Filmy w Jedynce i Dwójce

Odile Vuillemin zostaje oskarżona o zamordowanie męża, Tyler Perry często odwiedza więzienie, Tom Hiddleston pracuje w hotelu, a Christopher Reeve musi zmierzyć się ze swoim największym wrogiem. w Dwójce Steve Zahn zaskakuje Jennifer Aniston, Susan Sarandon wierzy Ripley Sobo, Benedict Cumberbatch musi zmierzyć się z potężnym wrogiem, Jan Wieczorkowski zakochuje się w Irinie Lachinie, a Katarzyna Maciąg rozstaje się z Bogusławem Lindą.

 

 

„Zabiłam, aby żyć”. Piątek, 29 czerwca, godz. 00:10. TVP1.
Matka czwórki dzieci, 33-letnia Alexandra Lange (Odile Vuillemin), zostaje oskarżona o zamordowanie męża. Podczas trzydniowego procesu opowiada historię swojego życia u boku potwora, tyrana i sadysty.

„Pele: narodziny legendy”. Piątek, 29 czerwca, godz. 21:10. TVP1.
Film biograficzny o legendzie piłki nożnej, jednej z największych gwiazd w historii światowego futbolu – Pele.

Hit na sobotę – „Alex Cross”. Sobota, 30 czerwca, godz. 22:25. TVP1.
Psycholog śledczy Dr Alex Cross (Tyler Perry) bardzo często odwiedza więźniarkę Pop-Pop (Simenona Martinez), która odsiaduje karę za morderstwo. Cross wie, że faktycznie zbrodni dokonał jej wujek, ale ona odmawia wyjawienia prawdy. Tymczasem dochodzi do brutalnego morderstwa…

„Nocny recepcjonista”. Odc. 5 i 6. Niedziela, 1 lipca, godz. 22:20 i 23:20. TVP1.
Thriller szpiegowski. Rok 2011. Młody Anglik, weteran wojny w Iraku, Jonathan Pine (Tom Hiddleston), pracuje jako nocny recepcjonista w luksusowym hotelu. Aby wykonać tajną misję związaną z handlem bronią musi przeniknąć do świata przestępczego.

Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy. Odc. 12: „Państwo w państwie”. Wtorek, 3 lipca, godz. 00:55. TVP1.
Wieloodcinkowa filmowa saga, ukazująca na przykładzie losów kilku rodzin z Wielkopolski walkę Polaków z naporem germanizacyjnym w poznańskim w okresie od 1815 do 1918.

„Superman”. Środa, 4 lipca, godz. 21:10. TVP1.
Obdarzony nadludzkimi mocami Superman (Christopher Reeve) musi zmierzyć się ze swoim największym wrogiem – Lexem Luthorem (Gene Hackman), który pragnie przejąć władzę nad światem.

„Switch: Trudno być kobietą”. Piątek, 29 czerwca, godz. 20:10. TVP2.
Steve Brooks (Perry King) jest zagorzałym szowinistą, który złamał wiele damskich serc. Pewnego dnia trzy z nich postanawiają się na nim zemścić – Steve zostaje utopiony. Po śmierci Bóg daje mu jeszcze jedną szansę. Pozwala mu powrócić na ziemię, ale… w ciele kobiety. Steve nadaje sobie imię Amanda (Ellen Barkin) i podaje się za swoją przyrodnią siostrę.

Gwiazdy w południe – „Porwanie na Manhattanie”. Sobota, 30 czerwca, godz. 12:15. TVP2.
Dziesięcioletnia Olivia (Ripley Sobo) zostaje w domu pod opieką starszego brata Milesa (Aaron Sauter). Podczas spaceru z psem jest świadkiem porwania młodej kobiety, sąsiadki z naprzeciwka. Brat nie chce uwierzyć, również policja odnosi się sceptycznie do zeznań dziewczynki. Tylko jedna policjantka (Susan Sarandon) traktuje ją poważnie.

„Wszystko zostaje w rodzinie”. Niedziela, 1 lipca, godz. 20:05. TVP2.
Wielebny Walter Goodfellow (Rowan Atkinson) powoli traci autorytet nie tylko w rodzinie, ale i w miasteczku. Syn-nieudacznik nie radzi sobie z problemami szkolnymi, dorastająca córka zmienia chłopaków jak rękawiczki, a sfrustrowana żona (Kristin Scott-Thomas) rozważa porzucenie zdziwaczałego męża dla przystojnego trenera golfa (Patrick Swayze).

Kino bez granic – „Sherlock”. Seria II: „Zakłamany detektyw”. Niedziela, 1 lipca, godz. 22:00. TVP2.
Tym razem Sherlock Holmes (Benedict Cumberbatch) musi zmierzyć się z potężnym Culvertonem Smithem (Toby Jones). Genialnemu detektywowi wydaje się, że wkracza na drogę bez powrotu…

„U Pana Boga za piecem”. Poniedziałek, 2 lipca, godz. 20:10 i wtorek, 3 lipca, godz. 21:55. TVP2.
Młoda Rosjanka Marusia (Irina Lachina) przypadkiem trafia do Królowego Mostu. Jej obecność sieje spustoszenie zarówno w sennym miasteczku, jak i w sercu przystojnego organisty Witka (Jan Wieczorkowski).

„Randka w ciemno”. Wtorek, 3 lipca, godz. 20:10. TVP2.
Majka (Katarzyna Maciąg) po nieudanym związku z Cezarym (Bogusław Linda) próbuje ułożyć sobie życie od nowa. Koleżanki namawiają ją do wzięcia udziału w „Randce w ciemno”. Nieoczekiwanie zostaje wybrana przez mężczyznę, z którym wyrusza na egzotyczną wycieczkę.

Kino relaks – „Hotelowa miłość”. Środa, 4 lipca, godz. 20:10. TVP2.
Sue (Jennifer Aniston) jest energiczną, poukładaną, stojąca twardo na ziemi przedstawicielką handlową. Podczas jednej z podróży służbowych trafia do przydrożnego motelu w małym prowincjonalnym miasteczku. Tam spotyka nieuporządkowanego, naiwnego romantyka Mika (Steve Zahn).

Kino relaks – „Cartouche – Rabuś Wspaniały”. Cz. 1. Czwartek, 5 lipca, godz. 20:10. TVP2.
Młoda kobieta zostaje zamordowana. Jej narzeczony Cartouche (Frédéric Diefenthal) od tej pory ma tylko jeden cel – zemścić się na zbrodniarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *