MediaTVPZapowiedzi TV

Filmy w TVP Kultura

Peyman Moaadi i Leila Hatami rozwodzą się, Ji Mdl i Clmence Thioly postanawiają zaryzykować ucieczkę, Matthew McConaughey ukrywa się na wyspie, a Stanisław Cywka pracuje nad teorią światów równoległych.

Wieczór kinomana – „Chevalier”. Piątek, 23 marca, godz. 20:05. TVP Kultura.

Vili (Ji Mdl) i Colette (Clmence Thioly) są więźniami obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Między młodymi ludźmi rodzi się płomienne uczucie. Niestety urodę Colette zauważa fanatyczny oficer SS Weisacker (Eric Bouwer). Zakochani postanawiają zaryzykować ucieczkę z obozu…

Bilet do kina – „Uciekinier”. Sobota, 24 marca, godz. 20:00. TVP Kultura.

Dwóch nastoletnich chłopców spotyka mężczyznę o imieniu Mud (Matthew McConaughey), który ukrywa się na wyspie na rzece Missisipi. Prosi, by dostarczyli mu żywność, a w zamian obiecuje, że gdy ruszy w dalszą drogę, pozostawi im łódź.

Panorama kina polskiego – „Królewicz Olch”. Niedziela, 25 marca, godz. 20:00. TVP Kultura.

Wybitnie utalentowany nastolatek (Stanisław Cywka) rozpoczyna naukę fizyki na uniwersytecie. Pracuje nad teorią światów równoległych, których łącznikiem – jak z początku sądzi – jest światło. Chłopiec ma niezwykły umysł i pokaleczoną duszę, której nie jest w stanie uleczyć matka autorytarnie kierująca jego życiem.

Lekkie obyczaje – „Restless”. Wtorek, 27 marca, godz. 22:40. TVP Kultura.

Śmiertelnie chora dziewczyna zakochuje się w chłopaku, który lubi pogrzeby. Pewnego dnia spotykają ducha japońskiego kamikadze.

Na wschód od Hollywood – „W objęciach węża”. Środa, 28 marca, godz. 20:00. TVP Kultura.

Amazoński szaman i biały uczony wyruszają w głąb dżungli w poszukiwaniu leczniczej yakurny. Otacza ich przerażająca rzeczywistość kolonizowanej Amazonii .

Czwartkowy klub filmowy – „Rozstanie”. Czwartek, 29 marca, godz. 20:05. TVP Kultura.

Teherańskie małżeństwo Nader (Peyman Moaadi) i Simin (Leila Hatami) przechodzi okres separacji. Simin chce, by cała rodzina opuściła kraj. Gdy odkrywa, że Termeh ma inne plany, wnosi pozew o rozwód.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *