania schronienia. Znajdują je w starym, opuszczonym domu…

Występują: Sid Haig, Karen Black, Bill Moseley

ISTOTA

16 listopada o 21:00

Eksperymenty mające na celu stworzenie istoty ludzkiej w sposób niezgodny z prawami natury od wieków pobudzają wyobraźnię. Najczęściej jednak pozostają w sferze fikcji i wyobraźni pisarzy czy twórców filmowych. Do klasyki przeszły opowieści o szalonym naukowcu Frankensteinie czy legendarnym Golemie. Nie przypadkiem tym tematem wielokrotnie inspirowało się kino popularne, łącząc nośne wątki z refleksją na temat przyszłości człowieka.

Występują: Adrien Brody, Abigail Chu, Brandon McGibbon

BĘKARTY DIABŁA

16 listopada o 23:10

Poznajemy dalsze losy znanej z „Domu 1000 trupów” morderczej rodziny Firefly, uciekającej przed sprawiedliwością. Gdy szeryf Wydell przypuści atak na dom Firefly’ów, jedynie Otis i jego siostra zdołają wyjść z tego bez szwanku. Schronienie znajdują w opuszczonym motelu, gdzie kolejnymi mordami umilają sobie oczekiwanie na przyjazd głowy rodziny – Kapitana Spauldinga. Gdy szeryf Wydell wpada na ich trop postanawia zaprowadzić porządek, nie bacząc na literę prawa.

Występują: Sid Haig, Sheri Moon Zombie, Bill Moseley

PUŁAPKA DUSZ

23 listopada o 21:00

Londyn. Studenci zostają zakwaterowani przez uniwersytet w starym domu, gdzie po nakręceniu tajemniczego zegara zaczynają prześladować ich wizje z przeszłości. Mieszkańcy próbują znaleźć wyjście ze śmiertelnej pułapki, w której się znaleźli.

Występują: Billie Piper, Luke Mably, Sam Troughton

ZEW KRWI

23 listopada o 22:55

Podczas nocnego spaceru 12-letni Timothy i jego matka trafiają na starcie dwóch wrogich watah wilkołaków. Gdy jedno zwierzę rzuca się na chłopca, wilkołak z przeciwnego stada rusza na pomoc chłopcu. Mały Timothy nie wie, że jest elementem przepowiedni…

Występują: Jason Behr, Elias Koteas, Rhona Mitra

CIERŃ

30 listopada o 21:00

Kilka osób zostaje uwięzionych na stacji benzynowej. Muszą stoczyć walkę o przeżycie
z dziwnym pasożytem, który zmienia swoje ofiary w śmiercionośnych nosicieli. Uwięzieni muszą znaleźć sposób, aby wspólnie przetrwać ten koszmar.

Występują: Shea Whigham, Jill Wagner, Paulo Costanzo

OUTPOST: FRONT WSCHODNI

30 listopada o 22:40

II wojna światowa. Sierżant Dolokhov walczy ze swoim oddziałem na froncie wschodnim. Mężczyzna odkrywa, że w szeregach wroga są żołnierze o nadludzkiej mocy. Istnieje niebezpieczeństwo, że on sam i jego towarzysze też mogą stać się częścią przerażającej armii nazistowskich zombie.

Występują: Bryan Larkin, Iván Kamarás, Velibor Topić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *