Filmy w TVP Kultura

Matthew McConaughey ukrywa się na wyspie, Marcin Dorociński musi wykonać wyrok, Alane Delhaye obserwuje ekscentrycznych policjantów, Peter Gallaher zdradza Andie MacDowell, a Audrey Hepburn ucieka z ambasady.

 

Wieczór kinomana – „Paprika”. Piątek, 30 listopada, godz. 20:25. TVP Kultura.
Jest rok 2004. Okazuje się, że nowy rodzaj psychoterapii polegający na tym, że do snu człowieka wysyła się „detektywa” w niewłaściwych rękach może okazać się przerażającą bronią.

Bilet do kina – „Uciekinier”. Sobota, 1 grudnia, godz. 20:20. TVP Kultura.
Dwóch nastoletnich chłopców spotyka mężczyznę o imieniu Mud (Matthew McConaughey), który ukrywa się na wyspie na rzece Missisipi. Prosi on, by chłopcy dostarczyli mu żywność, a w zamian obiecuje, że gdy ruszy w dalszą drogę, pozostawi im łódź.

Panorama kina polskiego – „Obława”. Niedziela, 20 grudnia, godz. 20:20. TVP Kultura.
Żołnierz oddziału partyzanckiego kapral „Wydra” (Marcin Dorociński) wykonuje wyroki śmierci na Niemcach i polskich zdrajcach. Pewnego dnia dostaje rozkaz zabicia swojego szkolnego kolegi – konfidenta Henryka Kondolewicza (Maciej Stuhr).

Mały Quinquin – „Diabeł wcielony”. Poniedziałek, 3 grudnia, godz. 20:20. TVP Kultura.
Czteroodcinkowy serial kryminalny. Wiejską okolicą wstrząsa seria morderstw. Śledztwo prowadzi dwójka ekscentrycznych policjantów, a ich poczynania obserwuje tytułowy mały Quinquin (Alane Delhaye), lokalny łobuziak.

Lekkie obyczaje – „Seks, kłamstwa i kasety wideo”. Wtorek, 4 grudnia, godz. 21:15. TVP Kultura.
Adwokat John Millaney (Peter Gallaher) jest pewnym siebie yuppie, typowym karierowiczem zajmującym wysokie stanowisko w firmie prawniczej. Wprawdzie zapewnia żonie (Andie MacDowell) życie w luksusie, ale w ich małżeństwie brakuje miejsca na prawdziwe uczucie.

Na wschód od Hollywood – „Przypis”. Środa, 5 grudnia, godz. 20:20. TVP Kultura.
Profesorowie Eliezer (Shlomo Bar-Aba) i jego syn Uriel (Lior Ashkenazi) rywalizują ze sobą na Talmudycznej Uczelni. Pewnego dnia dowiadują się że Eliezer zostanie uhonorowany za swoją pracę.

Czwartkowy klub filmowy – „Rzymskie wakacje”. Czwartek, 6 grudnia, godz. 20:20. TVP Kultura.

Podczas pobytu w Rzymie księżniczka Anna (Audrey Hepburn), zmęczona programem oficjalnym, postanawia uciec z ambasady i zwiedzić miasto na własną rękę. Śpiącą na ławce dziewczynę spotyka amerykański dziennikarz Joe Bradley (Gregory Peck).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *