Filmy w Jedynce i Dwójce

Christina Ricci szuka prawdziwej miłości, Pierce Brosnan jest podejrzany o kradzież obrazu, Tom Hiddleston pracuje w hotelu, a Megan Montaner chce zemścić się na rodzinie. W Dwójce Benedict Cumberbatch i Martin Freeman spotykają przerażającą pannę młodą, Sarah Jessica Parker wyjeżdża z córką do Toscanii, Russell Brand musi się ożenić, Eddie Murphy zostaje opanowany przez obcych, Bogusław Linda próbuje rozpocząć normalne życie, a Sylvester Stallone żeni się z Talią Shirei.

 

 

„Penelope”. Piątek, 15 czerwca, godz. 23:45. TVP1.
Na Penelope (Christina Ricci) ciąż klątwa rzucona wiele lat temu. Jako pierwszą od wielu pokoleń dziewczynka w rodzinie urodziła się… ze świńskim ryjkiem zamiast nosa. Jest tylko jedna rzecz, która może odmienić jej los – prawdziwa miłość. Tylko jak rozkochać w sobie kogoś z takim felerem?

„Kompania X”. Sezon. 1. Odc. 1. Sobota, 16 czerwca, godz. 23:20. TVP1.
Serial szpiegowski inspirowany prawdziwymi wydarzeniami w czasie II wojny światowej. W małym miasteczku w pobliżu jeziora Ontario spotyka się pięcioro młodych ludzi wybranych do tajnej misji. Odbywają wyczerpujący trening żeby skutecznie walczyć z nazistami.

„Afera Thomasa Crowna”. Sobota, 16 czerwca, godz. 00:15. TVP1.
Z nowojorskiego muzeum zostaje skradziony obraz Moneta. Policja podejrzewa o zuchwałą kradzież złodzieja profesjonalistę. Jednak agentka ubezpieczeniowa, która prowadzi śledztwo uważa, że przestępstwa dokonał ekscentryczny milioner i miłośnik sztuki Thomas Crown (Pierce Brosnan.

„Nocny recepcjonista”. Odc. 1 i 2.Niedziela, 17 czerwca, godz. 22:25 i 23:20. TVP1.
Thriller szpiegowski. Rok 2011. Młody Anglik, weteran wojny w Iraku, Jonathan Pine (Tom Hiddleston), pracuje jako nocny recepcjonista w luksusowym hotelu. Aby wykonać tajną misję związaną z handlem bronią musi przeniknąć do świata przestępczego.

„Bez tożsamości”. Odc. 1. Część 1. Poniedziałek, 18 czerwca, godz. 22:35. TVP1.
Maria Fuentes (Megan Montaner) to młoda, zdolna prawniczka. Wraca do Hiszpanii, żeby zemścić się na tych, przez których znalazła się w chińskim więzieniu – na swojej rodzinie…

„Sydney i siedmiu nieudaczników”. Wtorek, 19 czerwca, godz. 20:35. TVP1.
Sydney White (Amanda Bynes) trafia do collage’u. W wyniku nieprzewidzianego splotu okoliczności zostaje wygnana z akademika i zmuszona do zamieszkania w domu razem z siedmioma nieudacznikami. Wkrótce między współlokatorami zawiązuje się przyjaźń.

Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy – „Na wojnie jak to na wojnie”. Wtorek, 19 czerwca, godz. 23:40. TVP1.
Wieloodcinkowa filmowa saga, ukazująca na przykładzie losów kilku rodzin z Wielkopolski walkę Polaków z naporem germanizacyjnym w poznańskim w okresie od 1815 do 1918.

 

 

„Dobry rok”. Piątek, 15 czerwca, godz. 20:40. TVP2.
Brytyjski biznesmen Max Skinner (Russell Crowe) dziedziczy prowansalską winnicę wuja. Natychmiast postanawia spieniężyć spadek, ale kiedy przyjeżdża do pięknej posiadłości, zaczyna ulegać sentymentalnym wspomnieniom z dzieciństwa.

„Eddie”. Pątek, 15 czerwca, godz. 23:40. TVP2.
Nowy Jork. Taksówkarka Eddie (Whoopi Goldberg) od lat jest zagorzałą wielbicielką miejscowej drużyny koszykarskiej – Kniksów. Pewnego dnia Eddie przypadkowo poznaje Billa Burgesa (Frank Langella), milionera z Teksasu, który właśnie kupił jej ulubioną drużynę…

„Artur”. Niedziela, 17 czerwca, godz. 20:10. TVP2.
Arthur (Russell Brand) wiedzie życie, którego wszyscy mogą mu tylko pozazdrościć. Jest jedynym spadkobiercą olbrzymiej fortuny, spędza niemal cały czas na szampańskiej zabawie w towarzystwie swojego zaufanego szofera i przyjaciela Bittermana (Luis Guzman). W końcu matka milionera, Vivienne (Geraldine James) postanawia zrobić porządek ze swoim synem i go… ożenić.

Kino bez granic – „Sherlock i upiorna panna młoda”. Niedziela, 17 czerwca, godz. 22:05. TVP2.
Londyn, rok 1895. Słynny detektyw Sherlock Holmes (Benedict Cumberbatch) oraz jego przyjaciel i powiernik, doktor medycyny John H. Watson (Martin Freeman) od lat rozwiązują najbardziej skomplikowane kryminalne zagadki miasta i okolic. Tym razem postanawiają wyjaśnić sprawę ducha panny młodej.

„Psy 2. Ostatnia krew”. Niedziela, 17 czerwca, godz. 23:50. TVP2.
Po czterech latach spędzonych za kratkami, Franz Maurer (Bogusław Linda) wychodzi na wolność. Przed bramą więzienia czeka na niego dawny kolega z policji „Nowy” (Cezary Pazura). Franz próbuje rozpocząć normalne życie na wolności. Decyduje się na pracę dla Radosława Wolfa (Artur Żmijewski).

„Ja wam pokażę!”. Poniedziałek, 18 czerwca, godz. 20:55. TVP2.
Miłość Judyty (Grażyna Wolszczak) i Adama (Paweł Deląg) kwitnie. Sprawy komplikują się, gdy Adam dostaje propozycję pracy poza Polską. Córka Judyty – Tosia (Maria Niklińska), chce wykorzystać sprzyjające okoliczności i nakłonić matkę do powrotu do byłego męża (Cezary Pazura).

„Rocky 2”. Wtorek, 19 czerwca,, godz. 22:20. TVP2.
Rocky Balboa (Sylvester Stallone) po walce z Apollo Creedem trafia do szpitala. Okazuje się, że kolejna walka i kontuzje grożą utratą wzroku. Rocky żeni się z Adrian (Talia Shirei i usiłuje zmienić swoje życie. Dochodzi jednak do wniosku, że potrafi tylko walczyć na ringu…

Kino relaks – „Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”. Środa, 20 czerwca, godz. 20:10. TVP2.
Maggie (Sarah Jessica Parker) postanawia zabrać swoją córkę do swojej ukochanej Toskanii, dokąd często jeździła w młodości. Niespodziewanie spotyka tam swoją dawną miłość…

Kino relaks – „Na ostrzu szpady”. Czwartek, 21 czerwca, godz. 20:10. TVP2.
Porywczy Lagardre (Daniel Auteuil) jest świadkiem śmierci swego przyjaciela księcia Philippe’a de Nevers (Vincent Perez). Okazuje się, że mordercami są ludzie jego chciwego kuzyna Gonzagi (Fabrice Luchini). Lagardre ratuje od śmierci córkę przyjaciela, która miała podzielić los ojca i razem z nią przyłącza się do wędrownej trupy aktorów, gdzie przez lata ukrywa się przed zemstą wroga…

„Mów mi Dave”. Czwartek, 21 czerwca, godz. 22:25. TVP2.
Ogromna kula ognia uderza w nowojorski Central Park. Na miejscu pojawia się zwyczajny mężczyzna (Eddie Murphy). Okazuje się, że jest on… statkiem kosmicznym obsługiwanym przez setkę miniaturowych obcych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *