Filmy w TVP Kultura

Meryl Streep musi zaopiekować się Shirley MacLaine, Mirjana Karanović prowadzi wygodne i szczęśliwe życie, Freida Pinto zakochuje się w Rizu Ahmedzie, a John Collin wysyła Nastassjaę Kinski do pałacu.
 
Na wschód od Hollywood – „Dobra żona”. Piątek, 19 stycznia, godz. 20:20. TVP Kultura.
Powojenna Serbia. Milena (Mirjana Karanović) jest kobietą w średnim wieku, żoną i matką, żyjącą wygodnie w ekskluzywnej dzielnicy Belgradu. Razem z mężem prowadzą beztroskie życie. Pewnego dnia wszystko zaczyna się zmieniać…
Bilet do kina – „Trishna. Pragnienie miłości”. Sobota, 20 stycznia, godz. 20:20. TVP Kultura.
Piękna Triszna (Freida Pinto) z małej hinduskiej wsi poznaje przystojnego i bogatego Jaya Singha (Riz Ahmed). Młodzi zakochują się w sobie bez pamięci. Z czasem okazuje się, że dzieli ich więcej, niż mogło wydawać się na początku…
Panorama kina polskiego – „Anatomia zła”. Niedziela, 21 stycznia, godz. 20:20. TVP Kultura.
Lulek (Krzysztof Stroiński), płatny zabójca pracujący dla gangsterów, zostaje warunkowo wypuszczony z więzienia. W zamian, na polecenie prokuratora, który kilka lat wcześniej go zamknął, ma „sprzątnąć” komendanta Centralnego Biura Śledczego.
Lekkie obyczaje – „Pocztówki znad krawędzi”. Wtorek, 23 stycznia, godz. 22:05. TVP Kultura.
Drugorzędna aktorka Suzanne Vale (Meryl Streep), żyje w cieniu swojej matki, hollywoodzkiej gwiazdy Doris Mann (Shirley MacLaine). Wiedząc, że Suzanne ma problemy z narkotykami, producent uzależnia powierzenie jej kolejnej roli od sprawowania nad nią opieki przez kogoś odpowiedniego. Kiedy kobiety postanawiają zamieszkać razem, okazuje się, że Doris jest alkoholiczką.
Wieczór kinomana – „Tess”. Środa, 24 stycznia, godz. 20:25. TVP Kultura.
Ubogi wiejski woźnica John Durbeyfield (John Collin) dowiaduje się, że być może jest potomkiem pewnej bogatej rodziny. Zmusza swoją najstarszą córkę, szesnastoletnią Tess (Nastassja Kinski), by udała się do pałacu rzekomych krewnych.
Czwartkowy klub filmowy – „Jak utopić doktora Mraczka”. Czwartek, 25 stycznia, godz. 20:20. TVP Kultura.
Rodzinie praskich wodników grozi niebezpieczeństwo – mogą ulec zagładzie przez wysuszenie. Wszystko przez nakaz opuszczenia zawilgoconej willi położnej nad rzeką i konieczność przeniesienia się do budynku z centralnym ogrzewaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *