Filmy w Jedynce i Dwójce

Michael Trevino musi spłacić rodzinne długi, Bill Murray spotyka w barze Scarlett Johansson, Valrie Bonneton i Dany Boon jadą na ślub swojej córki, Dustin Hoffman opowiada historię swojego życia, a Lindsay Lohan poznaje swoją siostrę bliźniaczkę. W Dwójce Amy Adams uczy się gotować od Meryl Streep, Stephen Baldwin trafia za kratki, Jay Jablonski nie może zapomnieć o ukochanej, MyAnna Buring chce pomóc przyjaciółce z dzieciństwa, a Gary Cooper i Burt Lancaster szukają zatrudnienia w Meksyku.
 

 

 
„Sunset Park: Gra o wszystko”. Sobota, 26 maja, godz. 23:20. TVP1.
Bokser Gino Sarcione (Michael Trevino) musi walczyć poza ringiem żeby spłacić dług swojego ojca, degenerata i hazardzisty, który naraził się mafii.
Zakochana Jedynka – „Uziemieni”. Niedziela, 27 maja, godz. 21:05. TVP1.
Valrie (Valrie Bonneton) i Alain (Dany Boon) spotykają się na lotnisku, by polecieć do Grecji na ślub swojej córki. Gdy ich lot zostaje odwołany postanawiają wyruszyć w drogę samochodem. Szybko okazuje się, że to był fatalny pomysł…
„Między słowami”. Niedziela, 27 maja, godz. 23:50. TVP1.
Do Tokio na kilka dni przyjeżdża amerykański aktor Bob Harris (Bill Murray), żeby zagrać w reklamie whisky. Podczas samotnych nocy poznaje w hotelu Charlottę (Scarlett Johansson). Znużony, pełen dystansu i autoironii mężczyzna i zagubiona, ale jeszcze pełna nadziei i oczekiwań dziewczyna rozpoczynają wędrówkę po mieście.
„Miłość nad fiordem: W świecie kobiet”. Cz.1: wtorek, 29 maja, godz. 15:55. Cz.2: Środa, 30 maja, godz. 15:55. TVP1.
Kristin Gustavsson (Floriane Daniel) mieszka z mężem córką w niewielkim miasteczku. Po latach nieobecności niespodziewanie wraca jej siostra Marit (Muriel Baumeister). Kristin obawia się, że tajemnica, którą zna siostra, wyjdzie na jaw i zniszczy jej szczęście rodzinne.
„Bernadetta. Cud w Lourdes”. Czwartek, 31 maja, godz. 08:05. TVP1.
Między lutym a lipcem 1858 córce ubogiego młynarza, Bernadecie Soubirous (Katia Cuq), 18 razy objawia się Matka Boska. Nowe, uniwersalne przesłanie miłości i modlitwy burzy dotychczasowy porządek.
„Nie wierzcie bliźniaczkom”. Czwartek, 31 maja, godz. 14:40. TVP1.
Bliźniaczki (w podwójnej roli Lindsay Lohan) rozdzielone w dzieciństwie przez rodziców niespodziewanie spotykają się na letnim obozie. Wpadają na szalony pomysł zamiany miejsc – Annie pojedzie do mamy w Londynie, a Hallie do taty w Kalifornii. Dziewczynki chcą sprawić, aby ich rodzice zakochali się w sobie na nowo.
„Mały wielki człowiek”. Czwartek, 31 maja, godz. 22:55. TVP1.
Ponad stuletni Jack Crabb (Dustin Hoffman) opowiada historię swojego niezwykłego życia – jako dziecko został porwany i wychowany przez Indian, później m.in. został rewolwerowcem i walczył w bitwie pod Little Big Horn.
 

 
„Czas śmierci”. Odc 1. Sobota, 26 maja, godz. 21:35. TVP2.
Mini seria kryminalna. Helen Weeks (MyAnna Buring), detektyw policji z Manchesteru, jedzie do rodzinnego miasteczka. Chce pomóc przyjaciółce z dzieciństwa, której mąż został podejrzanym w sprawie uprowadzenia dwóch nastolatek.
Gwiazdy w południe – „Vera Cruz”. Niedziela, 27 maja, godz. 12:15. TVP2.
Beniamin Trane (Gary Cooper) i Joe Erin (Burt Lancaster) po zakończeniu Wojny Secesyjnej szukają zatrudnienia w Meksyku, gdzie wybuchła rewolucja. Postanawiają walczyć po tej stronie, która zapewni im większe korzyści. Decyzja nie jest jednak łatwa…
„Ścigani”. Niedziela, 27 maja, godz. 20:05. TVP2.
Haker komputerowy, Luke Dodge (Stephen Baldwin), trafia za kratki za kradzież milionów dolarów z konta międzynarodowej korporacji prowadzącej podejrzane interesy. Jego towarzysz niedoli, Charles Piper (Laurence Fishburne), jest byłym policjantem, który podobno został skazany niesłusznie. W czasie przymusowych robót poza terenem więzienia udaje im się uciec.
Kino bez granic – „Krew i chwała”. Niedziela, 27 maja, godz. 21:55. TVP2.
Afryka Południowa, druga wojna burska. Afrykanerski żołnierz, który brał udział w krwawych walkach przeciwko brytyjskim kolonizatorom, wraca w rodzinne strony i z przerażeniem odkrywa, że z jego domu zostały zgliszcza, a żona i maleńkie dziecko trafili do obozu.
„Trzy minuty. 21:37”. Niedziela, 27 maja, godz. 23:50. TVP2.
Tydzień po śmierci Jana Pawła II w manifeście duchowej jedności w milionach domów w Polsce zgaszono światła. To wydarzenie zmieniło wielu ludzi.
Kino relaks – „Każdy chce być Włochem”. Środa, 30 maja, godz. 22:50. TVP2.
Minęło już osiem lat od kiedy ukochana opuściła Jake’a (Jay Jablonski), ale on wciąż nie może o niej zapomnieć. Przyjaciele mają dość tej sytuacji i postanawiają zająć się jego życiem osobistym – organizują mu randkę w ciemno z pewną piękną Włoszką.
Gwiazdy w południe – „Dwa złote kolty”. Czwartek, 31 maja, godz. 11:50. TVP2.
Niewielkie miasteczko Warlock jest terroryzowane przez bandę przestępców. Mieszkańcy postanawiają sprowadzić na pomoc słynnego rewolwerowca Claya Blaisedella (Henry Fonda) i uczynić go nowym szeryfem. Niebawem mężczyzna przybywa w towarzystwie swego wiernego przyjaciela Toma Morgana (Anthony Quinn).
„Julie i Julia”. Czwartek, 31 maja, godz. 15:50. TVP2.
Niespełniona pisarka z Nowego Jorku Julie Powell (Amy Adams) uważa, że jej życie stanęło w martwym punkcie. Pewnego dnia, chcąc zmienić swoje życie, Julie wpada na brawurowy pomysł, by w ciągu roku przygotować 524 przepisy z legendarnej książki kucharskiej napisanej przez Julię Child (Meryl Streep).
„Podstępne druhny”. Czwartek, 31 maja, godz. 20:10. TVP2.
Abigail (Raven-Symoné) i Parker (JoAnna Garcia Swisher) znają się od dziecka. Odwiedzając rodzinne miasteczko dowiadują się, że ukochany ich przyjaciółki żeni się z inną. Postanawiają zapobiec małżeństwu. Zostają druhnami znienawidzonej panny młodej. Niestety nie wszystko idzie po ich myśli…
„Wysoka fala”. Czwartek, 31 maja, godz. 21:50. TVP2.
Rok 1987. Dziewięciolatek z Santa Cruz w Kalifornii Jay Moriarity (Jonny Weston) zostaje uratowany przez swego sąsiada, surfera Frosty’ego Hessona (Gerard Butler). Jay zaczyna się interesować surfingiem, który staje się jego pasją. Chłopiec pozostaje jej wierny do końca życia…


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *