Filmy w TVP Kultura

Christian Bale i Amy Adams współpracują z FBI, Kinga Preis i Tomasz Karolak chcą zostać milionerami, Penelope Cruz wraca do Sarajewa, a syn Liama Cunninghama i Berenice Bejo zostaje dyktatorem.
 

 
Wieczór kinomana – „Dzieciństwo wodza”. Piątek, 2 marca, godz. 20:05. TVP Kultura.
Podparyska wieś tuż po I wojnie światowej. Amerykański dyplomata (Liam Cunningham), pracujący nad Traktatem Wersalskim i jego sfrustrowana żona (Berenice Bejo) kompletnie nie poświęcają uwagi dziecku. W inteligentnym chłopcu powoli budzi się dyktator.
Bilet do kina – „American Hustle. Amerykański przekręt”. Sobota, 3 marca, godz. 20:00. TVP Kultura.
Irving Rosenfeld (Christian Bale) jest zawodowym oszustem, który wraz z partnerką Sydney Prosser (Amy Adams) zostaje wmanewrowany do współpracy z FBI. Niezrównoważony agent Richie DiMaso (Bradley Cooper) wciąga parę w niebezpieczny, ale pociągający świat wpływowych lobbystów i mafii…
Panorama kina polskiego – „Milion dolarów”. Niedziela, 4 marca, godz. 20:00. TVP Kultura.
Największą wartością w życiu Bożeny (Kinga Preis) są pieniądze. Niestety, w tej kwestii nie może liczyć na męża Stasiunka (Tomasz Karolak), życiowego nieudacznika, który nie potrafi należycie zadbać o dom i żonę. Wszystko zmienia się, gdy sąsiadka małżeństwa dziedziczy milion dolarów i… umiera. Nie wiedzą, że amatorów łatwych pieniędzy jest więcej.
Lekkie obyczaje – „The Exploding Girl”. Wtorek, 6 marca, godz. 22:55. TVP Kultura.
Ivy (Zoe Kazan), studentka cierpiąca na epilepsję, spędza wakacje w towarzystwie przyjaciela z dzieciństwa. Czy wspólnie spędzony czas wzmocni ich więź?
Na wschód od Hollywood – „Powtórnie narodzony”. Środa, 7 marca, godz. 20:00. TVP Kultura.
Samotna matka Gemma (Penelope Cruz) przyjeżdża do Sarajewa razem z dorastającym synem. Właśnie tam, podczas wojny bośniackiej, zginął jego ojciec.
Czwartkowy klub filmowy – „Uniesie nas wiatr”. Czwartek, 8 marca, godz. 20:00. TVP Kultura.
Do małej, kurdyjskiej wioski w Iranie przybywa grupa mężczyzn z Teheranu. Tam czekają na śmierć stuletniej staruszki i ceremonię pogrzebową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *