Technologia - Promocje

Sony ogłasza zwycięskie filmy europejskiego konkursu „RX0 Video Challenge” (wideo)

Firma Sony ogłosiła zwycięzców konkursu na film z aparatu RX0. Konkurs trwał od stycznia 2018 r. i był adresowany do europejskich twórców materiałów filmowych. Uczestnicy mieli za zadanie wykazać się maksymalną kreatywnością w wykorzystywaniu niepowtarzalnych właściwości aparatu Sony RX0.

 

 

Podstawę klasyfikacji stanowiło nowatorskie użycie aparatu, kreatywność i realizacja. Oceny wszystkich filmów dokonał zespół czołowych europejskich wideofilmowców. Wyłonił on finałowe prace, których autorzy stanęli przed szansą zdobycia głównej nagrody: profesjonalnego sprzętu wideo Sony o wartości około 5000 euro.

W skład jury wchodzili: Ludoc (Francja), Andreas Fernbrant (Szwecja), Rupert Rixon z firmy Perspective Pictures (Wielka Brytania) i Simon Usteri (Szwajcaria).

W konkursie zwyciężyły:

I miejsce — nagroda w postaci korpusu A7S II i obiektywu wideo
28–135 mm F4

„Move On” (Do przodu) — Niemcy

 

 

II miejsce — nagroda w postaci korpusu A6300 i obiektywu 18–105 mm F4

„Emotions” (Emocje) — Włochy

 

 

III miejsce — nagroda w postaci korpusu A6300 i obiektywu 18–105 mm F4

„Hooray for Aura”(Hip, hip, Aura) — Belgia

 

 

IV miejsce — nagroda w postaci korpusu A6300 i obiektywu 18–105 mm F4

„Through her eyes” (Jej okiem) — Francja

 

 

V miejsce — nagroda w postaci korpusu A6300 i obiektywu 18–105 mm F4

„Kitchen” (Kuchnia) — Francja

 

 

Film „Move On” nakręcił Jonas Baumgärtel z Niemiec. W ocenie jurorów to „Bardzo artystyczny i pomysłowo nakręcony film o ruchu z pięknym światłem i niepowtarzalnymi elementami” (Ludoc), którego walorami są „Dobry rytm, dobrze wybrana sceneria” (Andreas Fernbrant).

— Przez cały czas trwania konkursu byłem pod wrażeniem twórczego myślenia, jakim wykazywali się uczestnicy mówi Yann Salmon Legagneur, dyrektor ds. marketingu produktu w Sony Europe. — Obejrzeliśmy wiele prac o doskonałej jakości. Każdy film zakwalifikowany do pierwszej piątki miał szanse zwyciężyć w konkursie. Gratuluję wszystkim laureatom.

Wszystkie filmy zgłoszone na konkurs można obejrzeć tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *