PolecaneSport w TVTVP

FIFA mistrzostwa świata w piłce nożnej U20 w TVP Sport

Telewizja Polska w 2019 roku pokaże mistrzostwa świata w piłce nożnej U20. To kolejne, po zakupie praw do Ekstraklasy, ważne rozgrywki, które znajdą się w bogatej ofercie piłkarskiej publicznego nadawcy.

 

Po raz pierwszy oficjalnie rozgrywane pod patronatem FIFA mistrzostwa świata zawodników do lat 20 odbędą się w Polsce. Wszystkie mecze będzie można obejrzeć na Antenach Telewizji Polskiej, a już 24 lutego br. Jedynka i TVP Sport o godz. 17.30 pokażą ceremonię losowania grup finałowych tej imprezy. Mistrzostwa odbywają się co dwa lata od 1977 roku. W turnieju swoje kariery zaczynali wielcy piłkarze m.in.: Diego Maradona, Lionel Messi, Antoine Griezmann, Mohamed Salah, Andres Iniesta czy Harry Kane. Polska będzie piątym europejskim gospodarzem tej imprezy.

Turniej zostanie rozegrany w dniach 23 maja – 15 czerwca 2019 roku w sześciu miastach: Bielsko-Białej, Bydgoszczy, Gdyni, Lublinie, Łodzi i Tychach. W mistrzostwach zagrają 24 zespoły z całego świata, w tym reprezentacja Polski prowadzona przez Jacka Magierę. Znamy już wszystkich uczestników imprezy – Europa: Polska, Włochy, Portugalia, Ukraina, Francja i Norwegia; Azja: Japonia, Korea Południowa, Arabia Saudyjka, Katar; CONCACAF: USA, Meksyk, Panama, Honduras; Oceania: Nowa Zelandia i Tahiti; Ameryka Południowa: Argentyna, Ekwador, Urugwaj i Kolumbia; Afryka: Senegal, RPA, Nigeria i Mali.

Do Polski mogą przyjechać zawodnicy już doskonale rozpoznawalni w światowym futbolu. Są to m.in. Gianluigi Donnarumma, Matthijs de Ligt i Pietro Pellegri.

Najwięcej transmisji z meczów młodych zawodników obejrzą widzowie TVP Sport. Spotkania będą także dostępne na stronie SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej TVP Sport. 

 

 

FIFA mistrzostwa świata U20 to kolejny turniej, który dołączył do bogatej oferty piłkarskiej Telewizji Polskiej. TVP posiada już prawa do najważniejszych imprez piłkarskich: meczów kwalifikacyjnych i towarzyskich reprezentacji Polski, EURO 2020, mistrzostw świata 2022, Ligi Narodów, Ligi Mistrzów, Ligi Europy, Ekstraklasy oraz Pucharu Włoch.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *