Filmowe święta w iTVN

To będą prawdziwie filmowe święta. Podczas trzech dni iTVN zaprezentuje kilkanaście produkcji, w tym największe kinowe hity m.in. „Carte Blanche”, „Maria Skłodowska-Curie „Listy do M.”, komedie – „Pani z przedszkola”, „#Wszystko gra”, dramaty – „ Nadia”, „Z podniesionym czołem” i wzruszające pozycje obyczajowe jak „Obce niebo” czy „Cisza”.

 

Wigilijne przedpołudnie, o godzinie 11.00 (CET – Berlin, Paryż), 9.45 (CST – Chicago), 10.45 (EST – Nowy Jork, Toronto) zaczniemy pozycją dla najmłodszych „Gdzie jest gwiazdka”, czyli piękną adaptacją ulubionej w Skandynawii bożonarodzeniowej baśni. W polskiej wersji językowej głosu użyczyli m.in.: Małgorzata Kożuchowska, Małgorzata Socha i Krzysztof Kowalewski. Po tej produkcji, o godzinie 16.20 (CET – Berlin, Paryż), 16.20 (CST – Chicago), 17.20 (EST – Nowy Jork, Toronto) pokażemy bijące rekordy pupularności „Listy do M.” Z kolei o godzinie 17.15 (CET – Berlin, Paryż), 17.15 (CST – Chicago), 18.15 (EST – Nowy Jork, Toronto) zapraszamy na kolejną polską produkcję „Carte Blanche”. Film dostał wiele prestiżowych wyróżnień w Polsce i za granicą m.in. nagrodę im. Elżbiety Czyżewskiej dla najlepszego aktora na Festiwalu Filmów Polskich w Nowym Jorku, nagrodę publiczności na Festiwalu Filmów Polskich ‘Wisła” w Moskwie, wyróżnienie specjalne na Festiwalu Filmów Polskich „BAR CINE” w Buenos Aires. Zmianę nastroju zapewni nam muzyczna komedia „#Wszystko gra”, którą pokażemy o godzinie 20.10 (CET – Berlin, Paryż), 20.15 (CST – Chicago), 21.15 (EST – Nowy Jork, Toronto). Perypetie bohaterek ukazane są na tle współczesnej Warszawy. Na zakończenie pierwszego dnia maratonu filmowego polecamy trzymającą w napięciu polsko-szwedzką produkcję „Obce niebo”, opowiadającą o małżeństwie, którego życie z dnia na dzień zostaje wywrócone do góry nogami. Oparta na faktach historia pokazuje, do czego są w stanie posunąć się rodzice kierowani miłością do dziecka.

Pierwszy dzień świąt, 25 grudnia zapowiada się równie interesująco! Młodych widzów zachęcamy do obejrzenia pozycji „Święty Mikołaj”. Rodzinną animację, której bohaterami są zwierzęta, czekające na gwiazdkowe prezenty wyświetlimy o godzinie 11.00 (CET – Berlin, Paryż), 9.40 (CST – Chicago), 10.40 (EST – Nowy Jork, Toronto). Natomiast o godzinie 14.15 (CET – Berlin, Paryż), 14.00 (CST – Chicago), 15.00 (EST – Nowy Jork, Toronto) pokażemy „Ławeczkę”. Piotr, handlarz samochodami i Kasia, bufetowa, spotykają się na ławeczce na nabrzeżu. Kobieta ma wrażenie, że już go kiedyś spotkała. Zaraz po tej historii zachęcamy do oglądania filmu przedstawiającego życie prywatne polskiej noblistki Marii Skłodowskiej-Curie, a później o godzinie 17.20 (CET – Berlin, Paryż),  17.15 (CST – Chicago), 18.15 (EST – Nowy Jork, Toronto) francusko-niemieckiego dramatu „Co przyniesie przyszłość”. W głównej roli zobaczymy Isabelle Huppert, jedną z najlepszych aktorek kina znad Sekwany. Za swoją rolę otrzymała nagrody Stowarzyszenia Krytyków Filmowego z Nowego Jorku i Los Angeles. Sam film został zaś w 2016 roku uhonorowany Srebrnym Niedźwiedziem na festiwalu w Berlinie. Tego wieczora nie można również przegapić polskiej komedii „Pani z przedszkola”. Historia rozpoczyna się na kozetce w gabinecie psychologa. Czterdziestoletni Krzysztof (Łukasz Simlat) zagłębia się w przeszłość, próbując uleczyć traumę z dzieciństwa. Prowadzi nas w świat małego Krzysia, który opowiada historię swojej nietuzinkowej rodziny. Czy nas zaskoczy? Po odpowiedź zapraszamy o godzinie 20.10 (CET – Berlin, Paryż), 20.15 (CST – Chicago), 21.15 (EST – Nowy Jork, Toronto). Na koniec dnia proponujemy obejrzeć „Zaćmę” – film w reżyserii Ryszarda Bugajskiego, opisujący historię spotkania Julii Brystygierowej (znanej jako „Krwawa Luna”) z Prymasem Tysiąclecia.

Drugi dzień świąt upłynie również pod znakiem kina. Rozpoczniemy go o godzinie 14.10 (CET – Berlin, Paryż), 14.10 (CST – Chicago), 15.10 (EST – Nowy Jork, Toronto) francuskim filmem obyczajowym „Nadia”. O 15.40 (CET – Berlin, Paryż), 15.40 (CST – Chicago), 16.40 (EST – Nowy Jork, Toronto) pokażemy wzruszającą “Ciszę”, która opowiada historię matki jednego ze zmarłych, która po śmierci syna stara się wrócić do normalnego życia. Zaraz po nim zapraszamy przed telewizory na komedię „Włoski kochanek”, w której na rocznicy, po dziesięciu latach od śmierci wybitnego aktora, spotykają się jego cztery córki. Podczas obchodów wychodzą na jaw nieznane fakty z życia najbliższego im człowieka. Tego wieczora nie można przegapić również „Szczęścia świata” Michała Rosy, reżysera znanego z tytułów: „Cisza”, „Rysa”, „Co słonko widziało”. Obraz ten to magiczny portret przedwojennej Polski, poetyczne opowieści o świecie, którego już nie ma. Pokażemy go o godzinie 20.10 (CET – Berlin, Paryż), 20.15 (CST – Chicago), 21.15 (EST – Nowy Jork, Toronto). Świąteczny wieczór zakończymy  filmem „Z podniesionym czołem”. Jest to przykład świetnie zrealizowanego i angażującego widza dramatu społecznego. Odwołujący się do twórczości Francoisa Truffaut film otrzymał 2 statuetki Cezara.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *