Filmy w TVP Kultura

Christian Bale i Amy Adams zostają zwerbowani do współpracy z FBI, Minzhi Wei zastępuje nauczyciela, Adam Kamień walczy o przetrwanie, a Max von Sydow spotyka śmierć.

 

 

 

 

Na wschód od Hollywood – „Wszyscy albo nikt”. Piątek, 29 czerwca, godz. 20:00. TVP Kultura.
Nauczyciel w małej wiejskiej szkole musi pilnie wyjechać, aby zaopiekować się chorą matką. Na swoje miejsce zmuszony jest zatrudnić trzynastoletnią dziewczynkę o imieniu Wei (Minzhi Wei). Obiecuje, że jeśli po swoim powrocie zastanie w klasie wszystkich uczniów, wypłaci jej wysoką nagrodę.

Bilet do kina – „American Hustle. Amerykański przekręt”. Sobota, 30 czerwca, godz. 20:00. TVP Kultura.
Irving Rosenfeld (Christian Bale) jest zawodowym oszustem, który wraz z partnerką i kochanką Sydney Prosser (Amy Adams) zostaje zwerbowany do współpracy z FBI. Niezrównoważony agent Richie DiMaso (Bradley Cooper) wciąga parę w niebezpieczny, ale pociągający świat wpływowych lobbystów i mafii…

Panorama kina polskiego – „Kret”. Niedziela, 1 lipca, godz. 20:00. TVP Kultura.
Paweł (Borys Szyc) razem z ojcem Zygmuntem (Marian Dziędziel) z sukcesem prowadzą wspólny biznes. Pewnego dnia w prasie pojawia się artykuł oczerniający Zygmunta. Paweł robi wszystko, żeby odkryć prawdę i oczyścić ojca z zarzutów.

Mistrzowie polskiego kina – „Kornblumenblau”. Poniedziałek, 2 lipca, godz. 21:15. TVP Kultura.
Obóz koncentracyjny. Tadeusz Wyczyński (Adam Kamień) uczy się trudnej sztuki samodzielności i przetrwania. Szczęście mu sprzyja. Dzięki umiejętności gry na kilku instrumentach zwraca uwagę blokowego Kornblumenblau (Krzysztof Kolberger). Zaskarbiwszy sobie jego sympatię awansuje na obieracza kartofli.

Lekkie obyczaje – „Whisky dla aniołów”. Wtorek, 3 lipca, godz. 20:00. TVP Kultura.
Robbie (Paul Brannigan), Albert (Gary Maitland), Rhino (William Ruane) i Mo (Jasmine Riggins) znaleźli się właśnie na życiowym zakręcie. Są bezrobotni i spłukani, ale mogą na siebie liczyć. Kiedy okazuje się, że Robbie znakomicie potrafi rozpoznać smaki wisky, dostrzegają szansę na poprawę losu.

Wieczór kinomana – „Wesołych świąt pułkowniku Lawrence”. Środa, 4 lipca, godz. 20:00. TVP Kultura.
Jawa, II wojna światowa. W zorganizowanym tam przez Japończyków obozie jenieckim przebywają głównie brytyjscy oficerowie i żołnierze. Komendantem obozu jest kapitan Yonoi (Ryûichi Sakamoto), człowiek wykształcony i surowo przestrzegający dyscypliny. Podczas procesu odbywającego się przed sądem wojskowym ratuje od kary śmierci brytyjskiego majora Jacka Celliersa (David Bowie).

Czwartkowy klub filmowy – „Siódma pieczęć”. Czwartek, 5 lipca, godz. 21:25. TVP Kultura.
Rycerz Antonius Block (Max von Sydow) i jego giermek Jöns (Gunnar Björnstrand) powracają z wyprawy krzyżowej. Podczas pierwszego postoju w ojczyźnie, nad brzegiem morza, Antoniusowi ukazuje się postać w czarnej opończy. Okazuje się, że to śmierć, która przyszła po niego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *