Filmy w Jedynce i Dwójce

Joaquin Phoenix zakochuje się w Scarlett Johansson, a Renée Zellweger w Colinie Firth, Geena Davis i Susan Sarandon wyjeżdżają na weekend w góry, a Jaclyn Smith nie może zapomnieć o rodzinnej tragedii. W Dwójce Kate Winslet chce się zemścić, Rowan Atkinson musi odzyskać klejnoty koronne, Jackie Chan doznaje amnezji, Nicolas Cage próbuje ocalić świat, a Gwyneth Paltrow rozpoczyna szkolenie u Mika Myersa.

 

Weekendowy Hit Jedynki – „Kalejdoskop”. Piątek, 2 marca, godz. 23:05. TVP1.

Hilary (Jaclyn Smith), Alexandra (Patricia Kalember) i Meagan (Claudia Christian) zostały osierocone w dzieciństwie. Dwóm młodszym siostrom dopisało szczęście, trafiły do kochających, troskliwych rodzin, a traumatyczne wspomnienia szybko zatarły się. Jedynie najstarsza Hilary nigdy nie zapomniała o rodzinnej tragedii…

„Thelma i Louise”. Sobota, 3 marca, godz. 23:15. TVP1.

Całkowicie uzależniona od swojego męża gospodyni domowa Thelma (Geena Davis) i jej przyjaciółka, kelnerka Louise (Susan Sarandon), wyjeżdżają na weekend w góry. Po drodze zatrzymują się w przydrożnym barze…

Zakochana Jedynka – „Dziennik Bridget Jones”. Niedziela, 4 marca, godz. 21:20. TVP1.

Bridget Jones (Renée Zellweger) to trzydziestoparolatka cierpiąca na nadwagę. Próbuje ograniczyć palenie i picie, ale przede wszystkim nieustająco szuka wymarzonego księcia z bajki. Podczas świątecznej wizyty u rodziców poznaje przystojnego prawnika – Marka Darcy’ego (Colin Firth)…

„Ona”. Niedziela, 4 marca, godz. 23:55. TVP1.

Theodore (Joaquin Phoenix) pracuje w serwisie BeautifulHandwrittenLetters.com, gdzie pisze osobiste listy w imieniu klientów. Pewnego dnia instaluje na komputerze nowoczesny system, który poznaje potrzeby użytkownika, by móc je jak najlepiej zaspokajać. Tak zaczyna się jego związek z OS (Scarlett Johansson).

„Cynga”. Wtorek, 6 marca, godz. 00:30. TVP1.

Wrzesień 1939 roku. Andrzej (Tomasz Łysiak) ucieka z Warszawy. W poszukiwaniu rodziców usiłuje przedostać się do okupowanego przez Rosjan Lwowa. NKWD aresztuje go pod zarzutem szpiegostwa. Zostaje skazany na śmierć, a potem ułaskawiony i zesłany do syberyjskiego łagru.

„Johnny English”. Piątek, 2 marca, godz. 23:45. TVP2.

W tragicznych okolicznościach giną niemal wszyscy brytyjscy tajni agenci. Jednym z ocalałych jest niezdarny pracownik biurowy Johnny English (Rowan Atkinson), który musi odzyskać klejnoty koronne królowej Elżbiety II.

„Zgadnij, kim jestem?”. Sobota, 3 marca, godz. 21:35. TVP2.

Helikopter wiozący komandosów na tajną akcję rozbija się. Z życiem uchodzi tylko jeden z agentów, który doznaje amnezji (Jackie Chan). Odzyskuje przytomność otoczony przez członków afrykańskiego plemienia. Po pewnym czasie nadarza się sposobność na powrót do cywilizacji i odzyskanie utraconych wspomnień.

„Uczeń czarnoksiężnika”. Niedziela, 4 marca, godz. 20:05. TVP2.

Mistrz magii Balthazar Blake (Nicolas Cage) i jego uczeń Davem (Jay Baruchel) próbują ocalić świat. W tym celu muszą pokonać odwiecznego wroga – Maxima Horvath’a (Alfred Molina). Problem w tym, że Dave nie wierzy w swoje magiczne umiejętności.

Kino bez granic – „Projektantka”. Niedziela, 4 marca, godz. 22:05. TVP2.

Australijska prowincja, miasteczko Dungatar, lat 50. XX wieku. Dwadzieścia lat wcześniej uczeń miejscowej szkoły umiera w niewyjaśnionych okolicznościach. Jedynym świadkiem tragedii jest Tilly Dunnage (Kate Winslet), którą obwinia się o śmierć chłopaka. Po latach wraca jako wspaniała projektantka, żeby zemścić się na ludziach, którzy niesłusznie ją wówczas oskarżyli.

Kino relaks – „Szkoła stewardes”. Środa, 7 marca, godz. 22:20. TVP2.

Donna Jensen (Gwyneth Paltrow) chce zmienić swoje dotychczasowe życie. Marzy o karierze stewardesy, a jej wzorem jest legendarna przedstawicielka tego zawodu Sally Weston (Candice Bergen). Dona rozpoczyna szkolenie u słynnego instruktora Johna Whitney’a (Mike Myers).

„Ludzkie dzieci”. Czwartek, 8 marca, godz. 00:30. TVP2.

Wielka Brytania w niedalekiej przyszłości. Ludzkość boryka się z problemem bezpłodności. Niespodziewanie świat obiega wiadomość o śmierci najmłodszego człowieka na świecie, który żył dokładnie 18 lat, 4 miesiące, 20 dni, 16 godzin i 8 minut. Czy homo sapiens jest skazany na zagładę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *