Filmowy lipiec w TVN Fabuła

Komedia, dramat, a może science-fiction? Zobacz najciekawsze filmowe propozycje, które pojawią się na antenie TVN Fabuła w lipcu.

 

Niemożliwe

1 lipca (środa) 20:00

Niezwykle poruszająca i nakręcona z ogromnym rozmachem historia rodziny, która przeżyła tsunami 2004 roku – jeden z największych kataklizmów naszych czasów. Tajlandia, 2004 rok. Maria (Naomi Watts) i Henry (Ewan McGregor) wraz z trójką synów postanawiają spędzić święta Bożego Narodzenia w samym sercu tropikalnego raju.

Przepiękny hotel położony w malowniczym otoczeniu palm, złocistej plaży i błękitnego oceanu wydaje się być gwarancją wymarzonego odpoczynku. Raj jednak zamieni się w prawdziwe piekło. Pewnego dnia, nad ranem, od strony morza dochodzi przerażający huk. Maria, Henry i wszyscy mieszkańcy hotelu zamierają w bezruchu. W chwilę później cała plaża, budynki i znajdujący się na niej ludzie zostają zmieceni przez monstrualną falę tsunami. Woda zabiera wszystkich i wszystko. Wszystko… z wyjątkiem nadziei.

Steve Jobs

2 lipca (czwartek) 22:15

Życie Steve’a Jobsa to właściwie gotowy scenariusz filmowy. Walka o przetrwanie, wyścig z czasem, genialny umysł i pomysły, które zrewolucjonizowały rzeczywistość XX i XXI wieku. Za reżyserię filmu odpowiedzialny jest Danny Boyle, laureat Oscara za film „Slumdog. Milioner z ulicy”. Scenariuszem zajął się Aaron Sorkin, zdobywca Nagrody Akademii za „The Social Network”.

Film zabierze nas w miejsca, w których tworzyły się podwaliny dzisiejszej elektroniki i technologii nowej generacji. Zobaczymy walkę z czasem, który Jobs musiał wyprzedzić, abyśmy dziś korzystali z rozwiniętej technologii komputerowej. Twórcy filmu zapowiadają, że poznamy również intymny portret geniusza, ojca rewolucji technologicznej. W filmie zobaczymy Michaela Fassbendera w roli tytułowej oraz laureatkę Oscara Kate Winslet, a także Setha Rogena i Jeffa Danielsa.

Grawitacja

5 lipca (niedziela) 20:00

Dr Stone (Sandra Bullock) i Matt Kowalsky (George Clooney) są uczestnikami misji wahadłowca, której zadaniem jest naprawa przestarzałego Teleskopu Kosmicznego.

Niespodziewanie stacja kosmiczna zostaje niemal całkowicie zniszczona przez pędzące odłamki rosyjskiego satelity. Stone i Kowalsky są jedynymi, którzy ocaleli. Czy oboje wrócą na Ziemię?

Infiltracja

6 lipca (poniedziałek) 20:00

Trzymający w napięciu dramat kryminalny Martina Scorsese przenosi widzów w codzienne życie dwóch policjantów. Bystry i niezwykle ambitny Colin Sullivan (Matt Damon) wydaje się być na najlepszej drodze do błyskotliwej kariery w elitarnej specjalnej jednostce dochodzeniowej policji stanu Massachusetts, której głównym zadaniem jest rozprawienie się z irlandzkim bossem mafijnym, Frankiem Costello (Jack Nicholson).

Billy Costigan (Leonardo DiCaprio), twardy i znający każdy zakątek miasta chłopak, jak wieść niesie, stracił odznakę przez swój porywczy charakter i wylądował z powrotem na niegościnnych ulicach południowego Bostonu, gdzie Costello zwerbował go do swoich szeregów. Jednak żaden z tych bohaterów nie jest tak naprawdę tym, za kogo się podaje. Obaj igrają z ogniem, grając przeciwko sobie, a w tej grze idzie o najwyższe stawki.

Czas apokalipsy

7 lipca (wtorek) 20:00

Czas Apokalipsy to jeden z najgłośniejszych filmów świata opowiadających o wojnie w Wietnamie. Kapitan Benjaminj Willard otrzymuje rozkaz wyruszenia w górę rzeki Mekong, dotarcia do zbuntowanego pułkownika Waltera E. Kurtza (Marlon Brando), który w dalekiej dżungli założył własne państwo i zlikwidowania go.

Podróż staje się metaforycznym przedstawieniem piekła porównywanym przez krytyków do dantejskich scen z Boskiej komedii. Film wywołał wielkie poruszenie na całym świecie, a kłopoty z jego produkcją doprowadziły do bankructwa wytwórnię Coppoli. W jednym z małych epizodów wystąpił wtedy nieznany aktor, Harrison Ford.

Wytańczyć marzenia

10 lipca (piątek) 17:35

Oparta na faktach historia uznanego na arenie miedzynarodowej tancerza baletowego Pierra Dulane. Po zakonczeniu kariery Dulane jest instruktorem tanca w szkole publicznej w Nowym Yorku.

W momencie, kiedy jego metody nauki scieraja sie z hip hopowymi instynktami jego uczniów, tworzy zespól, który kreuje nowy styl tanca i staje sie jego mentorem.

Interstellar

11 lipca (sobota) 20:00

W oparciu o naukowe teorie Kipa Thorne’a twórca „Incepcji” zrealizował imponujące dzieło o międzygwiezdnej podróży do granic kosmosu.

Gwiazdorska obsada filmu wciela się w role zespołu naukowców, którzy dokonują niemożliwego, podróżując nowo odkrytym tunelem czasoprzestrzennym, przekraczając tym samym granice wyznaczone wcześniej przez podróże kosmiczne i docierając do innego wymiaru.

Ant-Man

12 lipca (niedziela) 20:00

Biochemik dr Hank Pym tworzy w swym laboratorium formułę pozwalającą radykalnie zmieniać wielkość człowieka.

Dzięki zaprojektowanemu przez siebie kostiumowi udaje mu się komunikować z insektami, a w razie potrzeby sterować ich zachowaniem.

Boyhood

14 lipca (wtorek) 16:40

Historia życia Masona, od wczesnego dzieciństwa do lat studenckich. W 2002 roku Ellar Coltrane zaczął grać w filmie jako 6-letni chłopiec. Film Richarda Linklatera pokazuje kolejne 12 lat jego życia.

40-letni prawiczek

16 lipca (czwartek) 20:00

Czterdziestoletni Andy prowadzi bardzo uregulowane i spokojne życie, ma dobrą pracę i ładny dom. Jest tylko jeden kłopot – Andy jest bardzo nieśmiały i nigdy nie umiał rozmawiać z kobietami, dlatego nigdy z żadną się nie związał.

Kiedy dowiadują się o tym jego współpracownicy, postanawiają mu pomóc. Andy nawet nie chce o tym słyszeć, ale kiedy poznaje Trish, postanawia się zmienić…

Druhny

18 lipca (sobota) 20:00

Annie zostaje poproszona o to, by zostać pierwszą druhną na ślubie swojej najlepszej przyjaciółki. Okazuje się jednak, że jedna z koleżanek panny młodej robi wszystko, by przejąć jej obowiązki.

To skomplikowane

19 lipca (niedziela) 20:00

Jane i jake byli kiedyś małżeństwem, mają trzech dorosłych, ale rozwiedli się przed dziesięciu laty. Pozostali jednak przyjaciółmi i spotykają się na uroczystościach ukończenia nauki przez jednego z synów.

Powoli nawiązują ze sobą romans, co im komplikuje życie, bo Jake ponownie się ożenił, a Jane ma poważnego adoratora. Obydwoje udowadniają, że życie wcale nie kończy się po czterdziestce.

Dziewczyna z portretu

19 lipca (niedziela) 22:30

To niezwykła historia miłosna zainspirowana życiem artystów Einara i Gerdy Wegener (w tych rolach Eddie Redmayne i Alicia Vikander), których małżeństwo i praca zostają poddane próbie, kiedy Einar decyduje się na operację zmiany płci i zostaje jedną z pierwszych na świecie transgenderowych kobiet, Lili Elbe.

Godziny szczytu

20 lipca (poniedziałek) 20:00

FBI bada sprawę uprowadzenia córki chińskiego dyplomaty. Ojciec dziewczynki nalega, aby w śledztwie brał udział przyjaciel rodziny, komisarz Lee z Królewskiej Policji Hong Kongu. Uprzejmie uśmiechnięty funkcjonariusz wygląda na miłego i niegroźnego człowieka. Nikt nie nazwałby go twardzielem. Jednak pozory mylą, o czym szybko przekonuje się detektyw James Carter (Chris Tucker) z wydziału policji w Los Angeles. Ma pilnować Lee i nie dopuścić, aby gość z Hong Kongu zanadto ingerował w prowadzone przez FBI śledztwo.

Carter lekceważy swego podopiecznego, jest zresztą rozdrażniony. Liczył, że nowy przydział będzie pełnym niebezpieczeństw zadaniem, które w niedalekiej przyszłości zapewni mu awans. Nie może się pogodzić z rolą niańki i postanawia sam rozwiązać sprawę porwania. Lee od razu przejrzał zamiary amerykańskiego kolegi i zaczął działać na własną rękę. Obaj panowie są silnymi indywidualnościami, więc mija trochę czasu, zanim stworzą zgrany duet. Ale gdy w końcu dojdą do porozumienia, Los Angeles zadrży w posadach!

Pakt z diabłem

23 lipca (czwartek) 20:00

Oparta na faktach historia Jamesa Bulgera (pseudonim „Whitey”), brata senatora oraz najbardziej bezwzględnego i brutalnego przestępcy w historii południowego Bostonu, który został informatorem FBI, aby pozbyć się mafijnej rodziny, działającej na jego terenie.

Amerykański gangster

24 lipca (piątek) 20:00

Oparta na faktach opowieść o walce policjanta (Crowe) z bezwzględnym handlarzem narkotyków (Washington). Na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych dwudziestego wieku, w Nowym Jorku zaczęła dokonywać się zmiana na rynku narkotykowym.

Swój monopol starał się narzucić czarnoskóry „przedsiębiorca”, który w bezwzględny sposób walczył o przejęcie intratnego biznesu.

ParaNorman

25 lipca (sobota) 11:00

Nad pewnym miasteczkiem od dawna wisi klątwa i tylko pewien nierozumiany przez otoczenie chłopiec, Norman, może pomóc, gdyż potrafi rozmawiać z zombie, duchami i wiedźmami. Na jego nieszczęście nikt nie chce go słuchać. Aż do czasu…

Batman kontra Superman: Świt sprawiedliwości

25 lipca (sobota) 20:00

W obawie przed poczynaniami nieposkromionego superbohatera o boskich rysach i zdolnościach, najznamienitszy obywatel Gotham City, a zarazem zaciekły strażnik porządku, staje do walki z otaczanym czcią współczesnym wybawcą Metropolis, podczas gdy świat usiłuje ustalić, jakiego bohatera naprawdę potrzebuje.

Wobec konfliktu, który rozgorzał między Batmanem i Supermanem, na horyzoncie szybko pojawia się nowy wróg, stawiając ludzkość w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa, z jakim jeszcze nigdy nie musiała się mierzyć.

Fokus

26 lipca (niedziela) 20:00

Emerytowany oszust (Will Smith) bierze pod swoje skrzydła młodą dziewczynę. Ma ją nauczyć fachu i pomóc zdobyć pozycję w biznesie.

Wszystko się jednak komplikuje, gdy zaczyna się rodzić między nimi uczucie.

Blues Brothers

27 lipca (poniedziałek) 15:00

Jake i Elwood (John Belushi, Dan Aykroyd) wychowali się w sierocińcu, który teraz ma być zamknięty. Bracia postanawiają zebrać pieniądze, aby nie dopuścić do likwidacji sierocińca. Zabierają się do tego z właściwym sobie zapałem i przy okazji prawie doszczętnie niszczą swoje rodzinne miasto, Chicago. The Blues Brothers to jedna z najlepszych komedii muzycznych i przy okazji kultowy film dla wielbicieli talentu nieodżałowanego Johna Belushi. Zanim reżyser John Landis i znakomity komik Dan Aykroyd napisali scenariusz filmu, bracia Blues już istnieli. Zaczęło się od uwielbienia dla muzyki amerykańskiej i pasji, z jaką John Belushi i Dan Aykroyd rozśmieszali swoją publiczność. To dla niej stworzyli duet Jake i Elwood, który najpierw bawił ich najbliższych przyjaciół, później dał kilka występów w klubach, aż wreszcie pojawił się parę razy w latach 1977 – 1978 w słynnym programie telewizyjnym Saturday Night Live.

Oczywiście prócz pary niezrównanych komików prawdziwym bohaterem filmu jest muzyka, blues, rock and roll, soul, rythm and blues i country, żeby wymienić tylko najważniejsze z przywoływanych w filmie gatunków muzycznych. W filmie pojawiają się też świetni muzycy; Ray Charles i Aretha Franklin. Uważny widz zauważy wśród występujących również znanego reżysera Franka Oz i słynną modelkę Twiggy.

Tłumaczka

30 lipca (czwartek) 20:00

Piękna tłumaczka przy ONZ (w tej roli Nicole Kidman) przypadkowo słyszy wypowiedzianą w bardzo rzadkim języku groźbę pod adresem jednego z afrykańskich przywódców.

Kiedy zawiadamia o tym ochronę ONZ, sama staje się celem dla zamachowców…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *