MediaPolsat BOXZapowiedzi TV

Filmowe premiery stycznia 2024 roku w Polsacie!

Dziesięć produkcji, które po raz pierwszy będą emitowane na antenie stacji. Na początku nowego roku 2024 Polsat przygotował dla widzów szeroki wybór komedii („Oszustki”, „Pitch Perfect 3”, „Salon piękności”, „Sąsiedzi”, „Cztery gwiazdki”, „Na ringu z rodziną”, „Sługa Narodu”, „Państwo młodzi: Chuck i Larry”), kino akcji („60 sekund”) i obsypany nagrodami dramat obyczajowy „Bejbi blues”.

 

„Oszustki” – środa 3 stycznia, godz. 20:05

Dwie oszustki (Anne Hathaway, Rebel Wilson), prawdziwe artystki w swoim przestępczym fachu, zarabiają na życie wyłudzaniem pieniędzy od zamożnych adoratorów. Różni je sposób bycia i metody działania, połączy rywalizacja o młodego i wyjątkowo naiwnego milionera.

Josephine Chesterfield (laureatka Oscara Anne Hathaway – „Rachel wychodzi za mąż”, „Les Miserables: Nędznicy”) jest uwodzicielską Angielką, która naciąga bogatych mężczyzn, którym imponują jej arystokratyczne maniery, posągowa uroda i dalekie koligacje z brytyjskim domem panującym. Ta brunetka wydaje się czuła i bezbronna, ale to tylko poza. Jest wyrachowana i przebiegła a jej dowcip ma siłę walca. Idealną scenerią dla jej „polowań” są ekskluzywne kasyna, a jej luksusowy dom z lokajem i asystentką znajduje się na francuskiej Riwierze.

Pewnego razu w jej uporządkowany świat wkracza z impetem kuli śniegowej Penny Rust (Rebel Wilson – „Druhny”, „Pitch Perfect”). Ta blondynka z Australii jest zabawna, wręcz rubaszna. Pod względem fizycznym jest absolutnym przeciwieństwem Josephine, ale Penny też potrafi oszukać każdego faceta, najbardziej łatwowiernych osobników poznaje w barze lub pociągu. Nie ma obiekcji co do miejsca „pracy” i wciąż się przenosi, niezmiennie kusi swoje ofiary płci przeciwnej zdjęciem atrakcyjnej siostry w wiecznej potrzebie. Obie są genialne, gdy współpracują, postanawiają więc spróbować swoich sił, rywalizując o względy i pieniądze równie nieporadnego, co bogatego geniusza nowych technologii, Thomasa Westerburga (Alex Sharp – „Proces Siódemki z Chicago”). Niech wygra najlepsza!

Film „Oszustki” to debiut reżyserski brytyjskiego aktora, Chrisa Addisona. Powstał z inspiracji przebojem sprzed lat „Parszywe dranie” (1988), w którym głównymi bohaterami byli dwaj oszuści – grani przez Michaela Caine’a i Steve’a Martina. W nowszej wersji miejsce mężczyzn zajęły równie przebojowe kobiety.

„Pitch Perfect 3” środa 3 stycznia, godz. 22:00

Trzecia odsłona z przebojowej serii komedii muzycznych. Po zakończeniu nauki w college’u każda z bohaterek tego filmu idzie w swoją stronę. Kiedy jednak otrzymują szansę na ponowne połączenie sił podczas międzynarodowego tournée, nie wahają się i znów usłyszymy ich piękne głosy a capella.

Dziewczyny z Bellas ukończyły studia na Uniersytecie Barden i każda z nich wyruszyła w swoją stronę, by stawić czoła wyzwaniom, jakie niesie ze sobą dorosłe życie. Jednak okazuje się, że niełatwo znaleźć dobrą pracę, jeśli posiada się tylko talent muzyczny. Beca (Anna Kendrick), Amy (Rebel Wilson), Chloe (Brittany Snow), Aubrey (Anna Camp), Lilly (Hana Mae Lee), Stacie (Alexis Knapp), Cynthia Rose (Ester Dean), Florencia (Chrissie Fit), Jessica (Kelley Jakle) i Ashley (Shelley Regner) są podekscytowane, gdy Emily (Hailee Steinfeld), przywódczyni obecnej grupy wokalnej na ich macierzystej uczelni, zaprasza je na imprezę. Przybywają na zjazd i dowiadują się, że Emily chciała jedynie, by zobaczyły nowe Bellas, nie było to zaproszenie do udziału w koncercie. Później zbierają się w barze, są rozczarowane i przyznają się jak bardzo tęsknią za sobą i wspólnym śpiewaniem.

Aubrey przekonuje dziewczyny, by ponownie połączyły siły. Zgłaszają się do programu rozrywkowego USO. Jeśli wygrają, wystąpią dla amerykańskich żołnierzy, stacjonujących w Europie. Aubrey ma nadzieję, że jej ojciec (Michael Rose) zobaczy ich występ. Dziewczyny z Bellas i z kilku innych, konkurencyjnych grup wokalnych przybywają do bazy wojskowej w mieście Rota, w Hiszpanii. Niestety, niespodziewanie zjawia się tam też na swoim jachcie ojciec grubej Amy – przestępca Fergus Hobart (John Lithgow) i wprowadza potężne zamieszanie…

Film wyreżyserowała Trish Sie („Step Up: All In”). Trzecia odsłona przebojowej serii odniosła niebywały sukces, zarobiła z dystrybucji kinowej na całym świecie ponad 400 milionów dolarów.

„60 sekund” niedziela 7 stycznia, godz. 22:10

Znakomite kino akcji ze zdobywcami Oscarów: Nicolasem Cage’m i Angeliną Jolie w rolach głównych. Słynny złodziej samochodów Randall „Memphis” Raines (Nicolas Cage) sądził, że już na zawsze porzucił swoją niebezpieczną profesję. Zasłynął tym, że potrafił ukraść każdy samochód w ciągu 60 sekund. Jednak musi zostawić swoje ustatkowane życie i powrócić do przestępczego świata – zaryzykować wszystko, by ocalić swojego młodszego brata, Kipa Rainesa (Giovanni Ribisi – „Szeregowiec Ryan”), który podpadł… konkurencji. Chciał okraść Raymonda Calitri (Christopher Eccleston – „Doktor Who”), brytyjskiego gangstera z Long Beach w Kalifornii. Na domiar złego, po kradzieży legendarnego Porsche 996 z jego salonu wystawowego,

Kip Raines nieświadomie prowadzi policję do magazynu swojego gangu, zmuszając złodziei do ucieczki. Detektywi Castlebeck (Delroy Lindo – „Dorwać Małego”) i Drycoff (Timothy Olyphant – „Justified: Bez przebaczenia”) konfiskują skradzione samochody i rozpoczynają śledztwo. Memphis dostaje ultimatum – w ciągu jednej nocy, na specjalne zamówienie, które ściśle określa markę i rocznik, ma ukraść 50 ekskluzywnych aut. Główny bohater sam nie podoła temu zadaniu, więc szybko zwołuje swoich byłych wspólników, by namówić ich do wielkiej kradzieży. Dołączają do niego – jego mentor, Otto (Robert Duvall – „Adwokat”, „Ojciec Chrzestny”), starzy przyjaciele, Sphinx (Vinnie Jones – „Przekręt”) i Donny (Chi McBride – „Boston Public”) oraz zespół młodych złodziei z technologicznym doświadczeniem.

Przede wszystkim jednak na jego wezwanie niechętnie, ale odpowiada jego była dziewczyna – Sara „Sway” Wayland (Angelina Jolie), barmanka i zarazem mechanik. Wspólne dramatyczne przeżycia na nowo rozpalają ich romans. Tymczasem, zanim upłynie doba muszą ukraść superszybkie Lamborghini, drogocenne Ferrari, luksusowe Porsche i nadzwyczaj rzadki model Ford Mustang Shelby GT500 z 1967 roku. A to tylko niektóre wozy na długiej liście okazów, wskazanych do kradzieży. Memphis i jego drużyna muszą przy tym przechytrzyć policję, która już jest na ich tropie!

60 sekund to thriller, który pod względem fabularnym przypomina szaleńczą jazdę. Nieustające, ciągle wzrastające napięcie i niesamowite tempo filmu gwarantują rozrywkę, która z pewnością nie zawiedzie miłośników kina akcji. Doskonale odnajdują się w tej scenerii – Nicolas Cage (znany z tak znakomitych tytułów filmowych, jak: „Ptasiek”, „Wpływ księżyca”, „Zostawić Las Vegas”, „Bez twarzy”, „Lot skazańców”, „Miasto aniołów”) jako mistrz w złodziejskim fachu i Angelina Jolie („Przerwana lekcja muzyki”, „Kolekcjoner kości”, „Tomb Raider”, „Salt”) jako jego filmowa partnerka.

Film został wyprodukowany przez nominowanego do Oscara Jerry’ego Bruckheimera („Armageddon”, kinowa seria „Piraci z Karaibów”, „Top Gun: Maverick”), jednego z najsłynniejszych hollywoodzkich producentów. Ten film jest luźną wersją filmu H. B. Halickiego z 1974 roku pod tym samym tytułem.

„Salon piękności” – środa 10 stycznia, godz. 21:05

Queen Latifah na czele plejady gwiazd w ciepłej, zabawnej i inspirującej komedii. Wciela się w postać zdeterminowanej fryzjerki, która rywalizuje ze swoim byłym szefem (Kevin Bacon) po otwarciu własnego biznesu.

Gina Norris (nominowana do Oscara Queen Latifah – „Chicago”, „Desperatki”, „Agentka McCall”) mieszka w Atlancie i wyrabia sobie markę najlepszej stylistki fryzur w najelegantszym salonie piękności w tym mieście. Samotnie wychowuje nastoletnią córkę i sama płaci za jej edukację w prywatnej szkole muzycznej. Ale kiedy Jorge (nominowany do nagrody Emmy Kevin Bacon – „The Following”), egoistyczny szef tego salonu, posuwa się o krok za daleko, jego najlepsza stylistka odchodzi i postanawia otworzyć własny zakład fryzjerski. Nie ma pieniędzy, jedynie swój talent i wdzięk osobisty. Z trudem, udaje jej się jednak zdobyć niewielki kredyt w banku.

Gina ryzykuje życiem całej swojej rodziny, aby kupić zniszczony salon piękności i zaczyna pracować nad stworzeniem w tym miejscu przybytku elegancji i profesjonalizmu. Co jednak nie będzie łatwe, bo odziedziczyła po poprzedniej właścicielce grupę upartych stylistek (Alfre Woodard, Golden Brooks i Sherri Shepherd) i seksownego elektryka na piętrze (Djimon Hounsou). Przede wszystkim jednak Jorge wszelkimi sposobami stara się zrujnować jej piękne plany. Ale dołącza do niej dziewczyna od szamponów (Alicia Silverstone), która ma zadatki na dobrą fryzjerkę, i kilka kluczowych białych klientek (Andie MacDowell, Mena Suvari) dla niej nie boi się odwiedzić dzielnicy zamieszkałej przez biednych Afroamerykanów. Przejmując utalentowaną grupę profesjonalistów i barwną klientelę, Gina rozwija skrzydła.

„Bejbi blues” sobota 13 stycznia, godz. 1:20

17-letnia Natalia (Magdalena Berus) urodziła dziecko. Ale to wcale nie była „wpadka”. Natalia ciążę zaplanowała. Razem ze swoim chłopakiem, Kubą (Nikodem Rozbicki) próbują podołać obowiązkom rodziców, choć sami jeszcze na dobre nie dorośli. Natalia chciała mieć dziecko, bo fajnie jest mieć dziecko. Wszystkie młode gwiazdy jak Britney Spears czy Nicole Richie mają dzieci. Ale dlaczego tak naprawdę zdecydowała się na macierzyństwo w tak młodym wieku? Może odpowiedź kryje się w tym, co piszą nastolatki na internetowych forach? Chcą mieć dziecko, żeby w końcu ktoś je naprawdę kochał, żeby same miały kogoś do kochania…

W obsadzie, podobnie jak w głośnych „Galeriankach”, Kasia Rosłaniec postawiła na młodych debiutantów. Główną bohaterkę – Natalię zagrała niezwykle utalentowana Magdalena Berus, która po roli w „Bejbi blues” wystąpiła u boku Jakuba Gierszała w filmie Jacka Borcucha – Nieulotne. Wspierają ją inne młode talenty – Nikodem Rozbicki („Listy M.2”, „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, „Obietnica”) jako Kuba, nastoletni ojciec; Klaudia Bułka jako Martyna, przyjaciółka Natalii i Michał Trzeciakowski jako Ernest, przyjaciel Kuby. Obsadę uzupełniają gwiazdy: Magdalena Boczarska („Różyczka”) jako matka Natalii, Mateusz Kościukiewicz („Wszystko, co kocham”) jako Seba, Katarzyna Figura („Yuma”) jako sąsiadka, Renata Dancewicz („Pułkownik Kwiatkowski”) jako Dorota, Danuta Stenka („Pitbull”) jako matka Kuby i Jan Frycz („80 milionów”) jako ojciec Kuby. Opiekunem artystycznym filmu była Małgorzata Szumowska.

Światowa premiera „Bejbi blues” miała miejsce podczas jednej z najważniejszych i najbardziej prestiżowych imprez filmowych – Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto 2012. Film Kasi Rosłaniec zakwalifikował się również do dwóch sekcji Międzynarodowego Festiwalu Filmowym w Berlinie 2013 – Generation i Panorama, gdzie otrzymał dwie prestiżowe nagrody – Kryształowego Niedźwiedzia dla najlepszego filmu oraz Special Mention. Film jest także laureatem Nagrody Głównej na festiwalu Off Plus Camera 2013, a Magdalena Berus została uhonorowana Nagrodą dla Najlepszej Aktorki Neisse Film Festiwal 2013. Na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdynii w 2013 roku film Bejbi Blues zdobył dwie nagrody – Złote Lwy w kategoriach: Najlepszy debiut aktorski (Magdalena Berus) i Najlepsze kostiumy (Matylda Rosłaniec). Był też nominowany w najważniejszej kategorii – Złote Lwy w Konkursie Głównym.

– Dzisiejszy świat wypełnia miejska samotność, której głównym atrybutem jest telefon komórkowy. Wierzę, że tak jak w pewien sposób wszystkie wielkie miasta są do siebie podobne, tak wszystkich nastolatków łączą podobieństwa. Nie są w stanie stworzyć bliskiej relacji z inną osobą; nawet siedząc obok siebie, są zbyt zajęci stukaniem w ekrany swoich telefonów. Okłamują samych siebie, budując coraz bardziej powierzchowne relacje, których jedynym celem jest poszerzenie grona znajomych na Facebooku. Miłość stała się produktem z online’ową instrukcją obsługi. Jednak potrzeba intymności wciąż istnieje, pierwotna i naturalna. A posiadanie dziecka wydaje się najprostszym sposobem na wypełnienie owej pustki. No i jest bardziej odjazdowe niż kupowanie sobie pieska – powiedziała autorska scenariusza i reżyserka tego filmu, Kasia Rosłaniec, ponad dekadę temu i o wielkości jej dzieła świadczy fakt, że są wciąż aktualne.

„Sąsiedzi” – środa 17 stycznia, godz. 21:05

Seth Rogen i Rose Byrne jako młodzi rodzice, którzy przeżywają szok, gdy ich nowymi sąsiadami zostają studenci, żądni imprezowego życia. Zac Efron po drugiej stronie sporu, jako przywódca bractwa. Im głośniejsze studenckie imprezy, tym mniejsze szanse na łagodne rozwiązanie sąsiedzkiego sporu.

Wszystko wskazuje na to, że małżonkowie Mac (Seth Rogen – „To już jest koniec”, „Wpadka”) i Kelly (Rose Byrne – „Układy”, „Druhny”) spełniają właśnie swój amerykański sen – niedawno urodziło im się dziecko i mają dom na przedmieściu. Kiedy Radnerowie odkrywają, że ich nowi sąsiedzi to kilkunastu studentów z bractwa Delta Psi Beta, najpierw próbują się z nimi dogadać i jak najlepiej wykorzystać tę dziwaczną sytuację. Potem stosują… sabotaż. Gdy zalanie siedziby bractwa nie pomaga, Mac i Kelly oraz ich przyjaciele, Jimmy (Ike Barinholtz – „Świat według Mindy”) i Paula (Carla Gallo – „Kości”) posuwają się nawet do uknucia intrygi, która ma skłócić studencką brać.

Jendak grupie imprezowiczów przewodzi charyzmatyczny prezes Teddy Sanders (Zac Efron – „Charlie St. Cloud”, „Szczęściarz”) i udaje mu się każdy problem przekuć w sukces. Ku rozpaczy pary głównych bohaterów pozyskuje on sympatię pozostałych mieszkańców tego osiedla. Gdy imprezy za oknem stają się jeszcze głośniejsze, Radnerowie nie zawahają się interweniować u góry, czyli składają protest u władz uczelni. Ale spotkanie z panią Dziekan (Lisa Kudrow – „Przyjaciele”) okazuje się jeszcze mniej sensowne niż próba uciszania rozszalałej młodzieży o północy. Obie strony zaczynają bronić swojego terytorium. Staje się jasne, że albo studenci opuszczą feralny dom, albo też młode małżeństwo straci resztki zdrowia psychicznego. Rozpoczyna się sąsiedzka wojna…

Film wyreżyserował Nicholas Stoller („Chłopaki też płaczą”, „Jeszcze dłuższe zaręczyny”, „Sekstaśma”). Komedia ta otrzymała pozytywne recenzje, szczególnie krytycy chwalili występ Efrona. Sąsiedzi okazali się też komercyjnym sukcesem, dystrybucja kinowa na całym świecie przyniosła ponad 270 milionów dolarów zysku. Wkrótce Nicholas Stoller wrócił na plan filmowy, większość obsady aktorskiej powtórzyła swoje role i w 2016 roku miał premierę film „Sąsiedzi 2”.

„Cztery Gwiazdki” – czwartek 18 stycznia, godz. 21:05

Jedna szczęśliwa para, czworo dysfunkcyjnych, rozwiedzionych rodziców, którzy nalegają na świętowanie z dziećmi. Jeden, dobrze zaplanowany, szczęśliwy dzień szybko wymyka się spod kontroli w szalonym wirze czterech świąt Bożego Narodzenia.

Kate (laureatka Oscara Reese Witherspoon – „Spacer po linie”, „Dzika droga”) i Brad (Vince Vaughn – „Sztuka zrywania”, „Straż sąsiedzka”) są razem od trzech lat, wydają się szczerze w sobie zakochani, dobrze się bawią, ale nie zamierzają brać ślubu ani posiadać dzieci. W każdą Gwiazdkę szczęśliwie niezamężni z San Francisco uciekają dysfunkcyjnym rodzicom i irytującym krewnym na pokład samolotu. Ich świąteczna tradycja to relaksujące, wypełnione zabawą wakacje w jakimś egzotycznym raju. Niestety, w tym roku przez złe warunki atmosferyczne ich lot zostaje odwołany. Na domiar złego, lokalna ekipa telewizyjna ujawnia ich miejsce pobytu. Nie mają wiarygodnej wymówki, więc są zmuszeni spędzić święta z rodziną. Aby nikt nie poczuł się urażony, młodzi postanawiają odwiedzić każdego z rozwiedzionych rodziców z osobna.

Najpierw są oczekiwani w domu ojca Brada – Howarda (laureat Oscara Robert Duvall), gdzie Kate ma okazję poznać też braci swojego partnera, których imiona nie bez powodu przypominają nazwy amerykańskich miast – Denver (Jon Favreau) i Dallas (laureat nagrody Grammy Tim McGraw). Potem kolejno odwiedzają matkę Kate – Marilyn (laureatka Oscara Mary Steenburgen), matkę Brada – Paulę (laureatka Oscara Sissy Spacek) i ojca Kate – Creightona (laureat Oscara Jon Voight).

W ciągu jednego dnia składają wizyty w czterech domach. Świętują ten dzień na cztery różne sposoby i bynajmniej nie będą to radosne i spokojne święta, bo mają różne przyzwyczajenia i górę biorą emocje – wzajemne animozje, dawne urazy i niezręczne sytuacje. Ale paradoksalnie, poznając nawzajem swoje rodziny z dobrej i złej strony, Kate i Brad nareszcie mogą prawdziwie poznać siebie i dać szansę, by w pełni rozkwitła ich miłość, bo teraz nie mają już przed sobą żadnych tajemnic…

„Cztery Gwiazdki” wyreżyserował Seth Gordon („Baywatch: Słoneczny patrol”, „Złodziej tożsamości”) i był to jego fabularny debiut reżyserski. Wcześniej z powodzenieniem realizował filmy animowane, a obecnie jest również uznanym producentem filmowym („Piksele”, „Zaginione miasto”).

„Na ringu z rodziną” – środa 24 stycznia, godz. 21:05

Komedia sportowa i film biograficzny. Nawrócony kryminalista i były zapaśnik, Ricky Knight (Nick Frost – „To już jest koniec”) i jego żona z równie burzliwą przeszłością, Julia (nominowana do nagrody Emmy, Lena Headey – „Gra o tron”) zarabiają na życie, występując ze swoimi nastoletnimi dziećmi, Sarayą (nominowana do Oscara Florence Pugh – „Midsommar. W biały dzień”, „Małe kobietki”) i Zakiem (nominowany do nagrody BAFTA Jack Lowden – „Błogosławieństwo”, „Kulawe konie”) w podrzędnych salach sportowych w całej Anglii. Wychowani w rodzinie związanej z wrestlingiem, siostra i jej brat są zachwyceni, gdy pewnego dnia spotykają prawdziwą gwiazdę tego sportu, Dwayne’a „The Rocka” Johnsona, który przyleciał do Londynu kręcić swój najnowszy film.

Dzięki swoim dotychczasowym osiągnięciom i jego cennym radom rodzeństwo dostaje życiową szansę wejścia w zawodowy krąg WWE. Ale przesłuchanie nie przebiega zgodnie z ich oczekiwaniami. Decyzją bezwzględnego promotora, Hutcha (Vince Vaughn – „Sztuka zrywania”) tylko dziewczyna zostaje zakwalifikowana do bardzo wymagającego programu treningowego w USA. Musi zmienić imię na Paige, opuścić rodzinę i samotnie stawić czoło brutalnemu światu. Podczas gdy Zak musi szybko wydorośleć, aby sprostać roli ojca, jego siostra dowiaduje się, że zostanie gwiazdą WWE wymaga więcej niż kiedykolwiek sobie wyobrażała…

Film „Na ringu z rodziną” to oparta na nieprawdopodobnej, choć prawdziwej historii, chwytająca za serce, komedia o dziewczynie, która udowadnia, że to, co odróżnia ją od innych, może uczynić z niej wielką gwiazdę. W roli głównej – Florence Pugh, wschodząca gwiazda brytyjskiego kina (nominacja do nagrody BAFTA w 2018 roku). Najbardziej jest ona znana z dwóch filmów z 2019 roku: „Midsommar. W biały dzień” i „Małe kobietki” – za rolę Amy March otrzymała nominację do Oscara. Pugh zadebiutowała w filmie „Upadające” (2014). Potem były role w: brytyjskich filmach – „Lady M.” (2016) i „Król wyjęty spod prawa” (2018), w miniserialu „Mała doboszka” (2018) oraz udział w wielkich amerykańskich hitach kinowych: „Czarna Wdowa” (2021) i „Oppenheimer” (2023).

„Sługa Narodu” piątek 26 stycznia, godz. 1:20, premierowa emisja na antenie otwartej w naszym kraju

A jeśli zwykły i uczciwy człowiek, pryncypialny nauczyciel zostanie prezydentem? Czy będzie w stanie przetrwać w świecie wielkiej polityki, pokonać wszystkie przeszkody i zwalczyć korupcję, skonfrontować się z oligarchami i wszystkimi przeciwnikami politycznymi? Życie naśladuje sztukę i w 2019 roku Wołodymyr Zełenski został wybrany na Prezydenta Ukrainy, pomimo braku doświadczenia, tak jak to się stało z graną przez niego postacią. Film „Sługa Narodu” stanowi kontynuację serialu komediowego pod tym samym tytułem, który był przebojem w ukraińskiej telewizji i powstała jego polska wersja.

Wasilij Petrovich Goloborodko (Wołodymyr Zełenski) był zwykłym nauczycielem, a został Prezydentem. Na bieżące potrzeby kraju główny bohater musi pilnie pożyczyć pieniądze z Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Warunkiem udzielenia kredytu jest przeprowadzenie ustaw antykorupcyjnych, ale ukraiński parlament odmawia współpracy. Wasilij najchętniej… wystrzelałby wszystkich deputowanych.

Faktyczną władzę sprawuje nieformalna grupa, o nazwie Rada, skupiająca najbogatszych ludzi w kraju. Nasz bohater nimi gardzi, ale spotyka się z nimi – za radą swojej kochanki, Anny (Anastasiya Chepelyuk). Wasilij nie może zaakceptować ich żądań, więc zdesperowany odwiedza w więzieniu Jurija Iwanowicza (Stanislav Boklan) – byłego Premiera Ukrainy, którego sam kazał aresztować i wtrącić za kratki na wiele lat. Dogadują się, ale o amnestii nie ma mowy, więc pozorują… śmierć Jurija Iwanowicza w eksplozji, żeby razem przeprowadzić szaloną tajną akcję.

Natomiast w zastępstwie na arcyważne spotkanie z przedstawicielem MFW Wasilij Petrovich wysyła swojego najlepszego przyjaciela. Sergey Mukhin (Evgeniy Koshevoy) jest uczciwy, ale Ministrem Spraw Zagranicznych został wyłącznie dzięki znajomości z Prezydentem, więc fiasko rozmów wydaje się nieuniknione…

„Państwo młodzi: Chuck i Larry”  środa 31 stycznia, godz. 21:05

Komedia obyczajowa. Aby otrzymać pomoc socjalną dla dzieci, wdowiec Larry (Kevin James) postanawia zawrzeć fikcyjne małżeństwo z najlepszym przyjacielem – również heteroseksualnym strażakiem, Chuckiem (Adam Sandler).

Odważny strażak z Brooklynu, wdowiec Larry (Kevin James – „Diabli nadali”, „Oficer Blart”, „Mocne uderzenie”) samotnie wychowuje dwoje dzieci. Jego kumpel, Chuck (Adam Sandler – „Super tata”, „Duże dzieci”, „Żona na niby”) jest zdeklarowanym kawalerem. Obaj są chlubą nowojorskiej straży pożarnej. Ale praca strażaka jest niebezpieczna, więc Larry chce zapewnić swoim pociechom bezpieczną przyszłość, ubezpieczenie na wypadek nieszczęścia. Najkorzystniej byłoby, z punktu widzenia towarzystwa ubezpieczeniowego, aby Larry zawarł nowy związek małżeński. On nie jest jednak jeszcze gotowy na poznanie innej kobiety. Chuck ma wobec Lary’ego dług wdzięczności za uratowanie mu życia w jednej z akcji. I właśnie pojawia się okazja rewanżu. Larry, żeby otrzymać pomoc socjalną dla dzieci, wskazuje w dokumentach Chucka jako… współmałżonka. Zmuszeni do udawania zakochanych nowożeńców muszą zmierzyć się z masą zabawnych sytuacji. Czy niezwykła mistyfikacja powiedzie się i co stanie się z przyjaźnią dwóch hetero facetów, podających się za gejów?

Państwo młodzi: Chuck i Larry to popis gry aktorskiej dwóch znakomitych komików. Adam Sandler i Kevin James w rolach głównych to już gwarancja sukcesu, a im partnerują w rolach drugoplanowych znakomitości amerykańskiego kina, gwiazdy komedii i aktorzy, których nie podejrzewalibyśmy o talent komiczny: Jessica Biel („Iluzjonista”, „Pamięć absolutna”) jako Alex McDonought, prawniczka, która pomaga Chuckowi i Larry’emu w ich niepewnej sytuacji i której Chuck nie może się oprzeć; nominowany do Oscara Dan Aykroyd („Pogromcy duchów”, „Wożąc Miss Daisy”) jako ich nadzwyczaj pragmatyczny dowódca, Kapitan Tucker; Steve Buscemi (Fargo, Zakazane imperium) jako wyjątkowo wścibski inspektor finansowy, Clint Fitzer; Ving Rhames („Pulp Fiction”, „Mission: Impossible”) jako strażak Duncan, który podbudowany ich „odwagą” ujawnia przed drużyną swoją sekretną orientację seksualną. Film wyreżyserował Dennis Dugan, który bardzo często i z powodzeniem współpracuje z Adamem Sandlerem („Super tata”, „Farciarz Gilmore”, „Nie zadzieraj z fryzjerem”, „Duże dzieci”, „Żona na niby”, „Jack i Jill”).

foto. Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *