Radio

Festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice 2018 na antenie Trójki

Lato w Programie 3 Polskiego Radia to czas muzycznych festiwali. W najbliższych dniach Trójka zajrzy na Tauron Nowa Muzyka Katowice, skąd już po raz kolejny – jako patron medialny – zrelacjonuje najważniejsze wydarzenia tej prestiżowej imprezy poświęconej głównie ambitnej muzyce elektronicznej.

 

 

Przez cały festiwal, czyli od 28 czerwca do 1 lipca, ekipa dziennikarzy Programu 3 Polskiego Radia – Agnieszka SzydłowskaAgnieszka ObszańskaMichał Margańskioraz Piotr Metz – będzie na bieżąco informować słuchaczy o przebiegu wydarzeń w trakcie święta słuchaczy ambitnej muzyki elektronicznej.

Na antenie Trójki FTNMK rozpocznie się “Programem alternatywnym” Agnieszki Szydłowskiej (czwartek, 28 czerwca, godz. 19.00-21.00) – z transmisją koncertu otwarcia w NOSPR w wykonaniu Carla Craiga z towarzyszeniem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

W piątkowe popołudnie 29 czerwca impreza zagości w audycji “Anagrammargana” Michała Margańskiego (godz. 15.00-16.00), a w sobotę 30 czerwca w plenerowym wydaniu “Radiowego domu kultury” (13.00-15.00; Park Bogucki), który poprowadzą Agnieszka Szydłowska i Agnieszka Obszańska.

Wieczorem tego samego dnia (godz. 19.00-22.00) “Lista osobista” Piotra Metza w festiwalowej odsłonie. Natomiast w nocy z sobotę na niedzielę (godz. 0.05-2.00) specjalna relacja z Katowic w “Potrójnym pasmie przenoszenia” Michała Margańskiego.

Radiowa Trójka ma również w planach nagranie niedzielnego koncertu zamknięcia TNMK, w trakcie którego zaprezentuje się Sampha (emisja na antenie PR3 w późniejszym terminie) oraz innych, wybranych występów.

Tauron Nowa Muzyka to jeden z najważniejszych festiwali alternatywnych w Polsce, zainaugurowany w 2006 roku w Katowicach. Tegoroczna, trzynasta już edycja odbędzie się w dniach 28 czerwca-1 lipca. Większość występów zaplanowano w przestrzeniach nowej siedziby Muzeum Śląskiego na terenach byłej Kopalni Węgla Kamiennego Katowice oraz w pobliskim Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Trójka jest wieloletnim partnerem medialnym festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *