Filmowy Nowy Rok w Polsacie

Wojenny hit, kino akcji w różnych odsłonach i pełne przygód produkcje dla całych rodzin. Mocnym punktem poświątecznej ramówki jest znakomity dramat „Ocalony”, oparty na faktach obraz o wojnie w Afganistanie. Dla dzieci i rodziców: ekranizacja powieści Juliusza Verne’a „W 80 dni dookoła świata” i animacja „Pan Peabody i Sherman”. A dla miłośników akcji: „Top Gun” i „Drużyna A”.

 

 

 

Święta, święta, a po świętach… też jest dobry moment na odpoczynek przy dobrym filmie! Te produkcje pozwolą w interesujący sposób spędzić czas i umilą powitanie nowego roku.

„Ocalony”
30 grudnia (poniedziałek) o godz. 20:10

Jeden z najważniejszych filmów wojennych obecnej dekady. Akcja toczy się w Afganistanie w czerwcu 2005 roku. Trwa polowanie na jednego z najgroźniejszych przywódców talibów, odpowiedzialnego za śmierć kilkunastu żołnierzy amerykańskiej piechoty morskiej. Na afgańsko-pakistańskim pograniczu w ramach operacji „Red Wings” zostają zrzuceni czterej komandosi z elitarnej jednostki Navy SEALs.

W trakcie misji zwiadowczej wpadają w pułapkę i muszą odeprzeć atak kilkadziesiąt razy liczniejszej grupy talibów. Żołnierzy czeka pełna poświęcenia, niebezpieczna walka z wrogiem, czasem i wycieńczeniem…

„W 80 dni dookoła świata”
1 stycznia (środa) o godz. 6:50

Trzecia ekranizacja powieści Juliusza Verne’a pod tym samym tytułem. Ekscentryczny londyński wynalazca Fileas Fogg opanował umiejętność latania, wynalazł elektryczność, a nawet wrotki, lecz mimo to świat nauki gardzi nim, mając go za nieszkodliwego wariata. Mężczyzna marzy, aby wreszcie ktoś potraktował go poważnie.

Przyjmuje niecodzienny zakład od Lorda Kelvina, przewodniczącego Królewskiej Akademii Nauk. Zobowiązuje się objechać kulę ziemską w 80 dni. Wraz z dwójką towarzyszy podróży, lokajem biegłym we wschodnich sztukach walki i piękną femme fatale Monique, Fogg rozpoczyna brawurowy wyścig z czasem. Czekają ich fantastyczne przygody i mrożące krew w żyłach niespodzianki.

„Pan Peabody i Sherman”
1 stycznia (środa) o godz. 9:30

Przygoda, humor, podróże w czasie, błyskotliwe dialogi i wciągająca fabuła. Ta animacja to opowieść o relacji ojca i syna, a jednocześnie rozwijająca wyobraźnię rozrywka nie tylko dla najmłodszych. Pan Peabody jest przedsiębiorcą, wynalazcą, olimpijczykiem i laureatem nagrody Nobla.

Genialny beagle jest także opiekunem psotnego chłopca o imieniu Sherman, któremu stara się przekazać całą swoją wiedzę. W tym celu wynalazł wehikuł czasu i odbywa ze swoim podopiecznym niezwykłe podróże. Pewnego dnia Sherman, próbując zaimponować koleżance Penny, odpala wehikuł i zabiera ją do starożytnego Egiptu. W wyniku szeregu nieprzewidzianych okoliczności dochodzi do rozerwania czasoprzestrzeni, a co za tym idzie do pomieszania historii…

„Top Gun”
1 stycznia (środa) o godz. 16:25

Wielki przebój kinowy lat osiemdziesiątych i początek gwiazdorskiej kariery Toma Cruise’a. Szkoła lotnictwa marynarki to wylęgarnia młodych orłów. Piloci z ogromną zaciętością rywalizują o tytuł najlepszego absolwenta. Jeden z nich to Pete „Maverick” Mitchell, szalony i ambitny kapitan.

Jest gotowy na wszystko, aby być najlepszym. Jego głównym konkurentem jest Tom „Iceman” Kazansky, a rywalizacja zaostrza się, kiedy w jednostce pojawia się piękna instruktorka… Film zachwyca doskonale zrealizowanymi zdjęciami lotniczymi.

„Drużyna A”
1 stycznia (środa) o godz. 22:45

Kinowa wersja bijącego rekordy popularności komediowego serialu telewizyjnego z lat 80. Drużyna A to czteroosobowa ekipa byłych komandosów. Tworzą ją dowodzący jednostką Hannibal, kobieciarz Buźka, nieprzeciętnie silny B.A. Baracus oraz genialny pilot Murdock. Podczas wojny w Iraku, wbrew poleceniom zwierzchnika, bohaterowie podejmują nieformalną misję.

Po powrocie okazuje się, że żołnierze zostali wrobieni, a sąd wojskowy skazuje ich na 10 lat więzienia. Nie mija pół roku, kiedy Hannibal ucieka z więzienia i uwalnia pozostałych członków grupy. Już w komplecie czwórka śmiałków wyrusza na kolejną misję. Jej celem jest oczyszczenie honoru drużyny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *