MediaZapowiedzi TV

Filmowe przygody w każdy piątek marca na TNT

W najbliższy piątek widzowie TNT będą mogli obejrzeć pierwszy film z cyklu “Przygodowe piątki”. Marcową serię otwiera “Ostatni Mohikanin”, który zostanie wyemitowany już 1 marca o godzinie 21:00. ​

 

Jako pierwszy wyemitowany zostanie „Ostatni Mohikanin” w reżyserii Michaela Manna („Informator”, „Gorączka”, „Wrogowie publiczni”). Film opowiada o Sokolim Oku – białym mężczyźnie wychowanym wśród Indian. Kiedy zaostrza się brytyjsko-francuski konflikt o dominację nad amerykańskimi koloniami, w wojnę wplątani zostają także Indianie z plemienia Mohikanów. Jaką rolę odegrają w tym sporze? Przekonamy się już 1 marca.

W drugi piątek marca na TNT będzie można obejrzeć klasykę kina sensacyjnego – film „Ścigany” z oscarową rolą Tommy’ego Lee Jonesa. Chirurg Richard Kimble zostaje oskarżony o zamordowanie swojej żony i skazany na karę śmierci. Podczas transportu do więzienia udaje mu się zbiec, jednak w pościg za nim rusza detektyw Samuel Gerard. Kimble ma niewiele czasu, by udowodnić swoją niewinność.

Tydzień później widzowie poznają historię legendarnego banity z lasu Sherwood. “Robin Hood: Książe złodziei” to jedna z najlepszych i najbardziej widowiskowych ekranizacji legendy o angielskim bohaterze. Klimat średniowiecznej Anglii, gwiazdorska obsada (Kevin Costner, Alan Rickman, Morgan Freeman i Sean Connery!), porywająca akcja i piękna muzyka ze słynnym „(Everything I Do) I Do It for You” Bryana Adamsa sprawiają, że tej pozycji nie można przegapić.

22 marca na antenie TNT zagości trzecia część „Zabójczej broni”, jednej z najlepszych serii kryminalnych. Detektyw Martin Riggs (w tej roli zabójczy Mel Gibson) razem ze swoimi policyjnymi partnerami – Rogerem Murtaughem (Danny Glover) i Leo Getzem (Joe Pesci) – wpadają na trop tajemniczej sprawy zaginięcia broni z magazynów policyjnych. W rozwiązaniu zagadki pomoże im bardzo atrakcyjna i niezwykle skuteczna sierżant Lorna Cole.

Cykl zakończy film „Twierdza”, którego akcja rozgrywa się w Alcatraz – najbardziej znanym więzieniu na świecie. Grupa zbuntowanych żołnierzy Marines porywa turystów odwiedzających twierdzę i żąda gigantycznego okupu grożąc atakiem na San Francisco. W operację ratunkową zaangażowani są Stanley Goodspeed (Nicolas Cage) i John Patric Mason (Sean Connery), który jako jedyny zbiegł z legendarnego więzienia.

Plan emisji:
piątek, o godz. 21.00

01.03. – Ostatni Mohikanin

08.03. – Ścigany

15.03. – Robin Hood: Książe złodziei

22.03. – Zabójcza broń 3

29.03. – Twierdza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *