Filmy w TVP Kultura

„Wszyscy albo nikt” w Wieczorze kinomana, „Kochanek królowej” w bilecie do kina, „Jeziorak” w Panoramie kina polskiego, „Droga na północ” w cyklu Na wschód od Hollywood oraz „Na skróty” w Czwartkowy klub filmowym.

 

 

 

Wieczór kinomana – „Wszyscy albo nikt”. Piątek, 22 września, godz. 20:25. TVP Kultura.

Nauczyciel w małej wiejskiej szkole musi pilnie wyjechać, aby zaopiekować się chorą matką. Na swoje miejsce zmuszony jest zatrudnić trzynastoletnią dziewczynkę o imieniu Wei (Minzhi Wei). Obiecuje, że jeśli po swoim powrocie zastanie w klasie wszystkich uczniów, wypłaci jej wysoką nagrodę.

Bilet do kina – „Kochanek królowej”. Sobota, 23 września, godz. 20:20. TVP Kultura.

Oparta na faktach historia słynnego romansu duńskiej królowej Karoliny Matyldy Hanowerskiej (Alicia Vikander), żony króla Chrystiana VII (Mikkel Boe Følsgaard), z wpływowym politykiem Johannem Friedrichem Struenseem (Mads Mikkelsen).

Panorama kina polskiego – „Jeziorak”. Niedziela, 24 września, godz. 20:30. TVP Kultura.

Iza Dereń (Jowita Budnik), policjantka z prowincjonalnego miasteczka, prowadzi śledztwo w sprawie śmierci ukraińskiej prostytutki. Równocześnie trwają poszukiwania dwóch policjantów zaginionych na służbie. Jeden z nich jest jej partnerem.

Na wschód od Hollywood – „Droga na północ”. Środa, 27 września, godz. 20:20. TVP Kultura.

Czterdziestoletni pianista Timo Porola (Samuli Edelmann) zostaje porzucony przez żonę. Nie dość, że życie wymyka mu się spod kontroli, to jeszcze musi zaopiekować się swoim dawno niewidzianym ojcem Leo (Vesa-Matti Loiri).

Czwartkowy klub filmowy – „Na skróty”. Czwartek, 28 września, godz. 20:25. TVP Kultura.

Los Angeles. Losy kilkunastu osób z różnych warstw społecznych splatają się prowadząc do zaskakujących sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *