Filmy w Jedynce i Dwójce

Robert Redford i Nick Nolte wyruszają w niebezpieczną podróż, Jake Gyllenhaal szuka sposobu na zarabianie, Reese Witherspoon przygotowuje się do ślubu, a Monica Bellucci obiecuje swojemu kochankowi, że w ciągu trzech miesięcy zbuduje na pustyni pałac. w dwójce Colin Firth demaskuje medium, Ashton Kutcher i Cameron Diaz biorą ślub, Jean Reno wpada w tarapaty, Jackie Chan szuka chińskich znaków zodiaku, Jennifer Lopez uczy Richarda Gere, a Pierce Brosnan wyjeżdża do Rosji.
 

 

 
Hit na sobotę – „Wolny strzelec”. Sobota, 28 kwietnia, godz. 21:20. TVP1.
Los Angeles. Bezrobotny Louis Bloom (Jake Gyllenhaal) utrzymuje się z drobnych rozbojów i kradzieży. Pewnego razu jest świadkiem wypadku na autostradzie. Grupka amatorów filmuje całe zajście żeby sprzedawać materiały stacji informacyjnej. Postanawia zacząć zarabiać w ten sam sposób.
Zakochana Jedynka – „Legalna blondynka 2”. Niedziela, 29 kwietnia, godz. 21:05. Również we wtorek, 1 maja, godz. 14:15. TVP1.
Elle (Reese Witherspoon) skończyła studia, pracuje w prestiżowej kancelarii prawniczej i przygotowuje się do ślubu z Emmettem (Luke Wilson). Pewnego dnia dowiaduje się, że jeden z największych klientów jej kancelarii wykorzystuje psy do testowania kosmetyków.
„Asterix i Obelix kontra Cezar”. Wtorek, 1 maja, godz. 11:15. TVP1.
Romantix (Stéphane Rousseau) śle przepełnione miłością listy do greckiej księżniczki Iriny (Vanessa Hessler). Choć ta osobiście nie zna tajemniczego adoratora, odlicza dni do spotkania z ukochanym. Niespodziewanie pojawiają się problemy…
„Szepty pustyni”. Cz 1 wtorek, 1 maja, godz. 15:55. Cz.2 środa, 2 maja, godz. 15:55. TVP1.
Lekarka z Wiednia – Sina Kersten (Esther Schweins), na prośbę swojej arabskiej przyjaciółki Raisy (Asli Bayram) wyjeżdża do Dubaju. Ojciec Raisy, przywódca potężnego klanu, jest umierający. Sina będzie miała niezwykle trudne zadanie – zdobyć zaufanie Beduinów.
„Paryż na bosaka”. Wtorek, 1 maja, godz. 21:40. TVP1.
Fiona (Fiona Gordon), stara panna, bibliotekarka prowadząca uporządkowane życie jedzie do Paryża wezwana przez swoją 88-letnią ciotkę Marthę (Emmanuelle Riva). Na miejscu odkrywa, że Martha zniknęła….
„Piknik z niedźwiedziami”. Wtorek, 1 maja, godz. 23:10. TVP1.
Autor książek podróżniczych Bill Bryson (Robert Redford) postanawia przeprawić się przez Appalachy trudnym i niebezpiecznym szlakiem. Na wyprawę wyrusza z przyjacielem Stephenem Katzem (Nick Nolte).
„Asterix i Obelix: Misja Kleopatra”. Środa, 2 maja, godz. 11:15. TVP1.
Jest 52 r. p.n.e. Piękna królowa Kleopatra (Monica Bellucci) obiecuje swojemu kochankowi, Juliuszowi Cezarowi (Alain Chabat), że w ciągu trzech miesięcy zbuduje dla niego na pustyni pałac tak wspaniały, że cesarz będzie musiał publicznie uznać wyższość Egipcjan nad Rzymianami.
„Cziłała z Beverly Hills”. Środa, 2 maja, godz. 14:15. TVP1.
Ekscentryczna Viv (Jamie Lee Curtis) oddaje swą suczkę rasy chihuahua pod opiekę siostrzenicy Rachel (Piper Perabo), a sama wyjeżdża do Europy. Tymczasem Rachel nie zamierza zrezygnować z wyjazdu do Meksyku. Niestety po przyjeździe do tego kraju suczka znika…
„Ranczo Wilkowyje”. Czwartek, 3 maja, godz. 15:10. TVP1.
Lucy (Ilona Ostrowska) i Kusy (Paweł Królikowski) cieszą się swoją miłością, a bywalcom „ławeczki” pod sklepem, jak zawsze doskwiera brak pieniędzy. Spokój burzy tryumfalny powrót skompromitowanego Czerepacha (Artur Barciś) i niespodziewane przybycie byłego męża Lucy – Amerykanina Louisa (Radosław Pazura).
„Karbala”. Czwartek, 3 maja, godz. 22:25. TVP1.
Irak, rok 2004. Polscy i bułgarscy żołnierze pod dowództwem kapitana Kalickiego (Bartłomiej Topa) dostają rozkaz obrony ratusza w Karbali. Okrążeni przez przeważające siły wroga, pozbawieni łączności z bazą oraz zapasów żywności i amunicji, podejmują bohaterską walkę.

 
„Chiński zodiak”. Niedziela, 29 kwietnia, godz. 20:05. TVP2.
„Asian Hawn” (Jackie Chan) jest najemnikiem i liderem grupy poszukującej artefaktów zagrabionych przez brytyjskich i francuskich żołnierzy z pałacu Yuan Ming Yuan. Głównym celem ekspedycji są figurki symbolizujące chińskie znaki zodiaku.
Kino bez granic – „Kolory prawdy”. Niedziela, 29 kwietnia, godz. 22:05. TVP2.
Simona (Taťána Kuchařová) jest byłą Miss Północnych Czech i żoną znakomitego hokeisty, zawodnika jednego z zachodnich klubów, Radka (Jiří Mádl). Pewnego dnia okazuje się, że kilka miesięcy musza spędzić w kraju.
„Faceci od kuchni”. Poniedziałek, 30 kwietnia, godz. 20:50. TVP2.
Alexandre Lagarde (Jean Reno), uznany w całym Paryżu mistrz kuchni, wpada w tarapaty. Nowy właściciel restauracji planuje zastąpić dotychczasowe menu rewolucyjną, znacznie tańszą kuchnią molekularną.
„Różowa Pantera”. Wtorek, 1 maja, godz. 16:25. TVP2.
Inspektor Clouseau (Steve Martin) prowadzi sprawę zabójstwa trenera narodowej drużyny piłki nożnej. Okazuje się, że z palca zamordowanego trenera zniknął ogromny pierścień z diamentem – tytułową Różową Panterą.
„Goldeneye”. Wtorek, 1 maja, godz. 20:10. Również w czwartek, 3 maja, godz. 15:50. TVP2.
Generał Arkady Orumow (Gottfried John) i pilotka Xenia (Famke Jannssen) wykradają z syberyjskiego centrum kosmicznego narzędzia przeznaczone do kierowania systemem GoldenEye. Kiedy wychodzi na jaw, że świadkiem całej akcji była Natalia (Izabella Scorupco), na kobietę zostaje wydany wyrok śmierci. Tymczasem do Rosji przyjeżdża James Bond (Pierce Brosnan).
„Kopciuszek w świecie mody”. Środa, 2 maja, godz. 16:20. TVP2.
Kate Kassell (Portia Doubleday), młoda, utalentowana projektantka mody, zaczyna pracę w domu mody swojego ojca, Lee Kassella (Chris Noth). Pracuje tam również druga żona ojca i jej dwie córki. Trzy panie wyraźnie nie lubią Kate i robią wszystko, żeby pozbyć się jej z firmy.
„Co się zdarzyło w Las Vegas?”. Środa, 2 maja, godz. 20:10. TVP2.
Jack Fuller (Ashton Kutcher) i Joy McNally (Cameron Diaz) pod wpływem silnych emocji i dużej dawki alkoholu zawierają związek małżeński. Kiedy następnego ranka uświadamiają sobie, co zrobili, chcą jak najszybciej uzyskać rozwód. Sytuacja diametralnie się zmienia, gdy Jack wygrywa fortunę na automatach do gier.
Kino relaks – „Magia w blasku księżyca”. Środa, 2 maja, godz. 22:00. TVP2.
Sławny iluzjonista Stanley Crawford (Colin Firth) na prośbę przyjaciela przyjeżdża na południe Francji, by zdemaskować kobietę-medium Sophie Baker (Emma Stone). Zadanie Stanleya mocno komplikuje się, kiedy sam pada ofiarą zniewalającego uroku pięknej Sophie.
„Zatańcz ze mną”. Czwartek, 3 maja, godz. 20:10. TVP2.
Prawnik John Clark (Richard Gere) wiedzie spokojne, poukładane życie. Ma dobrą pracę i kochającą żonę Beverly (Susan Sarandon). Pod wpływem impulsu zapisuje się na kurs tańca, który prowadzi piękna Paulina (Jennifer Lopez).
„Zaginiona dziewczyna”. Czwartek, 3 maja, godz. 22:00. TVP2.
Małżeństwo Nicka (Ben Affleck) i Amy (Rosamund Pike) Dunne’ów po przeprowadzce przeżywa kryzys. Kiedy w piątą rocznicę ślubu Amy niespodziewanie znika, podejrzenia padają na Nicka…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *