Zapowiedzi TV

Filmy w TVP Kultura

Al Pacino, Jack Lemmon, Ed Harris i Alan Arkin muszą wziąć udział w konkursie, Mateusz Kościukiewicz i Filip Pławiak wyruszają w podróż nad morze, Padraic Delaney i Cillian Murphy angażują się w walkę o niepodległość, a Jean-Pierre Léaud szuka pracy.
 
Panorama kina polskiego – „Bilet na księżyc”. Niedziela, 10 grudnia, godz. 20:15. TVP Kultura.
Rok 1969. Adam (Filip Pławiak) zostaje powołany do wojska. Ku własnemu rozczarowaniu dostaje przydział do służby w Marynarce Wojennej. Razem ze starszym bratem Antkiem (Mateusz Kościukiewicz) wyruszają w podróż nad morze. Po drodze odwiedzają starych znajomych i zawierają nowe przyjaźnie.
Kino nocne – „Glengarry Glen Ross”. Poniedziałek, 11 grudnia, godz. 22:50. TVP Kultura.
Ricky Roma (Al Pacino), Shelly Levene (Jack Lemmon), Dave Moss (Ed Harris) i George Aronow (Alan Arkin) to długoletni agenci podupadającej firmy handlującej nieruchomościami. Pewnego dnia zjawia się przysłany przez szefostwo młody, energiczny i pewny siebie doradca Blake (Alec Baldwin), który stawia ultimatum – albo przystąpią do konkursu na najlepsze wyniki sprzedaży, albo zostaną zwolnieni.
Na wschód od Hollywood – „Wiatr buszujący w jęczmieniu”. Środa, 13 grudnia, godz. 20:20. TVP Kultura.
Irlandia, lata 20. XX wieku. Teddy i Damien O’Donovan (Padraic Delaney i Cillian Murphy) angażują się w walkę o niepodległość. Obaj wstępują do IRA, ale los sprawi, że znajdą się po przeciwnych stronach barykady…
Czwartkowy klub filmowy – „Skradzione pocałunki”. Czwartek, 14 grudnia, godz. 20:25. TVP Kultura.
Po powrocie z wojska Antoine Doinel (Jean-Pierre Léaud) szuka pracy. Po pewnym czasie zostaje zatrudniony w charakterze pomocnika detektywa w agencji pana Blady (André Falcon).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *