Filmy w TVP Kultura

Philip Seymour Hoffman pracuje nad nowym spektaklem, Tomasz Kot zostaje liderem zespołu, Wiesław Komasa terroryzuje sąsiadów, a Susan Sarandon i Barry Bostwick stają się świadkiem stworzenia idealnego kochanka.
 
Wieczór kinomana – „Synekdocha, Nowy Jork”. Piątek, 2 czerwca, godz. 20:25. TVP Kultura.
Reżyser teatralny Caden Cotard (Philip Seymour Hoffman) po sukcesie „Śmierci komiwojażera” pracuje nad nowym spektaklem, który ma być realistyczny w każdym calu. Lata mijają, a Caden coraz bardziej pogrąża się w swojej pracy. Granica między fikcją a rzeczywistością zaczyna się zacierać…
Bilet do kina – „Skazany na bluesa”. Sobota, 3 czerwca, godz. 20:20. TVP Kultura.
Filmowa biografia Ryszarda Riedla (Tomasz Kot), lidera zespołu Dżem, który zmarł w 1994 roku po przedawkowaniu narkotyków.
„Rysa”. Niedziela, 4 czerwca, godz. 20:15. TVP Kultura.
Joanna (Jadwiga Jankowska-Cieślak) i Jan (Krzysztof Stroiński) są małżeństwem krakowskich intelektualistów. Podczas rodzinnej uroczystości do ich mieszkania ktoś podrzuca kasetę wideo, na której nagrany jest fragment programu sugerujący, że Jan był przed laty współpracownikiem UB. Miał za zadanie ożenić się z Joanną, by inwigilować jej ojca.
Panorama kina polskiego – „Lincz”. Poniedziałek, 5 czerwca, godz. 20:20. TVP Kultura.
W niewielkiej wsi zostaje zamordowany mężczyzna (Wiesław Komasa) – recydywista, który przez lata terroryzował okolicznych mieszkańców. O morderstwo oskarżani są trzej bracia – Adam (Leszek Lichota), Marcin (Maciej Mikołajczyk) i Dariusz (Łukasz Simlat). Rodziny oskarżonych wraz z mieszkańcami wsi stają do walki o ich uniewinnienie…
Panorama kina światowego – „Hannah Arendt”. Środa, 7 czerwca, godz. 22:35. TVP Kultura.
Biograficzna opowieść o Hannah Arendt (Barbara Sukowa), niemieckiej teoretyk polityki, filozof i publicystce, jednej z najbardziej wpływowych myślicielek XX wieku.
Filmy, które zmieniły Amerykę – „Rocky Horror Picture Show”. Czwartek, 8 czerwca, godz. 20:20. TVP Kultura.
Do tajemniczego zamku zamieszkiwanego przez groźnego doktora Frank-N-Furtera (Tim Curry) pewnej nocy trafiają Janet (Susan Sarandon) i Brad (Barry Bostwick). Para stanie się świadkiem stworzenia idealnego kochanka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *