TVPZapowiedzi TV

Filmy w TVP Kultura

Colin Farrell szuka żony, Julie Delpy i Ethan Hawke wyjeżdżają na wakacje do Grecji, Colin Firth prowadzi trudne śledztwo, Hugh Grant zakochuje się w Andie MacDowell, a Antoni Pawlicki – w Natalii Wdowinie.
 

 
Wieczór kinomana – „Lobster”. Piątek, 27 kwietnia, godz. 20:05. TVP Kultura.
Niedaleka przyszłość. David (Colin Farrell) traci żonę i musi zameldować się w specjalnym hotelu, żeby w określonym czasie znaleźć nową partnerkę. Jeśli to mu się nie uda zostanie zamieniony w zwierzę, bo tylko pary mają prawo do życia.
Bilet do kina – „Przed północą”. Sobota, 28 kwietnia, 20:00. TVP Kultura.
Celine (Julie Delpy) i Jesse (Ethan Hawke) są w związku od dwudziestu lat, a od kilku – małżeństwem. Wspólne wakacje w Grecji skłaniają ich do rozmowy o swoim związku i problemach z nim związanych.
Mocne Kino – „Diabelska przełęcz”. Sobota, 28 kwietnia, godz. 23:40. TVP Kultura.
Na brzegu rzeki zostają znalezione zwłoki trzech brutalnie zamordowanych chłopców. O zbrodnię, wyglądającą na satanistyczny rytuał, policja oskarża trzech nastoletnich fanów muzyki heavy metalowej. Obrońcy oskarżonych wynajmują prywatnego detektywa Rona Laxa (Colin Firth).
Panorama kina polskiego – „Z odzysku”. Niedziela, 29 kwietnia, godz. 20:00. TVP Kultura.
Dziewiętnastoletni Wojtek (Antoni Pawlicki) od miesiąca pracuje w cementowni przy taśmie. Mieszka razem z Dziadkiem emerytem (Jerzy Trela) i Matką (Dorota Pomykała) w małym domku na peryferiach miasta. Wojtek jest zakochany w Ukraince Katji (Natalia Wdowina) samotnie wychowującej syna. Za wszelką cenę chce pomóc dziewczynie.
Lekkie obyczaje – „Cztery wesela i pogrzeb”. Wtorek, 1 maja, godz. 22:15. TVP Kultura.
Przystojny, pełen wdzięku bon vivant Charles (Hugh Grant) jest zdeklarowanym przeciwnikiem formalnych związków. Choć jego znajomi – jeden po drugim – dołączają do grona „żonkosiów”, to on ciągle unika zobowiązań. Pewnego dnia poznaje Amerykankę Carrie (Andie MacDowell)…
Na wschód od Hollywood – „Czarny kot, biały kot”. Środa, 2 maja, godz. 20:00. TVP Kultura.
Tytułowy czarny i biały kot, a właściwie czarna kotka i biały kocur, staną się świadkami pewnego cygańskiego wesela, ale zanim do niego dojdzie, wiele się wydarzy…
Jedna scena – „Zmory”. Środa, 2 maja, godz. 23:50. TVP Kultura.
Mikołaj Srebrny, zwany przez najbliższych Mikiem (Piotr Łysak), mieszka razem z ojcem, emerytowanym nauczycielem, we dworze w Porębie Murowanej. Matka, młoda i piękna Zofia (Teresa Marczewska) cierpiąca na suchoty, mieszka oddzielnie. Gdy Mik zostaje przyjęty do gimnazjum, musi zamieszkać u wujostwa.
„Across the Universe”. Czwartek, 3 maja, godz. 20:00. TVP Kultura.
Jude (Jim Sturgess) chce odnaleźć swojego ojca. Podczas podróży po Ameryce, poznaje Lucy (Evan Rachel), w której zakochuje się bez pamięci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *