Zapowiedzi TV

Filmy w TVP Kultura

Mads Mikkelsen pracuje w przedszkolu, Marianne Jean-Baptiste postanawia odnaleźć swoją biologiczną matkę, a w małżeństwie Petera Gallahera i Andie MacDowell brakuje miejsca na prawdziwe uczucie.
 
Na wschód od Hollywood – „Polowanie”. Piątek, 9 lutego, godz. 20:20. TVP Kultura.
Lukas (Mads Mikkelsen) pracuje w przedszkolu w małym szwedzkim miasteczku, do którego chodzi córeczka jego najlepszego przyjaciela. Dziewczynka nieoczekiwanie oskarża Lukasa o molestowanie. Rozpoczyna się prawdziwa nagonka, a niedawni znajomi prześcigają się w nienawiści i okrucieństwie.
Bilet do kina – „Sekrety i kłamstwa”. Sobota, 10 lutego, godz. 20:20. TVP Kultura.
Czarnoskóra Hortense (Marianne Jean-Baptiste) mieszka w Londynie, jest okulistką i świetnie się jej powodzi. Po śmierci przybranej matki postanawia dowiedzieć się, kim byli jej biologiczni rodzice. Okazuje się, że jej matka (Brenda Blethyn) pracuje jako robotnica w fabryce opakowań.
Panorama kina polskiego – „Yesterday”. Niedziela, 11 lutego, godz. 20:40. TVP Kultura.
Rok 1964. W prowincjonalnym polskim miasteczku czterej uczniowie klasy maturalnej przeżywają fascynację piosenkami „czwórki z Liverpoolu”. Nadają sobie pseudonimy od imion słynnych muzyków i zakładają zespół grający utwory Lennona i McCartneya. W poststalinowskiej rzeczywistości niestety nie spotyka się to z uznaniem…
Kino nocne – „Sąsiady”. Poniedziałek, 12 lutego, godz. 23:15. TVP Kultura.
Mieszkańcy łódzkiej kamienicy ciągle muszą walczyć z biedą i brakiem perspektyw. Okazuje się, że prości ludzie mają w sobie więcej empatii i miłości niż ci, którzy nimi gardzą.
Lekkie obyczaje – „Seks, kłamstwa i kasety wideo”. Wtorek, 13 lutego, godz. 21:44. TVP Kultura.
Adwokat John Millaney (Peter Gallaher) jest pewnym siebie yuppie, typowym karierowiczem, zajmującym wysokie stanowisko w firmie prawniczej. Wprawdzie zapewnia żonie (Andie MacDowell) życie w luksusie, ale w ich małżeństwie brakuje miejsca na prawdziwe uczucie.
Wieczór kinomana – „Synekdocha, Nowy Jork”. Środa, 14 lutego, godz. 20:25. TVP Kultura.
Reżyser teatralny Caden Cotard (Philip Seymour Hoffman) pracuje nad nowym spektaklem, realistycznym w każdym calu. Lata mijają, a cienka granica między fikcją i rzeczywistością zaczyna się zacierać…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *