Filmy w Jedynce i Dwójce

Sarah Jessica Parker wyjeżdża do Toskanii, George Segal zakochuje się w Ursuli Andress, Joseph Gordon-Levitt poznaje Charlotte Le Bon, a Jennifer Lawrence ratuje życie siostry. W Dwójce Brendan Fraser przywraca do życia mumię, Tomasz Karolak zakochuje się w Małgorzacie Sosze, Tom Payne wyrusza ze średniowiecznej Anglii do Persji, Jack Lemmon i Tony Curtis muszą ociekać w przebraniach kobiet, a John Cusack szuka schronienia w motelu.
 

Weekendowy Hit Jedynki – „Gwiazda Południa”. Piątek, 29 grudnia, godz. 21:25. TVP1.
Zachodnia Afryka, 1912 r. Don Rockland (George Segal), młody Amerykanin bez grosza przy duszy, zakochuje się w córce milionera, pięknej Erice (Ursula Andress). Wszystko zmienia się, gdy znajduje ogromny diament.
Hit na sobotę – „The Walk. Sięgając chmur”. Sobota, 30 grudnia, godz. 20:15. TVP1.
Rok 1976. Philippe Petit (Joseph Gordon-Levitt) przegląda kolorowy magazyn, w którym dostrzega zdjęcie nowojorskich Twin Towers. Postanawia, że przejdzie pomiędzy budynkami po linie. Wkrótce poznaje uliczną artystkę Annie (Charlotte Le Bon), która wspiera go z całych sił.
„Igrzyska śmierci”. Sobota, 30 grudnia, godz. 22:25. TVP1.
W państwie Panem zbliżają się doroczne Igrzyska. Każdy z dwunastu dystryktów musi wystawić do zawodów swojego przedstawiciela. Igrzyska wygrywa tylko jeden zawodnik – ten, któremu uda się je przeżyć. Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence) dowiaduje się, że jej młodsza siostra została wybrana do zawodów. Bez wahania zajmuje jej miejsce.
„Nie wierzcie bliźniaczkom”. Niedziela, 31 grudnia, godz. 14:00. TVP1.
Bliźniaczki (w podwójnej roli Lindsay Lohan) rozdzielone w dzieciństwie przez rodziców niespodziewanie spotykają się na letnim obozie. Wpadają na szalony pomysł zamiany miejsc – Annie pojedzie do mamy w Londynie, a Hallie do taty w Kalifornii. Dziewczynki chcą sprawić, aby ich rodzice zakochali się w sobie na nowo.
„Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”. Niedziela, 31 grudnia, godz. 20:20. TVP1.
Samotna matka Maggie (Sarah Jessica Parker) postanawia wyjechać ze swoją nastoletnią córkę do Europy, żeby pokazać jej swoją ukochaną Toskanię. Tam spotyka swoją dawną miłość, Lucę (Raoul Bova). Okazuje się, że nigdy o niej nie zapomniał.
„Step up – Taniec zmysłów”. Niedziela, 31 grudnia, godz. 22:00. TVP1.
Zapalony hiphopowiec i buntownik Tyler Gage (Channing Tatum) zostaje skazany na 200 godzin prac społecznych w Maryland School of the Arts. Tam spotyka jedną z najlepszych uczennic – baletnicę Norę (Jenna Dewan).
„Sisi”. Poniedziałek, 1 stycznia, godz. 20:25 (cz. 1.) i 22:15 (cz.2.). TVP1.
Księżniczka bawarska Helena przyjeżdża wraz z młodszą siostrą Sisi (Cristiana Capotondi) do Austrii. Tam ma dojść do jej spotkania z arcyksięciem Franciszkiem Józefem I (David Rott), który ma zostać jej mężem. Franciszek zakochuje się jednak w Sisi, która odwzajemnia jego uczucie. Tej sytuacji nie akceptuje matka Franciszka – arcyksiężna Zofia (Martina Gedeck).

„Mumia powraca”. Piątek, 29 grudnia, godz. 20:45. Powtórka w niedzielę, 31 grudnia, godz. 15:35. TVP2.
Rok 1935. Rick O’Connell (Brendan Fraser) i Evelyn (Rachel Weisz) są szczęśliwą parą małżeńską wychowującą ośmioletniego synka. Ciąg nieprzewidzianych zdarzeń sprawia, że zabalsamowane ciało Imhotepa powraca do życia. Rodzina O’Connell musi stanąć do walki ze złem zagrażającym całemu światu…
„Śniadanie do łóżka”. Piątek, 29 grudnia, godz. 23:05. TVP2.
Zdolny, ale pechowy kucharz Piotr (Tomasz Karolak) zakochuje się bez pamięci w ponętnej stylistce Marcie (Małgorzata Socha). Niestety jego była narzeczona Ewa (Izabela Kuna), szefowa działu mody magazynu i przełożona Marty, jest gotowa na wszystko, aby odzyskać względy swojego eks.
„Kopciuszek w świecie mody”. Sobota, 30 grudnia, godz. 16:00. TVP2.
Kate Kassell (Portia Doubleday), młoda, utalentowana projektantka mody, zaczyna pracę w domu mody swojego ojca, Lee Kassella (Chris Noth). Pracuje tam również druga żona ojca i jej dwie córki. Trzy panie wyraźnie nie lubią Kate i robią wszystko, żeby pozbyć się jej z firmy.
„Medicus”. Sobota, 30 grudnia, godz. 22:05. TVP2.
XI wiek. Rob (Tom Payne) wyrusza ze średniowiecznej Anglii do Persji, aby w Isfahanie pobierać nauki od największego lekarza swojej epoki – Ibn Siny (Ben Kingsley).
Gwiazdy w południe – „Pół żartem, pół serio”. Niedziela, 31 grudnia, godz. 11:30. TVP2.
Bezrobotni muzycy Jerry (Jack Lemmon) i Joe (Tony Curtis) są przypadkowymi świadkami zbrodni. Z obawy przed zemstą uciekają przebrani za kobiety. Jako Daphne i Josephine zatrudniają się w damskim zespole jazzowym, który wyrusza na tournee do Miami.
„Cziłała z Beverly Hills”. Poniedziałek, 1 stycznia, godz. 16:20. TVP2.
Ekscentryczna Viv (Jamie Lee Curtis) oddaje swą suczkę rasy chihuahua pod opiekę siostrzenicy Rachel (Piper Perabo), a sama wyjeżdża do Europy. Tymczasem Rachel nie zamierza zrezygnować z wyjazdu do Meksyku. Niestety po przyjeździe do tego kraju suczka znika…
„Tożsamość”. Poniedziałek, 1 stycznia, godz. 23:55. TVP2.
W burzliwą, deszczową noc los styka ze sobą dziesięcioro obcych sobie ludzi: kierowcę lizmuzyny (John Cusack), gwiazdę telewizji lat 80-tych (Rebecca DeMornay), gliniarza (Ray Liotta), który eskortuje zabójcę (Jake Busey), dziewczynę na telefon (Amanda Peet), parę nowożeńców (Clea DuVall i William Lee Scott) i zmagającą się z kryzysem rodzinę (John C. McGinleyLeila KenzieBret Loehr). Wszyscy szukają schronienia w położonym na uboczu motelu.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *