TVPZapowiedzi TV

Filmy w TVP Kultura

Owen Wilson i Luke Wilson uciekają z zakładu psychiatrycznego, Mia Wasikowska niespodziewanie odwiedza Tildę Swinton, Pierce Brosnan jest zauroczony Trine Dyrholm, a Jack Lemmon i Tony Curtis są przypadkowymi świadkami zbrodni.
 

 
Na wschód od Hollywood – „Miłość”. Piątek, 17 sierpnia, godz. 20:00. TVP Kultura.
Georges (Jean-Louis Trintignant) i Anna (Emmanuelle Riva), emerytowani nauczyciele muzyki, są kochającym się małżeństwem z 50-letnim stażem. Pewnego ranka Anna doznaje udaru. Od tej chwili jej stan zdrowia systematycznie się pogarsza.
Bilet do kina – „Bottle Rocket”. Sobota, 18 sierpnia, godz. 20:00. TVP Kultura.
Anthony (Luke Wilson) i Dignan (Owen Wilson) uciekają z zakładu psychiatrycznego. Na wolności dołącza do nich Bob (Robert Musgrave) i we trzech postanawiają założyć bandę, ale ich skoki są pasmem niepowodzeń. Pewnego dnia nieudacznicy zadzierają z prawdziwym kryminalistą – Mr. Henrym (James Caan).
Panorama kina polskiego – „Danton”. Niedziela, 19 sierpnia, godz. 20:20. TVPKultura.
Wiosna 1794 roku. Przed Trybunałem Rewolucyjnym rozpoczyna się proces grupy Dantona (Gérard Depardieu), której zarzuca się korupcję i sprzedajność. Wynik procesu jest z góry przesądzony.
Mistrzowie polskiego kina – „Krótki film o zabijaniu”. Poniedziałek, 20 sierpnia, godz. 20:00. TVP Kultura.
Warszawia, 16 marca 1987 r. Taksówkarz zostaje brutalnie zamordowany przez Jacka (Mirosław Baka). W trakcie procesu nie pojawiają się żadne okoliczności łagodzące i chłopak zostaje skazany na karę śmierci.
Lekkie obyczaje – „Tylko kochankowie przeżyją”. Wtorek, 21 sierpnia, godz. 20:00. TVP Kultura.
Dwa wampiry zmęczone setkami lat życia i zdegustowane światem – Adam (Tom Hiddleston) i Ewa (Tilda Swinton) mimo wszystko wciąż się kochają. Spokojne życie pary zostaje wystawione na próbę, kiedy dołączy do nich nieobliczalna i wygłodniała siostra Ewy, Ava (Mia Wasikowska).
Wieczór kinomana – „Pół żartem, pół serio”. Środek, 22 sierpnia, godz. 20:05. TVP Kultura.
Bezrobotni muzycy Jerry (Jack Lemmon) i Joe (Tony Curtis) są przypadkowymi świadkami zbrodni. Z obawy przed zemstą uciekają przebrani za kobiety. Jako Daphne i Josephine zatrudniają się w damskim zespole jazzowym, który wyrusza na tournee do Miami.
Pocztówki z wakacji – „Wesele w Sorrento”. Środa, 22 sierpnia, godz. 22:25. TVP Kultura.
Czterdziestoletnia Ida (Trine Dyrholm) tuż po tym, jak pokonała raka, dowiaduje się, że mąż odchodzi do swojej kochanki. Mimo fatalnego samopoczucia wyrusza na ślub córki, która wychodzi za mąż na Sorrento. Tam poznaje owdowiałego Philipa (Pierce Brosnan), ojca pana młodego, z którym bardzo się zaprzyjaźnia.
Czwartkowy klub filmowy – „Mały wielki człowiek”. Czwartek, 23 sierpnia, godz. 22:15. TVP Kultura.
Ponad stuletni Jack Crabb (Dustin Hoffman) opowiada historię swojego niezwykłego życia – jako dziecko został porwany i wychowany przez Indian, później m.in. został rewolwerowcem i walczył w bitwie pod Little Big Horn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *