Filmy w Jedynce i Dwójce

Cameron Diaz i Ashton Kutcher biorą ślub, Robert Więckiewicz zmienia swoje życie, Jason Lee musi zatrzeć ślady zdrady, a Timothy Dalton unieszkodliwia snajpera w Bratysławie. W Dwójce Bartłomiej Topa podejmuje bohaterską walkę, Timothy Spall dostrzega piękność w barze, Izabella Scorupco zakochuje się w stolarzu, a Elmo Nüganen i Lembit Ulfsak przygotowują się do zbiorów.

Weekendowy Hit Jedynki – „Franciszkanie w ruchu oporu”. Piątek, 8 grudnia, godz. 21:20. TVP1.

Asyż, II wojna światowa. Ojcec Rufino Niccacci (Ben Cross) z franciszkańskiego klasztoru św. Damiana z narażeniem życia ukrywa żydowskich uchodźców, wielu w klasztorze, przebranych za siostry zakonne i mnichów.

Hit na sobotę – „Król życia”. Sobota, 9 grudnia, godz. 21:10. TVP1.

Czterdziestoparoletni Edward (Robert Więckiewicz) pracuje w korporacji. Nie znosi swojego zajęcia, jest złośliwy dla żony, niecierpliwy dla córki i nie ma czasu dla ojca. Wszystko się zmienia za sprawą wypadku samochodowego…

„Męska rzecz”. Sobota, 9 grudnia, godz. 22:55. TVP1.

Paul (Jason Lee) za kilka dni ma ożenić się z Karen (Selma Blair). Jednak po swoim wieczorze kawalerskim budzi się w łóżku z nieznajomą dziewczyną (Julia Stiles). Narzeczona o niczym nie wie, a Paul robi wszystko, by zatrzeć ślady rzekomej zdrady.

Zakochana Jedynka – „Co się zdarzyło w Las Vegas?”. Niedziela, 10 grudnia, godz. 21:10. TVP1.

Jack Fuller (Ashton Kutcher) i Joy McNally (Cameron Diaz) pod wpływem silnych emocji i dużej dawki alkoholu zawierają związek małżeński. Kiedy następnego ranka uświadamiają sobie, co zrobili, chcą jak najszybciej uzyskać rozwód. Sytuacja diametralnie się zmienia, gdy Jack wygrywa fortunę na automatach do gier.

James Bond w Jedynce – „W obliczu śmierci”. Poniedziałek, 11 grudnia, godz. 21:40. TVP1.

W czasie ćwiczeń brytyjskich agentów specjalnych na Gibraltarze nieznany sprawca zabija trzech spośród nich. Jedynym ocalałym jest James Bond (Timothy Dalton). Niebawem udaje się do Bratysławy. Tam ma unieszkodliwić pewnego snajpera…

„Karbala”. Piątek, 8 grudnia. godz. 22:30. TVP2.

Irak, rok 2004. Polscy i bułgarscy żołnierze pod dowództwem kapitana Kalickiego (Bartłomiej Topa) dostają rozkaz obrony ratusza w Karbali. Okrążeni przez przeważające siły wroga, pozbawieni łączności z bazą oraz zapasów żywności i amunicji, podejmują bohaterską walkę.

„Kwiat pustyni”. Niedziela, 10 grudnia, godz. 20:10. TVP2.

Historia oparta na biografii światowej sławy somalijskiej modelki. Waris Dirie (Liya Kebede) w wieku trzynastu lat została sprzedana ponad sześćdziesięcioletniemu mężczyźnie. Miała zostać jego czwartą żoną. W środku nocy uciekła i przez pustynię dotarła do Mogadiszu, a stamtąd do Londynu. Tam dostrzegł ją fotograf Terry Donaldson (Timothy Spall).

Kino bez granic – „Mandarynki”. Niedziela, 10 grudnia, godz. 23:35. TVP2.

W 1992 roku w Abchazji wybucha wojna. Z małej wioski w niewielkiej dolinie uciekli już prawie wszyscy. Pozostało jedynie dwóch mężczyzn: Margus (Elmo Nüganen) i Ivo (Lembit Ulfsak). Pierwszy jest właścicielem plantacji mandarynek i właśnie szykuje się do zebrania wyjątkowo obfitych plonów, a drugi, stolarz, całymi dniami robi skrzynki na mandarynki.

Kino relaks – „Miłosne antidotum”. Środa, 13 grudnia, godz. 22:30. TVP2.

Veronica (Izabella Scorupco) to atrakcyjna rozwódka z zamożnej sztokholmskiej rodziny i lekarka z zawodu. Pewnego dnia w jej eleganckim apartamencie zjawia się stolarz Micke (David Hellenius).

„Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł”. Czwartek, 14 grudnia, godz. 22:55. TVP2.

Film rekonstruuje zdarzenia, które miały miejsce w 1970 roku na polskim wybrzeżu. Pracownik portu Brunon Drywa (Michał Kowalski) zostaje trafiony pociskiem w czasie dramatycznych wydarzeń w Gdyni zakończonych brutalną pacyfikacją manifestantów przez oddziały wojska i milicji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *