Filmy w Jedynce i Dwójce

Casey Affleck musi zaopiekować się swoim bratankiem, Chiwetel Ejiofor zostaje porwany, Rob Lowe usiłuje zapobiec katastrofie, Jennifer Lopez marzy o prawdziwej miłości, a Robert Redford reformuje więzienie. W Dwójce Marcin Dorociński pomaga Agacie Kuleszy, Jennifer Aniston i Owen Wilson przeprowadzają się do Kalifornii, Eddie Murphy jest sterowany przez obcych, Judy Dench wysyła Daniela Craiga na Madagaskar, Woody Allen i Judy Davis przyjeżdżają do Włoch, a Pierce Brosnan zakochuje się w Trine Dyrholm.

 

 

 

 

„Manchester by the Sea”. Piątek, 16 listopada, godz. 22:35. TVP1.
Pewnego dnia dozorca z Bostonu Lee Chandler (Casey Affleck) dowiaduje się, że jego brat Joe (Kyle Chandler) nie żyje. Kiedy okazuje się, że brat powierzył mu opiekę nad swoim synem Patrickiem (Lucas Hedges), wraca w rodzinne okolice, gdzie musi zmierzyć się z przeszłością.

Hit na sobotę – „Zniewolony”. Sobota, 17 listopada, godz. 21:30. TVP1.
Rok 1841. Mieszkający w Waszyngtonie Solomon Northup (Chiwetel Ejiofor) czarnoskóry wolny i wykształcony człowiek, ojciec dwojga dzieci, szczęśliwy mąż i szanowany obywatel zostaje podstępem porwany i sprzedany handlarzom niewolników.

„Pociąg śmierci do Denver”. Sobota, 17 listopada, godz. 23:55. TVP1.
Pociąg wiozący groźne chemikalia przez Góry Skaliste ulega awarii. Jeżeli się wykolei, może dojść do katastrofy ekologicznej. Nieszczęściu próbuje zapobiec agent rządowy(Rob Lowe), który w jednym z wagonów odkrywa rosyjską bombę atomową.

Zakochana Jedynka – „Plan B”. Niedziela, 18 listopada, godz. 22:20. TVP1.
Śliczna Zoe (Jennifer Lopez) jest singielką, która marzy o prawdziwej miłości i założeniu rodziny. Pasmo wielkich miłosnych niepowodzeń skłania dziewczynę do podjęcia radykalnych decyzji. Wszystko się zmienia, gdy przypadkowo spotyka Stana (Alex O’Loughlin).

„Dekalog – Sześć”. Poniedziałek, 19 listopada, godz. 22:25. TVP1.
Niespełna dwudziestoletni Tomek (Olaf Lubaszenko), wychowanek domu dziecka, wprowadza się do małego pokoiku w bloku, w którym wcześniej mieszkał jego starszy kolega. Znajomy, oprócz lokum, zostawia mu kartkę z literami „FDCD”. Tajemniczy skrót dotyczy kobiety z okna naprzeciwko. Tomek zaczyna podglądać Magdę (Grażyna Szapołowska). Oczarowanie niepostrzeżenie przeradza się w głębsze uczucie. Chłopak postanawia wyznać jej miłość.


<br? <b=””>„Więzień Brubaker”. Wtorek, 20 listopada, godz. 22:55. TVP1.
Henry Brubaker (Robert Redford) przybywa incognito do więzienia Wakefield. Okazuje się, że skorumpowani strażnicy nie przestrzegają prawa, a więźniów torturuje się nawet za niewielkie przewinienia. Po ujawnieniu swojej tożsamości, obejmuje stanowisko naczelnika.
„Róża”. Piątek, 16 listopada, godz. 23:00. TVP2.
Lato 1945 roku. Tadeusz (Marcin Dorociński), były żołnierz AK, wyrusza na Mazury, żeby wypełnić ostatnią wolę swojego nieżyjącego towarzysza i spotkać się z jego żoną. Róża (Agata Kulesza) przyjmuje Tadeusza chłodno, ale pozwala mu zostać.

„Mów mi Dave”. Sobota, 17 listopada, godz. 12:15. TVP2.
Ogromna kula ognia uderza w nowojorski Central Park, a w miejscu wybuchu pojawia się mężczyzna (Eddie Murphy). Okazuje się, że jest… statkiem kosmicznym obsługiwanym przez setkę miniaturowych obcych, którzy szukają sposobu na ocalenie swojej planety.

Gwiazdy w południe – „Lawrence z Arabii”. Cz. 1/2. Niedziela, 18 listopada, godz. 11:55. TVP2.
Młody oficer brytyjski Thomas Lawrence (Peter O’Toole), pracownik wojskowego wywiadu, zostaje wysłany na Bliski Wschód. Lawrence, który jest rzecznikiem uniezależnienia się Arabów, skłania ich do otwartego wystąpienia przeciwko Turkom.

„Casino Royale”. Niedziela, 18 listopada, godz. 20:05. TVP2.
James Bond (Daniel Craig) zostaje wysłany przez szefową wywiadu M (Judy Dench) na Madagaskar. Pozornie niegroźna misja kończy się niepowodzeniem, a agent 007 popada w niełaskę. Na szczęście trafia na ślad groźnego przestępcy – matematyka Le Chiffre’a (Mads Mikkelsen), który jest bankierem mafii. Le Chiffre traci powierzone mu pieniądze i postanawia je odzyskać grając w pokerowym turnieju.

Kino bez granic – „Zakochani w Rzymie”. Niedziela, 18 listopada, godz. 22:35. TVP2.
Podczas wakacji w Rzymie amerykańska turystka Hayley (Alison Pill) zakochuje się i zaręcza z włoskim adwokatem Michelangelo (Flavio Parenti). Jej rodzice, Jerry (Woody Allen) i Phyllis (Judy Davis), przylatują do Włoch, aby poznać narzeczonego córki i jego rodzinę. Tymczasem student Jack (Jesse Eisenberg) czuje się przytłoczony związkiem z Sally (Greta Gerwig) i staje się łatwą ofiarą dla jej przyjaciółki, neurotycznej aktorki Moniki (Ellen Page).

Kino relaks – „Wesele w Sorrento”. Środa, 21 listopada, godz. 22:35. TVP2.
Czterdziestoletnia Ida (Trine Dyrholm) tuż po tym, jak pokonała raka, dowiaduje się, że mąż odchodzi do swojej kochanki. Mimo fatalnego samopoczucia wyrusza na ślub córki, która wychodzi za mąż na Sorrento. Tam poznaje owdowiałego Philipa (Pierce Brosnan), ojca pana młodego, z którym bardzo się zaprzyjaźnia.

„Marley i ja”. Czwartek, 22 listopada, godz. 21:50. TVP2.
Dziennikarze Jenny i John Grogan (Jennifer Aniston i Owen Wilson) krótko po swoim ślubie przeprowadzają się do Kalifornii. Jenny uważa, że nadszedł czas, aby pomyśleli o dzieciach. Pomysł żony budzi u Johna wątpliwości. Kolega z pracy (Eric Dane) radzi mu, aby podarował Jenny szczeniaka. Mały, słodki labrador całkowicie zmienia ich życie.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *