TVPZapowiedzi TV

Filmy w TVP Kultura

Robert Więckiewicz szuka sprawcy zbrodni, Naomi Watts i Ben Stiller przeżywają drugą młodość, Steve McQueen przeciwstawia się mafii i policji, Michalina Olszańska i Marta Mazurek stają się sensacją nocnego życia stolicy, a André Wilms porzuca bohemę.

 

 

Na wschód od Hollywood – „Człowiek z Hawru”. Piątek, 22 czerwca, godz. 20:00. TVP Kultura.
Niegdyś autor i człowiek dobrze znany w środowisku artystów Marcel Marx (André Wilms) wycofuje się z życia bohemy. Zaczyna pracę pucybuta w portowym mieście Le Havre. Pewnego dnia jego spokój burzy choroba ukochanej żony oraz pojawienie się pewnego chłopca – emigranta z Afryki.

Bilet do kina – „W kręgu miłości”. Sobota, 32 czerwca, godz. 20:00. TVP Kultura.
Elise (Veerle Baetens) i Didier (Johan Heldenbergh) od siedmiu lat żyją w szczęśliwym, choć niekonwencjonalnym związku. Wszystko zmienia się, kiedy ich kilkuletnia córka Maybelle (Nell Cattrysse) zapada na ciężką chorobę.

Mocne Kino – „Córki dancingu”. Sobota, 23 czerwca, godz. 23:35. TVP Kulura.
Złota (Michalina Olszańska) i Srebrna (Marta Mazurek) to dwie syreny, które prosto z Wisły trafiają w roztańczone lata 80., do mieniącego się różnymi kolorami i dźwiękami świata PRL-owskich dancingów. Błyskawicznie stają się sensacją nocnego życia stolicy.

Panorama kina polskiego – „Ziarno prawdy”. Niedziela, 24 czerwca, godz. 20:30. TVP Kultura.
Adaptacja powieści kryminalnej Zygmunta Miłoszewskiego. W Sandomierzu zostaje popełniona straszliwa zbrodnia. Nagie ciało zamordowanej kobiety, powszechnie lubianej działaczki społecznej, zostaje podrzucone w miejscu publicznym. Lokalni stróże prawa pod wodzą niedawnego gwiazdora stołecznej prokuratury, Teodora Szackiego (Robert Więckiewicz), będą musieli nie tylko rozwiązać zagadkę kryminalną, ale także stawić czoło rozhisteryzowanej opinii publicznej.

Mistrzowie polskiego kina – „Prognoza pogody”. Poniedziałek, 25 czerwca, godz. 20:00. TVP Kultura.
Jesień 1981 roku. Katastroficzna prognoza pogody na nadchodzącą zimę wywołuje przerażenie wśród mieszkańców domu starców.

Lekkie obyczaje – „Ta nasza młodość”. Wtorek, 26 czerwca, godz. 20:00. TVP Kultura.
Josh i Cornelia (Ben Stiller i Naomi Watts) to bezdzietne małżeństwo po czterdziestce. Pewnego dnia poznają nowych sąsiadów – hipsterską parę dwudziestokilkulatków. Początkowy dystans zastępuje fascynacja…

Wieczór kinomana – „Bullitt”. Środa, 27 czerwca, godz. 20:05. TVP Kultura.
Detektyw Frank Bullitt (Steve McQueen) otrzymuje rozkaz ochrony człowieka, który ma składać zeznania przeciwko mafii. Niestety, informator ginie, a wszystko wskazuje na to, że zabójstwo zlecił ktoś z policji.

Pocztówki z wakacji – „Trishna. Pragnienie miłości”. Środa, 27 czerwca, godz. 22:20. TVP Kultura.
Piękna Triszna (Freida Pinto) z małej hinduskiej wsi poznaje przystojnego i bogatego Jaya Singha (Riz Ahmed). Młodzi zakochują się w sobie bez pamięci. Z czasem okazuje się, że dzieli ich więcej, niż mogło wydawać się na początku…

Czwartkowy klub filmowy – „Cały ten zgiełk”. Czwartek, 28 czerwca, godz. 20:00. TVP Kultura.
Znany choreograf i reżyser broadwayowski Joe Gideon (Roy Schneider) całe życie podporządkowuje karierze. Poświęca dla niej wszystko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *