Filmy w TVP Kultura

Robert De Niro zostaje mistrzem bokserskim, Robert Więckiewicz jest świadkiem przerażającego wypadku, Clotilde Hesme i Romain Paul muszą wyprowadzić się z domu na plaży, a Gustaw Holoubek pojawia się w zrujnowanym dworku w przeddzień prastarego obrzędu.

 

 

Na wschód od Hollywood – „Ostatnie uderzenie młotem”. Piątek, 13 lipca, godz. 20:00. TVP Kutlura.
Trzynastoletni Victor (Romain Paul) mieszka z matką (Clotilde Hesme) w domu na plaży. Pewnego dnia dowiaduje się, że muszą się przeprowadzić. Chłopiec obawia się, że już nigdy nie uda mu się poznać ojca.

Bilet do kina – „Wściekły Byk”. Sobota, 14 lipca, godz. 20:00. TVP Kultura.
Film biograficzny o Jake’u La Motty (Robert De Niro) – zawodowym mistrzem wagi średniej w boksie, który na ringu odznaczał się wyjątkową brutalnością i wolą walki.

Panorama kina polskiego – „Wymyk”. Niedziela, 15 lipca, godz. 20:40. TVP Kultura.
Alfred (Robert Więckiewicz) i jego młodszy brat Jerzy (Łukasz Simlat) uczestniczą w brutalnym incydencie. W trakcie podróży kolejką podmiejską kilku chuliganów napastuje dziewczynę. Alfred staje się biernym świadkiem wyrzucenia z pędzącego pociągu Jerzego, który stanął w jej obronie.

Mistrzowie polskiego kina – „Lawa”. Poniedziałek, 16 lipca, godz. 20:00. TVP Kultura.
Pierwsza filmowa adaptacja „Dziadów” Adama Mickiewicza. Okolice Wilna. W przeddzień Święta Zmarłych i prastarego obrzędu Dziadów, w zrujnowanym dworku zjawia się widmo Poety (Gustaw Holoubek)…

Lekkie obyczaje – „Śniadanie na Plutonie”. Wtorek, 17 lipca, godz. 20:00. TVP Kultura.
Lata 70-te ubiegłego wieku. Sympatyczny, zabawny, młody transwestyta Patrick Braden (Cillian Murphy) codziennie musi znosić uwagi dość nieprzychylnego społeczeństwa. Jednak dzięki sprytowi i urokowi osobistemu potrafi sobie poradzić w niesprzyjających warunkach.

NIE-ZŁE-FIL-MY – „Misja specjalna”. Wtorek, 17 lipca, godz. 22:25. TVP Kultura.
Londyn 1943 roku. Porucznik Romański pseudonim „Meteor 6” (Mirosław Konarowski), agent angielskiego wywiadu, czeka na przerzut do okupowanej Polski, w okolice Przemyśla, gdzie na lotnisku hitlerowcy ukryli skrzynię z tajemniczym podarunkiem dla Hitlera.

Wieczór kinomana – „Grona gniewu”. Środa, 18 lipca, godz. 20:05. TVP Kultura. 
Po odsiedzeniu kary czterech lat więzienia Tom Joad (Henry Fonda) wraca na małą rodzinną farmę w Oklahomie, ale zastaje tylko opustoszały dom. Po zabudowaniach błąka się jedynie upośledzony umysłowo sąsiad…

Czwartkowy klub filmowy – „Persona”. Czwartek, 19 lipca, godz. 21:25. TVP Kultura.
Aktorka Elisabeth Vogler (Liv Ullmann) nagle przestaje mówić podczas spektaklu. Zdaniem lekarzy milczenie artystki nie wynika z zaburzeń psychicznych, lecz jest jej świadomym wyborem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *