Filmowy sierpień w Siódemce!

Gotowi na sierpień pełen filmowych emocji? Zobaczcie, jakie produkcje pojawią się na antenie Siódemki.

 

Śmiertelna wyliczanka   3 sierpnia, 21:00

Dwóch błyskotliwych, aczkolwiek pozbawionych zasad moralnych studentów che udowodnić, że istnieje morderstwo doskonałe. Ich plan jest perfekcyjnie dopracowany i nie zawodzi w żadnym punkcie, dopóki sprawą nie zajmie się detektyw Cassie Mayweather.

Choć jej przełożeni, a także nowy partner Sam Kennedy są przekonani, że chłopcy są niewinni, Cassie czuje, że sprawa ma drugie dno…

Powiernik królowej   4 sierpnia, 21:00

„Powiernik królowej” to historia niezwykłej przyjaźni, jaka połączyła brytyjską królową Wiktorię z Abdulem Karimem, indyjskim muzułmaninem, który towarzyszył jej i służył przez ostatnie 15 lat panowania królowej.

Wiktoria nadała mu tytuł „munshi”, sekretarza, ale także nauczyciela. Platoniczna relacja łącząca oboje była źródłem plotek i niepokoju na brytyjskim dworze. Spekuluje się, że to dzięki wpływowi Abdula Karima polityka zagraniczna kraju i silny, bezkompromisowy charakter królowej uległy złagodzeniu.

40 lat minęło   6 sierpnia, 21:00

Kontynuacja komedii “Wpadka” – będzie opowiadała o tym co się zmieniło w życiu Pete’a i Debbie. Pete pracuje w biznesie muzycznym, a Debbie zajmuje się domem.

Ciągle dochodzi między nimi do kłótni, ale jednocześnie nie mogą bez siebie żyć.

„Mroczna dzielnica”   8 sierpnia, 20:00

Detektyw Orin Boyd zasłużył sobie, by jego imieniem nazwano ulicę lub plac w Chicago. Zamiast tego jednak zostaje zdegradowany i to zaledwie w kilka dni po tym, jak w pojedynkę rozbił gang płatnych morderców, którzy specjalizowali się w politycznych zabójstwach na zlecenie. Ktoś chce się pozbyć Boyda, on nie daje jednak za wygraną…

Twardego jak głaz Boyda gra Steven Seagal, weteran kina akcji i mistrz wschodnich sztuk walki, a partneruje mu DMX („Romeo musi umrzeć”) w roli drobnego kanciarza, który może pomóc Orinowi w starciu ze skorumpowanymi gliniarzami.

„Cobra”   10 sierpnia, 21:00

Policjant Marion Cobretti (Sylvester Stallone), nazywany przez kolegów po fachu Cobrą, znany jest ze swoich niekonwencjonalnych metod walki z przestępczością. Niezdyscyplinowany choć niezwykle skuteczny funkcjonariusz otrzymuje zadanie ujęcia bezwzględnego mordercy i jednocześnie ochrony pięknej modelki Ingrid (Brigitte Nielsen) – jedynego świadka rytualnego zabójstwa – która ma zeznawać w procesie przeciw gangsterom.

Według Cobry, morderca nie zasługuje na zgodne z prawem humanitarne traktowanie, dlatego też jego brutalne metody działania coraz bardziej wykraczają poza prawo i policyjny regulamin.

Evan Wszechmogący   12 sierpnia, 21:00

Evan Baxter okazuje się być kolejną osobą wskazaną przez Boga do wypełnienia świętej misji. Właśnie wybrany do Kongresu, Evan wyjeżdża z Buffalo i wraz z rodziną przeprowadza się na przedmieścia Północnej Wirginii.

Na miejscu, jego życie zostaje całkowicie wywrócone do góry nogami, kiedy pojawia się Bóg i nakazuje mu zbudowanie Arki. Żona i dzieci Evana nie są w stanie odgadnąć, czy przechodzi on kryzys wieku średniego czy naprawdę wykonuje boski plan…

Wysłannik przyszłości   14 sierpnia, 20:00

Akcja filmu toczy się w przyszłości. Jest rok 2013, Ameryka została zniszczona przez III wojnę światową, ocalała ludność żyje w niewielkich skupiskach, unika wzajemnych kontaktów.

Pojawia się jednak tajemniczy nieznajomy, wędrujący od wioski do wioski, grający sceny z dramatów Szekspira.

W morzu ognia   17 sierpnia, 21:00

We wnętrzu żyznej i pięknej ziemi czai się śmierć… Patrząc na spokojne wzgórza Appalachów w Kentucky nie dostrzeżesz, że ziemia wewnątrz płonie.

Mieszkańcy Jackson też ci o tym nie powiedzą, bo albo zostali przekupieni, albo zastraszeni. A tymczasem substancje toksyczne są składowane w opuszczonych kopalniach i jeżeli ktoś temu nie zapobiegnie Jackson może stać się bezużytecznym, skażonym obszarem…

Billy Elliot   19 sierpnia, 21:00

Billy Elliot to 11-latek wychowywany w górniczej rodzinie, gdzie prym wiodą surowy ojciec i brat. By wykrzesać w dorastającym chłopcu wzorzec męskości, ojciec zaprowadza go na trening boksu. Jednak Billy nie pała pasją do tego sportu. Przez przypadek trafia na lekcję tańca klasycznego, gdzie okazuje się, że ma wielki talent.

Zaczyna naukę baletu pod czujnym okiem niespełnionej primadonny, pani Wilkinson, która marzy, by Billy został tancerzem Królewskiej Akademii Tańca. Czy mu się to uda i jak zareaguje ojciec, gdy dowie się, że jego syn zamienił rękawice bokserską na atłasowe baletki?

Krytyczna decyzja   21 sierpnia, 20:00

Arabska grupa terrorystyczna porywa lecący nad oceanem pasażerski samolot Boeing 747. Jak się okazuje, na pokładzie samolotu oprócz 400 pasażerów i załogi znajduje się także śmiercionośny gaz DZ-5, który w odpowiedni sposób wykorzystany przez terrorystów, może zabić miliony ludzi. Konieczne jest przeprowadzenie akcji odbicia samolotu z rąk terrorystów i to jak najszybciej, dopóki samolot znajduje się nad oceanem, w przeciwnym wypadku konieczne będzie jego zestrzelenie przez siły powietrzne USA.

Operacją dowodzi doświadczony płk. Austin Travis (w tej roli Steven Seagal), a konsultantem pomocniczym jest David Grant (Kurt Russell), jedna z nielicznych osób, która już miała do czynienia z przywódcą terrorystów przebywających na pokładzie samolotu. Zaplanowana akcja z użyciem wszelkich dostępnych środków technicznych ma duże szanse zakończyć się sukcesem… Tymczasem podczas próby przedostania się na pokład porwanego samolotu dochodzi do nieprzewidzianych komplikacji….

Drużyna potępionych   24 sierpnia, 20:00

Wysoce wykwalifikowana drużyna CIA zostaje napadnięta przez własną agencję i zostawiona na pewną śmierć.

Członkowie zespołu postanawiają dowiedzieć się, czemu zostali zdradzeni oraz zemścić się za wyrządzone krzywdy.

Kłamca kłamca   26 sierpnia, 20:00

Fletcher Reid (Jim Carrey) jest doskonałym prawnikiem i notorycznym kłamcą. Nie podoba się to jego synowi Maksowi (Justin Cooper), który podczas swoich urodzin zdmuchując świeczki na torcie życzy sobie aby ojciec choć przez 24 godziny powstrzymał się od okłamywania ludzi.

Ku zaskoczeniu chłopca jego życzenie się spełnia. Niestety, fakt ten rujnuje życie Fletchera, którego prawdomówność może kosztować karierę.

Incepcja   29 sierpnia, 20:00

Sen jest rzeczywistością – „Incepcja” – najgłośniejszy i najbardziej oryginalny film 2010 roku, w wizjonerskiej reżyserii Christophera Nolana („Batman – Początek”, „Mroczny rycerz”). Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) jest mistrzem ekstrakcji – niezwykłej złodziejskiej sztuki polegającej na wykradaniu podczas snu bezcennych sekretów z ludzkiej podświadomości.

Ze względu na swój wyjątkowy talent Dom jest chętnie zatrudniany przez korporacje, które sowicie płacą za kradzież tajemnic konkurencji. Niestety, kosztował go również życie żony Mal (Marion Cotillard) i rodzinne szczęście. Kiedy pojawia się możliwość odkupienia win Dom podejmuje się wykonania niezwykłego zlecenia – dokonania INCEPCJI – włamania do ludzkiego umysłu i zaszczepieniu w nim nowej idei.

Ostatni skaut   31 sierpnia, 22:00

Bruce Willis i Damon Wayans grają detektywów, którzy prowadzą na własną rękę śledztwo w sprawie tajemniczego morderstwa. Trafiają na ślad afery związanej ze środowiskiem zawodowego futbolu.

Na jaw wychodzi fakt przekupstwa znanych polityków przez właściciela drużyny piłkarskiej. Od tej pory ich jedynym zadaniem jest przeżyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *