Filmy w Jedynce Dwójce

Meryl Streep postanawia zostać śpiewaczką, Mike Myers szkoli Gwyneth Paltrow, Adrian Zaremba śledzi Katarzynę Ucherską, a Katarzyna Zawadzka chce spotkać Wincentego Witosa. W Dwójce Pierce Brosnan przeżywa poważne załamanie, Piotr Stramowski zaczyna rozpracowywać zorganizowaną grupę przestępczą, Ben Stiller i Drew Barrymore przeprowadzają się do domu marzeń, a Jake Gyllenhaal w ciągu jednego dnia traci wszystko.

„Boska Florence”. Piątek, 14 września, godz. 22:35. TVP1.
Florence Foster Jenkins (Meryl Streep) kocha muzykę ponad życie, niestety bez wzajemności… Kompletnie pozbawiona głosu i słuchu muzycznego dziedziczka sporej fortuny postanawia zostać śpiewaczką.
„Dziewczyny ze Lwowa”. S. III/odc. 3: „Narzeczony? Byle nie Polak”. Sobota, 15 września, godz. 20:30. TVP1.
Olya (Katarzyna Ucherska) popada w coraz większą paranoję – jest pewna, że ktoś za nią jednak cały czas chodzi. Zachowuje się tak irracjonalnie, że zaczyna to być trudne do zniesienia. Tomek (Adrian Zaremba) postanawia sprawdzić, czy jego ukochana nie zwariowała i sam zaczyna ją… śledzić.
„Drogi wolności”. Odc. 3: „Herbata z cukrem”. Niedziela, 16 września, godz. 20:10. TVP1.
Koniec października 1918 rok. Na starym strychu krakowskiej kamienicy działa już redakcja tygodnika Iskra. Jego redaktor naczelna, Alina (Katarzyna Zawadzka) próbuje znaleźć dojście do posła Wincentego Witosa, przewodniczącego Komisji Likwidacyjnej.
Zakochana Jedynka – „Szkoła stewardes”. Niedziela, 16 września, godz. 22:20. TVP1.
Donna Jensen (Gwyneth Paltrow) chce zmienić swoje dotychczasowe życie. Marzy o karierze stewardesy, a jej wzorem jest legendarna przedstawicielka tego zawodu – Sally Weston (Candice Bergen). Dona rozpoczyna szkolenie u słynnego instruktora Johna Whitney’a (Mike Myers).
„Generał MacArthur”. Wtorek, 18 września, godz. 22:35. TVP1.
Historia życia generała Douglasa MacArthura (Gregory Peck), naczelnego dowódcy sił alianckich podczas drugiej wojny światowej oraz głównodowodzącego siłami ONZ w wojnie koreańskiej. Akcja filmu rozpoczyna się w 1942 roku.
„Kompania X”. S. I/odc. 2. Wtorek, 18 września, godz. 21:40. TVP1.
Serial szpiegowski inspirowany wydarzeniami II wojny światowej. W małym miasteczku w pobliżu jeziora Ontario spotyka się pięcioro młodych ludzi wybranych do tajnej misji. Odbywają tam wyczerpujący trening żeby skutecznie walczyć z nazistami.

„Pitbull. Nowe porządki”. Piątek, 14 września, godz. 23:00. TVP2.
Komisarz Dariusz Wolkowski „Majami” (Piotr Stramowski), policjant z mokotowskiej komendy, zaczyna rozpracowywać zorganizowaną lokalną grupę przestępczą. Okazuje się, że tę sprawę prowadzą policjanci z sekcji zabójstw z Pałacu Mostowskich
„Starsza pani musi zniknąć”. Sobota, 15 września, godz. 12:15. TVP2.
Młoda zakochana para – Alex (Ben Stiller) i Nancy (Drew Barrymore) – znajduje w Nowym Jorku dom swoich marzeń. Okazuje się, że w bajkowej ofercie jest pewien haczyk. Wraz z zakupem dostają pod swój dach kłopotliwą lokatorkę – staruszkę, która uprzykrza im życie.
„Uwięziona w mroku”. Sobota, 15 września, godz. 22:20. TVP2.
Niewidoma dziewczyna po przejściach – Sara (Michelle Monaghan), mieszka w eleganckim apartamencie w jednym z nowojorskich wieżowców. Jedyną bliską osobą jest jej chłopak, Ryan (Andrew W. Walker). Pewnego dnia Sara potyka się o ciało leżące w kałuży krwi…
„Do utraty sił”. Niedziela, 16 września, godz. 20:05. TVP2.
Billy Hope (Jake Gyllenhaal) ma piękną i kochającą żonę (McAdams), uroczą córkę i wielkie osiągnięcia na ringu. Choć wydaje się to niemożliwe, w ciągu jednego dnia traci wszystko…
„Syberiada polska”. Niedziela, 16 września, godz. 22:15. TVP2.
Zima 1940 roku. Jan Dolina (Adam Woronowicz) gospodarz z kresowej wsi, były kapral Wojska Polskiego, zostaje wraz z rodziną wywieziony na Syberię. Komendantem obozu jest sadystyczny, pałający nienawiścią do Polaków kapitan NKWD Sawin (Andrey Zhurba). Ich marzeniem jest przetrwanie i powrót do ojczyzny.
Kino relaks – „Wielki podryw”. Środa, 19 września, godz. 22:30. TVP2.
Max Conners (Sigourney Weaver) i jej córka Page (Jennifer Love Hewitt) kochają pieniądze i luksus. Na zaspokajanie swoich potrzeb zarabiają w nietypowy sposób. Max łamie serca bogatym mężczyznom, szybko doprowadza ich do ołtarza i – korzystając z pomocy córki – szybko się z nimi rozwodzi zatrzymując oczywiście sporą część mężowskich majątków. Niestety Page ma już dosyć współpracy z matką…
„Kumple na zabój”. Czwartek, 20 września, godz. 21:50. TVP2.
Płatny morderca Julian Noble (Pierce Brosnan) podczas pobytu w Meksyku, gdzie ma wykonać jedno ze swoich zadań, przeżywa poważne załamanie. Z pomocą przychodzi mu zupełnie przeciętny człowiek – pewien żonaty handlowiec z Denver (Greg Kinnear).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *