Filmy w Jedynce i Dwójce

Anne Hathaway raz w roku spotyka się z ukochanym, Harrison Ford angażuje się do prac nad rzadką chorobą, talent kulinarny Tomasza Karolaka nie idzie w parze ze szczęściem, a Magdalena Wróbel nie może pogodzić się z atrakcyjnością Magdaleny Pociechy. W Dwójce Joanna Kulig i Anna Dereszowska zaczynają pracę w wydziale zabójstw, od Reese Whiterspoon odchodzi narzeczony, Hayden Christensen chce się ustatkować u boku ukochanej, Pierce Brosnan musi powstrzymać działania magnata medialnego, a Danuta Szaflarska opowiada historię 27 przeprowadzek.

 

 

 

„Środki nadzwyczajne”. Piątek, 5 października, godz. 22:35. TVP1.
Dwoje dzieci Johna Crowleya (Brendan Fraser) choruje na rzadką genetyczną chorobę Pompego. Crowley postanawia działać – zaczyna zbierać pieniądze i angażuje do prac nad chorobą niekonwencjonalnego naukowca, biomedyka doktora Stonehilla (Harrison Ford).

„Dziewczyny ze Lwowa”. Seria III/odc. 6. Sobota, 6 października, godz. 20:30. TVP1.
Polina (Magdalena Wróbel) zaczyna toczyć osobistą i niekoniecznie skrytą walkę z Katią (Magdalena Pociecha), która wzbudza ogromne zainteresowanie we wszystkich mężczyznach, którzy stają na jej drodze. Dziewczyna niestety nie nadaje się do żadnej pracy…

Hit na sobotę – „Śniadanie do łóżka”. Sobota, 6 października, godz. 21:30. TVP1.
Piotr Matysik (Tomasz Karolak) to świetny kucharz, prawdziwy mistrz w tej dziedzinie. Niestety, jego talent kulinarny nie idzie w parze ze szczęściem – ciągle prześladuje go pech. Pewnego razu wszystko się zmienia – Piotr trafia na okładkę poczytnego magazynu i niemal natychmiast staje się celebrytą.

„Drogi wolności”. Odc. 6: „Kobieta idealna”. Niedziela, 7 października, godz. 20:10. TVP1.
Sierpień 1920. Trwa wojna polsko-bolszewicka. Redakcja Iskry organizuje zbiórkę broni dla ochotników. Nawet Emilia Biernacka (Anna Polony) przekazuje wnuczkom broń powstańczą na ten cel.

Zakochana Jedynka – „Jeden dzień”. Niedziela, 7 października, godz. 22:15. TVP1.
Emma (Anne Hathaway) i Dexter (Jim Sturgess) poznają się podczas uroczystości z okazji zakończenie college’u. Dziewczyna sądzi, że jest zbyt dojrzała dla chłopaka, w którym zakochuje się po uszy. Nie decyduje się na związek, ale postanawia spotykać się z Dexterem co rok.

„Port lotniczy 1975”. Wtorek, 9 października, godz. 22:35. TVP1.
W powietrzu dochodzi do kolizji małego samolotu z ogromnym pasażerskim boeingiem 747. W rezultacie zderzenia uszkodzony zostaje kokpit, jeden z pilotów ginie, a drugi zostaje ciężko ranny. Za sterami samolotu lecącego nad górami stanu Utah zasiada stewardessa…

 

 

„Pitbull. Niebezpieczne kobiety”. Piątek, 5 października, godz. 23:00. TVP2.
Zuza (Joanna Kulig) i Jadźka (Anna Dereszowska) rozpoczynają pracę w wydziale zabójstw. Doświadczenie Gebelsa (Andrzej Grabowski) i Majamiego (Piotr Stramowski) okaże się bezcenne w starciu nowych funkcjonariuszek ze skorumpowanymi przełożonymi.

„Legalna blondynka”. Sobota, 6 października, godz. 12:10. TVP2.
Głupiutka i rozpieszczona blondynka Elle Woods (Reese Whiterspoon) przeżywa dramat. Odchodzi od niej narzeczony, który, jako przyszły prawnik i polityk, chce mieć dziewczynę dorównującą mu intelektem i ambicjami. Elle postanawia sprostać jego wymaganiom. Dostaje się na studia, gdzie swoim stylem bycia i ubiorem wzbudza sensację…

„American Heist. Skok życia”. Sobota, 6 października, godz. 23:25. TVP2.
Były przestępca James (Hayden Christensen) chce się ustatkować u boku ukochanej. Okazuje się to trudniejsze, niż przypuszczał. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy jego brat Frankie (Adrien Brody) po dziesięcioletniej odsiadce wychodzi z więzienia i zaczyna planować napad na bank.

„Jutro nie umiera nigdy”. Niedziela, 7 października, godz. 20:05. TVP2.
Agent Jej Królewskiej Mości (Pierce Brosnan) musi powstrzymać działania magnata medialnego Elliota Carvera (Jonathan Pryce), który chce doprowadzić do konfliktu między Wielką Brytanią i Chinami. Bondowi pomaga Wai Lin (Michelle Yeoh) oraz jego była kochanka, a obecnie żona Carvera – Paris (Teri Hatcher).

Kino bez granic – „Moja mama i reszta zwariowanej rodzinki”. Niedziela, 7 października, godz. 22:10. TVP2.
Berta Gardó (Petra Hovanyecz/Juli Básti/Danuta Szaflarska) w ciągu życia doświadczyła aż dwudziestu siedmiu przeprowadzek. Teraz kobieta wraca do przeszłych wydarzeń, opowiadając swojej córce prawie stuletnią historię rodu, pełną barwnych postaci i wyjątkowych zdarzeń.

Kino relaks – „Legalna blondynka 2”. Środa, 10 października, godz. 22:35. TVP2.
Elle (Reese Witherspoon) skończyła studia, pracuje w prestiżowej kancelarii prawniczej i przygotowuje się do ślubu z Emmettem (Luke Wilson). Pewnego dnia dowiaduje się, że jeden z największych klientów jej kancelarii wykorzystuje psy do testowania kosmetyków.

„Facet od wuefu”. Czwartek, 11 października, godz. 21:50. TVP2.
John Farley (Seann William Scott) odniósł sukces jako autor poradników. Kiedy po latach przyjeżdża do rodzinnego miasta, dowiaduje się, ze jego matka chce wyjść za mąż za nauczyciela wf-u, Jaspera Woodcocka (Billy Bob Thornton), który dawniej zatruwał mu życie.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *