Filmowy sierpień w TVN Fabuła

Co oglądać w sierpniu w TVN Fabuła? Sprawdź, jakie propozycje przygotował kanał TVN Fabuła.

 

Gran Torino  5 sierpnia (środa) 20:00

Will Kowalski (Clint Eastwood) jest emerytowanym żołnierzem, weteranem wojny koreańskiej. Uosabia stereotyp białego Amerykanina – nie znosi Latynosów, Azjatów i wszelkich emigrantów.

Kiedy w jego sąsiedztwie zamieszkuje rodzina Chińczyków, Will okazuje jej jawną wrogość. Wszystko zmienia się, kiedy Will odpiera atak młodzieżowego gangu i staje się lokalnym bohaterem otoczonym powszechnym szacunkiem. Za swoją rolę Eastwood otrzymał kilka nominacji do nagród.

Królestwo  6 sierpnia (czwartek) 20:00

W Arabii Saudyjskiej dochodzi do krwawego zamachu na pracowników zachodniej firmy, ginie ponad sto osób, a dwieście jest rannych. Do akcji wkracza oddział specjalny FBI dowodzony przez agenta Fleury’ego (Jamie Foxx).

Jednak na miejscu okazuje się, że władze wcale nie pomagają Amerykanom, a szalony zamachowiec przygotowuje kolejne ataki…

W jak wendeta  10 sierpnia (poniedziałek) 20:00

Osadzona w futurystycznej scenerii totalitarnej Wielkiej Brytanii historia młodej kobiety, Evey (Natalie Nortman), przedstawicielki klasy robotniczej, którą od śmierci ratuje człowiek w masce, zwany „V” (Hugo Weaving).

V to mężczyzna o złożonej osobowości, pełen życia, czuły, wrażliwy na słowo pisane, intelektualista oddany sprawie wyzwolenia swych rodaków od terroru wymuszającego na nich posłuszeństwo. Jest w nim także gorycz, pragnienie zemsty, samotność i gotowość do przemocy, poszukiwanie osobistej vendetty.

Hellboy II: Złota armia  13 sierpnia (czwartek) 20:00

Drugi już film opowiadający o przygodach bohatera niezwykle popularnego komiksu, Hellboya. Następca tronu elfów postanawia zniszczyć odwieczny rozejm zawarty przed tysiącami lat między ludźmi i istotami nadprzyrodzonymi.

Hellboy wraz z przyjaciółmi muszą zapobiec nadchodzącej katastrofie. Różne poszlaki prowadzą ich do Irlandii, gdzie pod ziemią spoczywa legendarna złota armia gwarantująca właścicielowi bezapelacyjne zwycięstwo.

Ocean’s Thirteen  19 sierpnia (środa) 20:00

Bezwzględny właściciel kasyna Willy Bank (Al Pacino) nie miał pojęcia, w co się pakuje, kiedy zadarł z Reubenem Tishkoffem (Elliott Gould), przyjacielem i mentorem Danny’ego Oceana, na skutek czego pogrążony w depresji Reuben w ciężkim stanie trafił do szpitala. Bank przeliczył się… i to bardzo. Wprawdzie unieszkodliwił jednego z członków Jedenastki Oceana, ale pozostali mają się całkiem dobrze i obrali sobie jeden cel: dobrać się Bankowi do skóry właśnie tej nocy, która miała być dla niego największym tryumfem – podczas otwarcia jego nowego kasyna, nie bez kozery nazwanego „Bank”.

Ich strategia jest dwojaka. Najpierw pogrążą go finansowo, udowadniając, że kasyno nie zawsze wygrywa. Ale to przecież tylko pieniądze. Nokautujący cios spadnie na osobisty powód do dumy i radości Banka: jego reputację jedynego właściciela hoteli, który otrzymał nagrodę Five Diamond Award, przyznawaną przez Royal Review Board, za każdy ze swoich hoteli. Plan jest skomplikowany, niebezpieczny i niemal niemożliwy do wykonania, ale gdy chodzi o członka ich ekipy, dla Jedenastki Oceana nie ma żadnych ograniczeń.

Harry Potter i insygnia śmierci Część II  23 sierpnia (niedziela) 20:00

Film Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II (2011)”Harry Potter i Insygnia Śmierci. Część 2″ opowiada o ostatecznym starciu nastoletniego czarodzieja Harry’ego Pottera (Daniel Radcliffe) z jego odwiecznym wrogiem Voldemortem (Ralph Fiennes).

Aby go pokonać Harry, Ron (Rupert Grint) i Hermiona (Emma Watson) wyruszają w niebezpieczną wyprawę, której celem jest odnalezienie horkruksów – magicznych przedmiotów, w których Ten Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać zamknął części swojej duszy zapewniając sobie nieśmiertelność. Zniszczenie horkruksów oznacza zniszczenie samego Voldemorta.

Kocha, lubi, szanuje  25 sierpnia (wtorek) 20:00

W wieku czterdziestu kilku lat przesadnie poprawny Cal Weaver (Steve Carell) wiedzie idealne życie — ma dobrą pracę, ładny dom, udane dzieci i szkolną miłość za żonę. Ale kiedy dowiaduje się, że jego druga połowa, Emily (Julianne Moore), zdradziła go i chce się rozwieść, jego „wymarzone” życie rozpada się na kawałki. Co gorsza, w dzisiejszym świecie, w którym królują single, Cal, który na randce nie był od lat, staje się uosobieniem niezgrabności. Nieszczęsnego Cala, spędzającego wolne wieczory na samotnych rozmyślaniach w pobliskim pubie, wybiera sobie na partnera i ucznia przystojny podrywacz po trzydziestce , Jacob Palmer (Ryan Gosling).

Jacob stara się pomóc Calowi pogodzić się rozstaniem i rozpocząć nowe życie, więc ukazuje mu liczne możliwości, jakie się przed nim otwierają: zalotne kobiety, męskie wypady na drinka i wyczucie stylu, jakiego nie można wyrobić sobie, robiąc zakupy w sieciówkach. Cal i Emily to nie jedyne postaci poszukujące miłości tam, gdzie trudno na nią trafić. Trzynastoletni syn Cala — Robbie — szaleje za siedemnastoletnią opiekunką do dzieci, Jessicą, która z kolei na obiekt westchnień wybrała sobie Cala. A ten, mimo całej przemiany i licznych podbojów, nie może w swoim sercu zmienić tej jednej rzeczy, która ciągle prowadzi go z powrotem w to samo miejsce, w którym rozpoczęła się jego podróż.

Mumia: Grobowiec Cesarza Smoka  30 sierpnia (niedziela) 20:00

Trzeci część znanego cyklu przygodowego. Tym razem akcja rozgrywa się w Chinach, gdzie przed tysiącami lat został pochowany przeklęty na wieki Cesarz Smok. Młody poszukiwacz przygód trafia na ślad grobowca i niechcący budzi do życia Cesarza i jego armię.

Ziemi zagraża potężna armia zmarłych. Na pomoc wyruszają doświadczenie w walkach z mumiami rodzice młodzieńca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *